Y. I. C. SINJOOR – mezinárodní juniorský turnaj v Belgii

(akt. 31. 10.) Turnaj skončil pro naše juniorky a juniory velmi úspěšně. Po kvalifikačních rundách postoupilo do finálové části celkem 7 našich hráčů, Filip Jiránek, Matyáš Mňačko a Adam Haxa ve svých kategoriích dokonce kvalifikaci vyhráli. Ve finálových stepech zůstala těsně před branami finále Julie Rácová, která získala bronzovou medaili. Finálové zápasy na součet dvou her přinesly vynikající bowling. Adam Haxa předvedl vyrovnané výkony a s finálovým součtem 340 svou kategorii 12 – 14 let zaslouženě vyhrál. Filip Jiránek v kategorii 16 – 18 let ve finálových hrách dokázal překonat hranici 400 bodů a získal stříbrnou medaili. Nejkvalitnější finále nabídlo souboj chlapců v kategorii 14 – 16 let, ale ani součet 430 Matyáše Mňačka nestačil a jeho francouzský soupeř ho pouhé 4 kuželky porazil.

Všem hráčkám a hráčům patří dík za výkony, které na mazání s příznačným názvem „Chameleon“ předvedli, a za to, že ukázali kvalitu českého juniorského bowlingu na takovéto významné akci.

Velké poděkování patří Kateřině Mňačkové, která celý výjezd zařídila a zorganizovala a dále Milanovi Brokešovi a Pavlovi Kvasničkovi, kteří jí pomáhali během celého turnaje.

Oficiální stránky turnaje

.

V Antverpách probíhá od 21. do 29 října 27. ročník mezinárodního juniorského turnaje Y. I.C. SINJOOR. Tento turnaj má dlouholetou tradici a velkou popularitu mezi bowlingovými federacemi napříč celou Evropou. V minulosti zde začínali svou mezinárodní kariéru hráči jako Mats Maggi (aktuálně jeden z nejlepších evropských hráčů) nebo vítěz Masters na ME juniorů v minulém roce ve Vídni Nicolas Carter z Dánska. Jednotlivé kategorie jsou rozděleny jak na chlapce a dívky, tak podle věku.

Letos se ho účastní is podporou ČBA početná skupina českých juniorů. Je to pro ně první zkušenost s čistě juniorským mezinárodním turnajem. V první rundě se spíše seznamovali s podmínkami jim neznámé herny, přesto dokázali promluvit do průběžného pořadí svých kategorií. V dalších rundách přijde určitě zlepšení. V sobotu pokračujeme a doufáme, že nedělní finále bude i s českou účastí.

Jsme rádi, že se nám během přípravy a organizace výjezdu na tento turnaj podařilo navázat dobré vztahy jak s organizátory této akce, tak i se zástupci pořadatelů podobných juniorských turnajů. Prezident J.I.C. Sinjoor Arny Goossens dokonce věnoval našim dětem dresy.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.