Senior Cup Tour ValMez

Čtvrté letošní vítězství Rosti Kaly v Senior Cupu

Po čtvrteční 1. rundě se v sobotu 10. září 2022 dohrával 2. rundou devátý turnaj z celoroční série Senior Cup Tour ValMez. Celkově se turnaje zúčastnilo 16 hráčů, což je polovina dubnové účasti. Náznaky nepasující soboty po obědě nás nenechávají nečinnými a již v říjnu přichází změna.

Čtvrteční 1. rundy zůstanou samozřejmě v platnosti a ve stejném počtu i čase. První variantou, která by byla možná, je odehrát 2. rundu, v které by bylo 12 míst, v nedělním podvečeru od 17. hodiny. Druhou variantou bylo odehrát 2. rundu opět ve čtvrtek, ale týden po 1. rundě. Při porovnání veškerých pro a proti nakonec vyznělo odehrát 2. rundu v neděli a tak si na původně plánovanou sobotu 8. října můžete naplánovat třeba výlet a hrát budeme v neděli 9. října 2022.

A teď již k samotnému průběhu turnaje. Ve čtvrteční 1. rundě se po rozkoukávající se první hře pustili do souboje o vedení Rosťa Kala a Tomáš Frydrych. S narůstajícím počtem her bylo jasné, že nikdo jiný jejich nástup nezachytil a tak se po skočení závěrečné sedmé hry a škrtnutí té nejslabší ustanovilo následující pořadí. V čele, s náskokem 56 bodů, se usadil Rosťa Kala (1270 b.) a tento výsledek mu dával velikou šanci na třetí vítězství v řadě a čtvrté v letošním roce. Tomáš Frydrych (1214 b.) dělal, co mohl, ale dnes to opět na vítězství nestačilo. I tak to byl výsledek, který přinesl pěknou porci bodů do celoročního žebříčku. Velmi pěkně zahrála také Maruška Hermanová (1154 b.) a odměnou ji bylo průběžné 3. místo a hlavně si připsala cenný skalp Ivy Fojtíkové (1097 b.), které to tentokrát nepadala, jak jsme zvyklí. Také Tonda Ulička (1150 b.) zahrál slušně, potvrdil svá umístění z předchozích dvou turnajů a po čtvrtku byl na 4. místě. Dalším velmi příjemným překvapením byla hra, kterou předvedla Dáša Kapustová (1133 b.). Průběžné 5. místo a také ona dokázala porazit v ženském souboji Ivu. Čtvrteční nejlepší šestku nám pak uzavřel Luba Matera (1124 b.).

V sobotu dorazili na 2. rundu pouze 4 hráči a byli jsme hodně zvědaví, jestlipak se některému z nich podaří prorazit mezi nejlepší. Po zdravotní pauze jsme velice rádi mezi sebou opět přivítali Láďu Krusberského (1095 b.) a na rozjezd to vůbec nebylo špatné, konečné 9. místo. Naději jsme vkládali do Radka Šobory (1058 b.), ale ten nedokázal napodobit svou parťačku z Valašských dvojic Marušku Hermanovou, takže konečné 11. místo. Dalším na řadě byl Vladimír Kutáč (1040 b.), ale chlapci se asi nějak dohodli, že to vezmou po lichých umístěních a směrem dolů a Ládík si asi vybral 13. příčku. Čtvrtým do Mariáše byl Láďa Šmelcer (1174 b.) a my jsme padli na zem jako Majka z Gurunu. Krásné hry a ještě pěknější výsledek v podobě konečného 3. místa. Po dlouhé době se tak podařilo hráči ze sobotní rundy rozstřelit tu čtvrteční mafiánskou kliku a vybojovat pomyslnou bednu.

Ještě doplníme rekapitulaci konečné TOP šestky turnaje. Letošní čtvrté vítězství urval Rosťa Kala, potřetí druhý skončil Tomáš Frydrych, třetí místo vybojoval Láďa Šmelcer, nejlepší žena turnaje, Maruška Hermanová, obsadila čtvrtou příčku, pátou pozici obsadil Tonda Ulička a mezi nejlepší se prosadila také Dáša Kapustová na šestém místě.

Máme za sebou devátý turnaj Senior Cup Tour ValMez a také první škrtání nejhůře bodovaného turnaje. Na vedoucí pozici se opět vrátil Tom Frydrych (232 b.), druhá Iva Fojtíková (226 b.) tak aktuálně ztrácí 6 bodů a ze třetího místa se nebezpečně blíží Rosťa Kala (186 b.), který má zatím odehraných šest turnajů. Kompletní pořadí série si můžete prostudovat, když kliknete ZDE.

Avizované změny budou tedy již při 10. turnaji Senior Cup Tour ValMez. 1. runda se bude hrát ve čtvrtek 6. října 2022 a turnaj ukončíme 2. rundou v neděli 9. října 2022 od 17:00 hodin. Pro přihlášení je již OBSAZOVAČKA připravena, takže ji můžete začít naplňovat. Děkujeme všem hráčům za účast a těšíme se na Vás v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.