Valašská devítka, 8. turnaj

Prosincovou Skleněnku si z Valašské devítky odvezl David Barak

Prosincový turnaj Valašské devítky jsme nakonec v Xbowlingu ValMez přece jen zvládli. Předehrávku jsme hráli ve čtvrtek 10.12.2020 a hlavní turnaj pak v neděli 13.12.2020. A zájem hráčů byl opravdu parádní, dokonce jsme museli v neděli otevřít ještě 0. rundu. Celkem se turnaje zúčastnilo 27 hráčů a 5 z nich si ještě stříhlo restart. Jako by tušili, že si zase nějakou dobu nikdo z nás nezakoulí…..

A nyní k samotnému turnaji. Také prosincová devítka se odehrála „Covid“ systémem, tzn., že hráči odehráli 6 her, které rozhodly o konečném pořadí. V předehrávce zahrál nejlépe ze 4 bojovníků Láďa Šmelcer (1302 b.) a tento výsledek naznačil, že by konečné umístění mohlo být celkem slušné.

Doplněné 0. rundy se zúčastnilo 8 hráčů a rybník všem vypálila výborným výkonem Lenka Lacigová (1388 b.) a v tuto chvíli bylo jasné, že i kdyby to nevyšlo v celkovém pořadí na bednu, tak jistojistě bude hlavní kandidátkou na vítězství v Kategorii B a mezi ženami. V této rundě dokázala porazit takové hráče, jako jsou např. I. Fojtíková, A. Stromšíková či pánové D. Klein, V. Hasník nebo J. Mičkal.

1. runda již měla plnou obsazenost 10 hráčů a tato runda de facto rozhodlo a konečném pořadí, což v tuto chvíli ovšem nikdo nemohl tušit. Zadařilo se mladému slovenskému talentu Davidu Barakovi (139 b.) a o pouhých 6 bodů se probojoval před Lenku. Skvělé první tři hry předvedl Láďa Krusberský (1330 b.), škoda jen, že druhé tři hry byly o poznání slabší, přesto průběžné třetí místo. Víťa Hasník (1329 b.) si střihl restart a pomohlo to, poskočil na čtvrté místo. Pěkně zahrál také Radek Tichý (1320 b.) a to byli vlastně jediní hráči, co se dostali přes hranici 1300 bodů. Nejen vítěze dělá turnaj a v této rundě nás zaujaly svými výkony ještě dvě ženy. Spolu na dráze se sešly Dáša Kapustová (1196 b.) a Kačka Mičkalová (1137 b.). Obě děvčata zahrála svůj výborný turnaj, Dáša skončila na konečném 14. místě a Kačka na místě 18. a nechaly za sebou spoustu ostřílených hráčů či hráček. Stačí se podívat na výsledky. Jen tak dál, děvčátka.

Do závěrečné 2. rundy nastoupili další hráči, kteří mohli zamíchat kartami celkového pořadí, ovšem nestalo se. Pouze jediný hráč čněl nad ostatními. David Barak (1536 b.) neponechal nic náhodě, dal si restart a svůj sen si splnil, když se stal s obrovským náskokem vítězem prosincové Valašské devítky a domů si zaslouženě odvezl svou první Skleněnku z našeho centra. I když se zbylí spolufavorité turnaje snažili sebevíc, jejich výkony nestačily ani na TOP šestku a tak v poli poražených zůstali například T. Helešic, M. Staněk, R. Capil či děvčata M. Hermanová, N. Capilová a Ž. Pořízková.

Konečné pořadí TOP šestky prosincové Valašské devítky vypadá tedy takto. 1. David Barak, 2. Lenka Lacigová, 3. Láďa Krusberský, 4. Víťa Hasník, 5. Radek Tichý a 6. Láďa Šmelcer. Lenka se současně stala samozřejmě i nejlepší ženou turnaje a také byla nejlepší hráčkou Kategorie B.

Po osmém turnaji, který byl do série bodově započítán jako „běžný“, nám zůstává v čele série Radek Tichý (316 bodů), na druhé místo nám postoupil Láďa Šmelcer (295 bodů) a nahoru poskočil také třetí Víťa Hasník (293 bodů). V ženách se do vedení již probojovala Iva Fojtíková (144 bodů) a v Kategorii B drží vedoucí pozici Žanda Pořízková (135 bodů). Kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích jsou k dispozici ke stažení ZDE.

A zbývá ještě jedna rekapitulace, losování Měšce. Této činnosti se v průběhu závěrečné 2. rundy ujala tradičně naše Linda Nečasová za bedlivého dozoru několika nehrajících hráčů. A její ruka byla šťastná pro Jardu Mičkala – 3. pořadí s částkou 250,- Kč, Dášu Kapustovou – 2. pořadí s částkou 390,- Kč a Davida Kleina – 1. pořadí s částkou 640,- Kč.

A tímto nám skončila Valašská devítka s měšcem kalendářního roku 2020. Kdy se uskuteční finálový MASTERS, to v tuto chvíli vážení a milý přátelé nevíme a netušíme. V tuto chvíli právě jedná vláda o návratu k přísnějším protiepidemickým opatřením a máme vážné obavy, že náš Váš Xbowling ValMez bude letos již potřetí uzavřen.

Všem Vám z celého našeho velkého bowlingového srdce děkujeme za krásné turnaje a za Vaši přízeň, kterou jste nám po celý rok 2020 věnovali a přejeme všem krásné Vánoce a šťastné vykročení do roku 2021. Snad se brzy opět sejdeme.