Senior Cup Tour ValMez, 2. turnaj

Tomáš Frydrych slaví vítězný seniorský double

V Xbowlingu ValMez jsme v sobotu 19.2.2022 uzavřeli druhý turnaj celoroční série Senior Cup Tour ValMez 2022. I přes různá, nutno podotknout, že objektivní, odhlášení, se turnaje zúčastnil pěkný počet 25 startujících. Samotný turnaj byl rozdělený do dvou rund a ta první se hrála ve čtvrtek 17.9.2022.

Do 1. rundy se zapojilo 10 hráčů a se sedmi hrami, z nichž ta nejslabší se škrtá, si nejlépe poradil lednový vítěz, Tomáš Frydrych (1223 b.). Opět to byl z jeho strany parádní výsledek s hráčským průměrem 193,57 bodu. Tímto výkonem hodil všem hráčům pořádnou rukavici. Velmi slušný výkon podala také Iva Fojtíková (1137 b) a průběžné třetí místo držel Láďa Šmelcer (1126 b.). V těsném závěsu byl ještě Víťa Hasník (1123 b.) ve hře o nejlepší šestku.

V neděli se ke 2. rundě dostavilo zbylých 15 hráčů a k tomu si Víťa střihnul restart. Po čtvrté hře, kdy hráči měnili páry drah, byla pozornost upřena především na sedmičku hráčů, která měla reálnou šanci zabojovat o místa nejvyšší. Byli to Tonda Ulička, Zigi Kokurowski, Pavel Kovář, Anička Stromšíková, Bob Vančík, Honza Filuš a „restartér“ Víťa Hasník. Opravdu to bylo hodně vyrovnané, rozdíl mezi prvním a sedmým výše jmenovaných byl pouze 20 bodů a do konce turnaje chyběly ještě tři hry.

Po protočení drah se již lámal chleba a ne všichni hráči udrželi výkonnost až do konce. Ze hry o bednu postupně vypadli Víťa, Honza, Bob a bohužel i Anička. Turnaj se nezadržitelně blížil ke konci a začala se nám rýsovat TOP šestka turnaje. Láďa Šmelcer (1126 b.), startující ve čtvrtek, se nakonec v průběhu 2. rundy až tak moc nepropadl a získal šesté místo. Spolehlivou a vyrovnanou hrou si pěkné páté místo zajistil nakonec Pavel Kovář (1137 b.). Stejný bodový zisk měla také nejlepší žena turnaje, čtvrtá Iva Fojtíková a o pořadí rozhodl vyšší nához. Oběma vyšla nejlépe závěrečná sedmá hra, když Iva zahrála krásných 230 bodů a Pavel vykouzlil „pouze“ 201 bodů. V polovině závěrečné hry již bylo jasné, že se hraje „pouze“ o druhé a třetí místo. Krásný souboj svedli Zygmunt Kokurowski (1153 b.) a Tonda Ulička (1172 b.). Populárnímu Zigimu nevyšly závěrečné dvě hry, ale i tak vybojoval v těžké konkurenci pro polský Těšín krásné třetí místo. Naopak Toník zvládl závěr poslední hry parádně a zaslouženě si do Krnova odváží druhé místo. No a o vítězi, při pohledu na průběžný vývoj tabulky, nikdo nepochyboval. A když už jsme uvedli lokace dvou medailistů, doplníme i místo bydliště vítěze. Do Ostravy tak posíláme pozdrav a gratulaci Tomáši Frydrychovi (1223 b.) k druhému vítězství v řadě.

Po odehraném druhém turnaji je v čele série Tomáš Frydrych (60 bodů), druhá je Iva Fojtíková (50 bodů) a o třetí místo bojují Pavel Kovář (35 bodů) a Rosťa Sousedík (34 bodů). Kompletní pořadí si můžete prostudovat, když kliknete ZDE.

Za nám je tedy druhý turnaj z celoroční série Senior Cup Tour ValMez 2022. Třetí turnaj má stanovené datum na sobotu 12.3.2022. První runda se bude hrát netradičně v pondělí 7.3.2022. V pondělí bude mít náš Seniorek první rundu také v dubnu a květnu. Důvod je prostý. Ve spřáteleném Holešově se z technických důvodů neodehraje jarní část ABL a naše centrum nabídlo jeho týmům a hráčům dočasný azyl a na čtvrtky jsme naplánovali hrací dny 3. ABL Holešov. Na březnový Senior Cup je OBSAZOVAČKA již připravena, takže se můžete začít přihlašovat.

Díky všem za krásný, pohodový a bezproblémový turnaj a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.