Prosecká devítka, prosincová

Rekordní účast na Prosecké Xbowling Devítce

Ve středu 29. prosince proběhl závěrečný turnaj tohoto roku na herně Xbowlingu Prosek Duo v podobě Prosecké Xbowling Devítky. Jednalo se o klasickou podobu, kdy ženy ani muži nemusí při shození aspoň devíti kuželek prvním hodem již dohazovat a hod je brán jako strike. Neb se jednalo o již druhý Devítkový turnaj v témže měsíci, tedy prosinci, tentokráte se nesoutěžilo o klasickou skleněnou kuželku pro vítěze, avšak i tak turnaj přilákal úctyhodných 47 hráček a hráčů a nebýt vícero omluvenek těsně před zahájením, účast by bývala byla ještě vyšší. Tento mezisváteční turnaj byl naposledy hrán právě tímto počítáním, od příštího roku bude Prosecká Devítka již jen dohazovaným způsobem (pro muže), avšak zůstává s již vyzkoušeným a s úspěchem setkavším bonusem v podobě vložené červené kuželky mezi ostatní a v případě, že ta se postaví na pozici 1. kuželky a hráč docílí následným hodem čistého strike, je odměněn drobnou cenou.

Všichni účastníci odehráli v kvalifikaci 3 hry na předem zvolené dráze na součet, jenž určil pořadí pro nasazení do semifinále. Podle umístění poté dále postupovalo 32 nejlepších, když postupová hranice byla na součtu 580 bodů, jíž shodně dosáhli Václav Janeček a Petr Kaprálek. Bohužel tak pouť turnajem tak skončila nejsmutněji pro Krystýnu Janočkovou, jíž jejích 579 bodů tentokráte na postup alespoň do Play Off nestačilo.

Semifinále stylem Play Off určilo dvojice podle pořadí po kvalifikaci 1. proti 32., 2. proti 31. atd. a taktéž podle umístění byli hráči nasazeni na dráhy. Odehráli pak dvě hry od nuly na součet a ten s vyšším postoupil do závěrečného finále. Povětšinou papíroví favorité nezaváhali, avšak došlo k několika překvapením a nějaké ze soubojů byly doslova bratrovražednými, když k postupu bylo málo kupříkladu 508 bodů Petra Kaprálka či 513 bodů Alberta Jarovského. Se součtem nižším, ale důležitým vyšším do finále, vyřazovacím sítem prošla z mnoha zástupkyň něžného pohlaví pouze Jitka Nosková a ještě před závěrečným vyvrcholením turnaje se tak stala jeho Nejlepší ženou.

Finále mělo nadále vynikající úroveň stejně tak, jako celý hrací den a dlouho nebylo jasné, kdo se stane posledním premiantem tohoto roku. Ačkoli Tomáš Liebich začal finále stejně jako kvalifikaci, zahrál maximálních devítkových 300 bodů a byť druhou hrou lehce polevil, jeho 266 bodů jej pasovalo po zásluze za vítěze. Druhý končí s 530 body nestor a seniorský reprezentant Josef Colon a bronz připadl naopak dalšímu z nastupující bowlingové generace Marku Navrátilovi díky 520 bodům. Nad magickými 500 body stačil ještě čtvrtý Dušan Kovařík (511 bodů) i pátý Vladimír Baborovský (509 bodů). Do honorované osmičky poté pronikli ještě Petr Pekár, Jaroslav Větrovský a Martin Palas.

Ohodnoceni byli i autoři Nejvyššího výkonu turnaje a tak za „Devítkovou třístovku“ si ceny odnesli vyjma dvou počinků Tomáše Liebicha ještě Martin Palas, Petr Pekár a Václav Janeček.

Na viděnou se těšíme v Novém roce 2022, kdy hned první neděli 2. ledna startuje nová turnajová série Prosecký Senior Cup, již teď velmi hojně obsazený, přesto pro případné zájemce se volná místa najdou. V dalším týdnu poté probíhají Mistrovství ABL center, kam jsou všichni taktéž srdečně zváni. Tentokráte pro nejúspěšnější je možnost postupu do regionálního Mistrovství Středních Čech, konající se v neděli 16. ledna 2022 právě na herně Xbowlingu Prosek Duo. A první Prosecká Xbowling Devítka se bude konat s hracími dny již úterními a to 25. ledna 2022, kamje již obsazovačka taktéž aktuální.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.

14.02.2024 v 09:07

Ve čtvrtek 15.2. v 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na březnový turnaj PRESTIGE.