CNC produkt cup, 9. turnaj

​ROSŤA KALA slaví letošní třetí vítězství v CNC PRODUKT CUP

Předposlední, celkově devátý, turnaj CNC PRODUKT CUP letošního roku se v Bowlingu SKY Ostrava uskutečnil v neděli 10. listopadu 2019. Ozdobou toho turnaje byla parádní účast 34 hráčů a náš sen, účast 36 hráčů, začíná nabývat reálných podob a to díky Vám, hráčům. A nejen účast byla parádní. Museli bychom hodně pátrat v archivu, zda bychom našli tak těsné bodové rozdíly nejlepších hrá ;čů v& nbsp;kvalifikaci, částečně v semifinále a hlavně ve finále. A nyní již k samotnému průběhu turnaje.

V kvalifikaci zahrála výborně a při svém první účasti v turnaji byla po čtyřech hrách nejlepší Jana Orságová (789 b.). O pouhý bodík zpět byli hned dva hráči a to Milan Krčma a Rosťa Kala (788 b.). Přímý postup do finále si zajistili také ze čtvrtého místa Karel Orság (782 b.), pátý Tomáš Frydrych (781 b.) a pouze šestý Petr Barinec (776 b.) se nevměstnal do „sedmsetosmdesá tky&ldqu o;. To byla nejlepší šestka, dalších 12 hráčů se probojovalo do semifinále a bohužel, pro 16 hráčů turnaj skončil. A tady jsme narazili na jména, která častěji skloňujeme až mezi celkově nejlepšími hráči turnaje. Takový je prostě bowling a s turnajem se museli rozloučit například lídr série Andy Bednarz, Josef Novák, Pavel Roudný, stříbrný z října Michal Poprocký nebo květnový vítěz Patrik Hřivna. Nejsmutnějším však zřejmě byl Mateusz Mašlanka (719 b.), kterému postup utekl o pouhé 3 bodíky. Malou náplastí na vyřazení mu byla obálečeka označená jako Cena útěchy. Pr&eacu te;mie 1 .000,- Kč za nához nad 250 bodů se již připravovala k předání, jenže osud tomu nepřál, když Peťa Barinec zahrál „pouze“ 245 bodů, což byl nakonec nejvyšší nához celého turnaje.

Další dvě semifinálové hry rozhodly, kterých šest hráčů doplnění již jisté finalisty. Tento step zvládl skvěle Pavel Varhaníček (447 b.) a o parník přehrál své soupeře. Rozdíl pouhých dvou bodů pak byl mezi 2. až 4. místem semifinále a na finále se mohli těšit Radovan Uher (406 b.), Dan Novák, Lenka Zvěřinová (oba 404 b.), Luba Sivek (381 b.) a posledním finalistou se stal Radek Novák (371 b.). Smutn&ya cute;m s emifinalistou s cenou útěchy v ruce byl první nepostupující Honza Hoschna (363 b.) a turnaj skončil také pro Víťu Hasníka (361 b.), Ivanku Novákovou (351 b.), Vaška Malurka (340 b.), Agnieszku Sroku (319 b.) a Ivetu Kudelovou (312 b.).

A jdeme na finále, který bylo opravdu vynikající. Především souboj nejlepších tří hráčů byl fantastický. Shodou okolností se všichni tři sešli na drahách 1 a 2 a pod pečlivým dohledem rozhodčího, který se na finále uvelebil právě na tomto páru drah. A začneme netradičně od těch méně úspěšných finalistů. Bohužel, až 12. místo obsadil jeden z aspirantů na celkové vítězství Radovan Uher (275 b.), také 11. Petr Barinec (29 6 b.) si finále představoval jinak, naopak spokojený s 10. místem byl Luba Sivek (299 b.). Po nevydařených posledních turnajích bral pěkné 9. místo Dan Novák (313 b.), jistě vyšší ambice než 8. místo měl Milan Krčma (335 b.) a ať chce či nechce, parádní 7. místo vybojovala Jana Orságová (340 b.). A jsme již u TOP šestky listopadového turnaje. Radek Novák (356 b.) opět ukázal, jak se bojuje, když to nejde a vyválčil ceněné 6. místo, říjnové vítězství sice neobhájila, ale 5. místem a titulem nejlepší ženy turnaje potvrdila svou kvalitu Lenka Zvěžinová a konečně se turnaj vydařil také Pavlu Var han&iacu te;čkovi (384 b.), když obsadil 4. místo a byl nejlepším hráčem Kategorie B. A máme tady parádní souboj tří hráčů o listopadové vítězství. Skvěle zahrál obě hry Tomáš Frydrych (430 b.) a co dodat? Rozepisovat se o jedné chybě, splitu, šťastném strike či stojící kuželce č. 8 nemá význam, to potkalo všechny tři borce. Takže resumé. Skvělý výkon, koncentrace na každý hod a výsledkem je krásné 3. místo + 1.000,- Kč pro Tomáše. Až poslední dva hody Karla Orsága (432 b.) rozhodly o vítězi a o druhém místě. První hod vyšel, u druhého zůstala stát ta nešťastná osmička a Karel tak vylep&sc aron;il své třetí říjnové místo na listopadové druhé a k tomu získal prémii ve výši 1.700,- Kč. Parádní práce. Zbývá nám tedy vítěz. Pátý letošní turnaj, třetí vítězství a prize money s pěknou částkou 2.600,- Kč. To je bilance nejlepšího hráče listopadového turnaje CNC PRODUKT CUP, Rosti Kaly (434 b.). K tomu není co dodávat, snad jen velká gratulace.

A jak nám zamíchal celkovým pořadím devátý turnaj? Boj o celkového vítěze a prémii 5.000,- Kč nabírá na obrátkách. Herního výpadku vedoucích Andyho Bednarze (272 bodů) nedokázal využít druhý Radovan Uher (270 b.) a vše se rozhodne v závěrečném desátém turnaji. Ve hře je také třetí Radek Novák (263 bodů). Mezi ženami je nejlepší Iveta Kudelová (144 bodů) a stejně tak vede Ive ta i pořadí Kategorie B (137 bodů).

Tímto nám končí devátý turnaj série CNC PRODUKT CUP 2019. K závěrečnému desátému dějství se v Bowlingu SKY Ostrava sejdeme za měsíc v neděli 8. prosince 2019. OBSAZOVAČKA je již nyní aktivní, tak pokud najdete volné místo, tak neváhejte s přihlášením. A nyní DŮLEŽITÁ INFORMACE pro hráče, kteří bojují o celková vítězství ve společné kategorii, o nejlepší ženu a o hr&a acute;č e Kategorie B. Žebříčky jsou jasné, počtáři jste jistě zdatní, tak každý z Vás ví, jak si na tom stojí. Po skončení prosincového turnaje totiž proběhne předání cen těm nejlepším hráčům. Tímto bychom tedy ukončil náš report z listopadového CNC Produkt Cupu a těšíme se s Vámi na viděnou za měsíc.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.