Záběhlická dvojka, 12. turnaj

Přišli a vyhráli, jak prosté, milý Watsone!

Posunutý termín, období mezi svátky a výsledek: letos rekordní počet dvojic, celkem 28 dvojic hráčů a hráček, a to se na poslední chvíli omluvili z různých důvodů 3 stálé dvojice. To byla předehra k závěrečnému turnaji série Záběhlická Dvojka 2010, který se již tradičně v herně Na Ovčíně konal v úterý, 28. prosince 2010.
Všichni pak měli k dispozici i raut pro zúčastněné, se kterým zametli, jako kdyby nebyli po vánočních svátcích.
Bowler se též snažil, aby i herní podmínky byly na úrovni, ale zdá se, že problém je v mazačce, která má asi již přesloužíno. Přestože ji dával dohromady technik herny a bowler před turnajem vyměnil, co šlo, výsledek byl přeci jen poněkud slabší, a tak i hlasy hráčů, které se postupně během posledních měsíců objevovaly, získaly ještě na intenzitě. Přesto bych chtěl bowlerovi i obsluze za barem poděkovat za to, jak poslední turnaj roku 2010 na herně zvládli.

Kvalifikaci vyhrálo duo V+V, neboli Vopička-Vyšín, kteří ještě měli teoretickou možnost bojovat o celkové prvenství. Postupová hranice ležela přesně na 1.060-i bodech, kdy se štěstí usmálo na novou dvojici Marhold-Rusin. Naopak, tekutou cenu útěchy si odnesla dvojice Zdeněk Žabka-Jan Kolář ml., které scházelo k postupu pouze 8 kuželek. Paradoxní je, že do tohoto počtu, tedy osmi kuželek, se vešly 4 poslední postupující dvojice.
V semifinále vybuchla bomba největší, když letos poprvé nepostoupilo duo Zbyněk Třeška-Petr Richter a muselo čekat, jak dopadne sečtení semifinálových výsledků. Při určité konstelaci by mohli Zbyněk s Petrem ztratit celkové prvenství, zvláště, když dvojice V+V suverénně postoupila. Nakonec jen s klidem sledovali závěrečné boje o posledního letošního vítěze. Zbývající favorité postupovali, takže jsme ještě mohli očekávat zajímavé rozuzlení alespoň na dalších místech celkového pořadí.
Doplním jen, že právě v semifinále hodil Aleš Drábek nejvyšší nához turnaje, 258 kuželek.

Velmi překvapivě zazářil ve finále Marcel Štochl, který v době, kdy jindy vadne, zahrál jako jediný 2 dvoustovky. Skvělou druhou finálovou hru měli i další dva hráči, resp. hráč a hráčka, každý z jiné dvojice.
Tou hráčkou byla Míša Volšičková, která tak dovedla pár Jiří Turyna-Michaela Volšičková k zisku 4. místa, a tím i zisku poukazů na start zdarma v příštím turnaji s platností do 30.6.2011. Potřebovali oba dva k tomu zahrát rovných 760 kuželek.
V kvalifikaci i semifinále šli s průměrem dvojice přes 200. V tom rozhodujícím boji to už nevyšlo a bylo z toho 3. místo. I tak to znamenalo s přehledem uhájený celkový stříbrný post. Myslím, že dvojice Karel Vopička-Jan Vyšín může být s touto sezónou v Záběhlické Dvojce celkem spokojena. V posledním finále roku 2010 hodila 785 kuželek.
Museli vyhrát, ale Zbyněk s Petrem by museli naprosto propadnout, což se stejně nenaplnilo. Jen je asi škoda, že se ve finále Vláďovi tak nedařilo. Ztráta na vítěze byla přitom minimální, pouze 9 kuželek. A přestože obhajovali loňské celkové prvenství, jistě i oni byli spokojeni s tím, že se opět probojovali na bednu, a tím myslím v celkovém pořadí. Pomohlo k tomu i 2. místo v posledním turnaji roku 2010, na které museli Marcel Štochl-Vladimir Stanishevskiy zahrát ve finále 805 kuželek.
Patří jim nadpis tohoto komentáře. Šlo také použít ono otřepané „veni, vidi, vici“. Kvalifikací prošli v klidu s průměrným výsledkem, v semifinále nepatrně přidali, aby je snad Pavel s Borisem neohrozili. Co doopravdy umí, si nechali až na finálové 2 hry, kdy zejména ten st. hrál výborně, přičemž za výkonem Aleše Drábka zaostal o jedinou kuželku. Zřejmě především díky této hře získala dvojice Ladislav Šimánek-Jan Fleischmann st. zasloužené vítězství. A vy jste si již zajisté spočítali, že na 1. místo musela tato dvojice zahrát 814 kuželek. A já mohu jen doufat, že se mi oba dva někdy na turnaji objeví zase.

A je za námi další ročník Záběhlické Dvojky. Jeho naprosto zaslouženými vítězi se stali Zbyněk Třeška-Petr Richter, kteří v tomto ročníku dokázali 5x zvítězit a k maximu před závěrečným turnajem jim tak chybělo jen 5 bodů. Když jsem se loni v posledním komentáři ptal poté, co vyhráli loňský poslední turnaj, zda jim forma vydrží i v novém ročníku, netušil jsem, co budou s ostatními dvojicemi provádět. A tak zatímco předcházející ročník byl vyrovnaný, až to hezké nebylo, ten právě skončeny, to bylo jiné kafe. Hlavně díky Zbyňkovi s Petrem, tak ať jim to vydrží i v nové sezóně.

Děkuji partnerům turnaje za celoroční podporu, firmám Victoria - AG Art, s.r.o., Jan Hájek VŠE PRO BOWLING, Smarcoms, s.r.o. a Bowling a relax centrum Na Ovčíně.

Také děkuji svému synovi Davidovi a Denisi Plíhalovi za pomoc při organizaci turnaje, stejně jako mnoha dalším hráčům, kteří mi ulehčovali práci pořadatele v uplynulé sezóně, jejíž druhá polovina byla zejména po zdravotní stránce pro mne poněkud komplikovanější.

Začíná nová sezóna Záběhlické Dvojky a já, David a Denis se na vás všechny opět těšíme tradičně v úterý, 25. ledna 2011 v herně Na Ovčíně na úvodním turnaji ZD 2011. Hlásit se jako vždy můžete různými cestami. Buďto on-line obsazovačkou na webových stránkách herny Na Ovčíně (www.ovcin.cz), kde najdete i výsledky turnaje a celkovou tabulku i tento komentář k turnaji, nebo i na stránkách www.obsazovacky.cz či e-mailem, telefonicky či SMS. Veškeré kontaktní údaje máte uvedeny v propozicích - též na webu Ovčína.

14.05.2024 v 00:30

Zveřejněny rozdělení do hracích rund a časový harmonogram Mistrovství České republiky jednotlivců 2024.

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.