Děčínský klacek, 8.turnaj

​Martin X vítězem říjnového Klacku

Říjnového turnaje v rámci celoroční série Děčínský Klacek 2017 se zúčastnilo celkem 24 hráčů z toho 8 žen. Na drahách sice měl být namazaný místní house, ale nakonec to bylo spíše delší mazání resp. v první třetině drah hodně mastné mazání, a s tím si dokázali poradit jen ti nejlepší točenáři.

Kvalifikací hranou na 6 her včetně HDC prošel nejlépe Martin „X“ Křížek, který s HDC nahrál součet 1274 bodů. Trochu zpět pak zůstali Abdul Kassas (1251) a Lenka Germanová (1244). Dále například Zub byl jako nejlepší místní hráč v kvalifikaci na pěkném 4. místě s hraným průměrem přes 200 bodů. Nejzajímavější to je tradičně na hraně přímého postupu do finále. Tentokrát se štěstí usmálo na Martinu Štajnerovou, které výsledek 1119 stačil na poslední přímo postupové 14. místo. První nepostupující – Ivanu Prokopovou – Martina porazila o 11 děčínských klacků, takže tentokrát nic těsného. Do finále se např. nepropracovala minulá vítězka Bára Holá, nebo třeba místní bowlingový nestor Vláďa Trčka. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži Zub (255) a mezi ženami Ivana Prokopová (217).

Hráči umístění v kvalifikaci pod čarou měli možnost si finálovou účast vybojovat ještě v Desperádu. Z 6 účastníků této soutěže vyšli nakonec nejlépe Jirka Květoň a Vláďa Horňák.

Finále hrané na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách (včetně HDC) začala nejlépe Lenka Germanová (nahrála na dráze 214) a Martin X (201). Těsně v závěsu pak byli Tomáš Marcinov a Pája Prokůpek. Ve druhé hře se ale o slovo přihlásil Jirka Květoň hrou 232, která ho dostala rázem na úroveň vedoucího Martina X. Čekalo se tedy, kdo to v posledn hře unese nervově nejlépe a dovede turnaj k vítězství. Nejblíže k němu měl Jirka Květoň, avšak nedohozem v 10. frejmu se připravil o důležité body, které mu nakonec chyběly na vítězného Martina X. Na něj ještě v závěru tlačila Lenka Germanová, ale nakonec jí to stačilo na pomyslné stříbro, kdežto na Jirku Květoně nakonec zbyl bronz. Bronz byl tentokrát hodně vysoko, protože Jirka porazil 4. Páju Prokůpka o 32 klacků. Nejvyšší nához ve finále zaznamenal již zmíněný Jirka Květoň, mezi ženami se vedlo v tomto směru nejlépe také již výše zmíněné Lence Germanové.

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl dle očekávání Zub (Ø194,67), druhý byl už s dost velkým odstupem Pája Prokůpek (Ø182,78) a třetí vítězný Martin X (Ø182,56). V tipovačce se tentokrát hrálo o 560,- Kč a opět se nenašel žádný výherce, takže se o tuto částku navyšuje jackpot příštího turnaje.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za účast a věřím, že příště se opět ve slušném počtu sejdeme, tentokrát mimořádně až na konci listopadu (kolize s jinými turnaji a akcemi ČBA), a sice 26.11.2017. Poslední turnaj se rovněž nebude konat v prosinci, ale až 14.1.2018, a to ze stejných důvodů jako v případě listopadového turnaje. Veškeré podrobnosti o turnajové sérii, dílčí výsledky, průběžné celkové výsledky v sérii, fotky i odkaz na obsazovačku na další turnaj najdete na oficiálním webu http://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Pokud bude obsazovačka v nějaké z kvalifikačních rund již zaplněna, určitě se hlaste i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, aktualizujeme ji s každým odhlášením již přihlášeného hráče.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.