Večerní Růže na Radavě, listopadová

V předvánoční Večerní růži 30. 11. zvítězila Romana Kauerová

Poslední listopadový den roku 2022 patřila Radava ženám. Ženy toho řádně využily a přišly tentokrát ve velmi hojném počtu. Celkem se jich nakonec prezentovalo na listopadové Večerní růži 36 a to už je moc pěkné číslo – zároveň je to výzva pro ně samotné, jelikož to zvyšuje nároky, na to, aby postoupily do finálového kola, ale o tom ještě později.

Začíná se vždy welcome drinkem a ten místní matador mezi barmany Kolda podával velmi spolehlivě, nakonec už to na Radavě dělá nějaký pátek či středu. V prvním kole se hrálo jen o bonusové body a nasazení na dráhy, tak to některé účastnice vzaly hodně pohodově, přesto se tři účastnice překlenuly přes 400 bodů – nejlepší byla Lucie Věříšová s 477 body, druhé místo držela Lenka Blažková za 466 bodů a s větším odstupem třetí průběžné pódiové umístění držela Míla Suchánková za rovných 400 bodů.

První přestávku vyplnila převážně asijská ochutnávka místního menu. Dámy jsme pohostili smaženými krevetami, mongolskými taštičkami v páře a nechybělo ani tradiční japonské sushi.

Druhé kolo už šlo do tuhého. Finálových míst máme osmnáct a účastnic byl dvojnásobek, a tak nám druhé kolo rozdělilo výsledkovou listinu na poloviny – jednu která se následně utkala o medaile a druhou, které tentokrát dvě kola bowlingu musely stačit. Moc pěkné výkony ve druhém kole předvedla Květa Doubravová, když s náhozem 493 bodů toto kolo ovládla. Povedenými vyrovnanými hrami 226 a 227 bodů se na druhé místo prosadila Mína Juráčková a na pomyslném bronzu po dvou kolech byla Kája Lhotová. Kouzlo bowlingu okusila Hana Brodcová, minulá Večerní růže byla její první a zakončila výsledkovou listinu, ale tentokrát předvedla vynikající druhé kolo a dostala se do finálové osmnáctky - to je posun - bravo!

Druhou přestávku vyplnila velmi bohatá a početná tombola, i díky jedné z účastnic, které patří poděkování, jsme rozdali úctyhodných pětadvacet cen včetně volných vstupenek do ZOO, poukazu na bowling, lahví vína a také dárků od společnosti ORIFLAME, které nám včetně stánku zajistila paní Chyská (jako vždy děkujeme) . V této přestávce proběhlo ještě také společné focení a následně se šlo do finále.

Ve finále tentokrát netriumfovaly radavské juniorky. První hrou si celkové lepší umístění odstřelila Kája Lhotová. Parádně zahájila finále Míla Suchánková, ale po první hře 261 bodů přišlo maličko trápení a hra 158 bodů znamenala nepopulární bramborové umístění. Opačnou cestu zvolila Helena Mojková – první slabší hra, ale poté vynikající stíhající jízda, kterou o kuželku překonala Mílu a získala bronzovou medaili. Květa Doubravová předváděla celý turnaj vynikající výkony, a nakonec to klaplo na stříbrný stupínek na pódiu. Jediná účastnice, která ve finále zvládla dvě hry nad 200 bodů, byla Romana Kauerová, zaslouženě ve finále zvítězila, získala zlatou medaili a mnoho cen pro nejlepší Večerní růži. Gratulujeme! Nakonec na všechny účastnice čekala růže a drobné dárky za účast od partnerů večerů, takže nikdo nepřišel zkrátka.

Ještě jednou děkujeme za účast a těšíme se na Večerní růže v dalším roce! Předběžně si zapište do diářů středu 25. ledna 2023!

Do konce roku zbývá na Radavě odehrát Letenský pohár jednotlivců v sobotu 17. prosince od 18 hodin a srdečně jste zváni na radavský Double – turnaj libovolných dvojic na druhý svátek Vánoční 26. 12. od 16 hodin.