Track Dream Palace Open

Info z turnaje.

Evropská Bowlingová Tour 2012 pokračovala sedmým turnajem 3. Track Dream-Bowl Palace Open v Mnichově i s českou účastí. Turnaj se hrál na bowlingovém centru Dream Bowl Palace (52 drah).

Mike Fagan (USA) vyhrál v Mnichově svůj 5. EBT titul kariéry

Čtyřnásobný šampion PBA Fagan porazil dvojnásobnou mistryni světa Clara Juliana Guerrero (Kolumbie) v utkání o titul na součet dvou her 469-446. Po březnovém Brunswick Euro Challenge letos vyhrál již druhý turnaj EBT. Hráči z americké PBA tak vyhráli již čtyři ze sedmi turnajů EBT.

Clara Guerrero, která vyhrála kvalifikaci, postoupila do závěrečných bojů díky povedené poslední hře 278 ve třetím kole. Ve čtvrtfinálovém utkání mezi dvěma bývalými vítězkami světového žebříčku vyhrála Guerrero nad Britt Brøndsted (Dánsko) 446-420. V semifinále vyřadila Guerrero dalšího vítěze světového žebříčku Stuarta Williamse (Anglie) 476-441.

Fagan, který vyhrál třetí kolo turnaje s průměrem 255 kuželek, porazil ve čtvrtfinále jako nasazený hráč č. 1 finského hráče Perttu Jussila 420-394. Hned na to vyřadil v semifinále hrami 250 a 252 i kolegu z PBA Seana Rashe (USA).

Fagan (246 + 223) porazil Guerrero (225 + 221) 469 - 446

3. Track-Dream Palace Open byl sedmou zastávkou na EBT v roce 2012 s dotací 50.000 Euro. Byl to třetí turnaj kategorie „Silver" z osmi. Turnaje se zúčastnilo 219 hráčů. Z našich hráčů se turnaje zúčastnil i Marek Talpa s průměrem 220 kuželek (59. místo) a, na postup mu chybělo pouze 18 kuželek. Druhým českým hráčem byl Martin Široký s průměrem 207,5 (100. místo).