Devítka Xbowling Žižkov, 4. turnaj

​Vítězem Žižkovské Xbowling devítky rychleji, než bys řekl Švec...

Pondělní předehrávkou s hlavním hracím dnem úterým 11., proběhla tradiční Žižkovská Xbowling Devítka. Přes několik opakovaných startů si cestu na turnaj našlo velice solidních 47 hráček a hráčů. Jak již bývá zvykem zejména u devítkově počítaných zápolení, sýtem kvalifikace ani tentokrát nedokázalo projít několikero účastníků, s nimiž se počítalo minimálně do finálových soubojů a nejinak tomu bylo i s ohledem na postup ze semifinále. Naopak překvapilo pár nových tváří, jež v nejvyšších patrech málokdo čekal, jich samotných nevyjímaje.......

Jako vždy v kvalifikaci si 4 nejvýše postavení hráči zajistí přímý postup do finále bez nutnosti absolvovat leckdy nervy drásající semifinále, stali se jimi povětšinou nepřekvapivě Ladislav Švec, Karel Jašek, David Rain i Ivan Kober a kupodivu se jej tentokrát nevzdal nikdo. Teamu Habtegabriel, byť v kvalifikaci skončil na 6. místě, se své následné účasti v turnaji vzdal a tak se z pozice 1. nepostupujícího do semifinále podíval i Jaromír Makovec a Černého Petra, byť cenou útěchy honorovaného, získal Jiří Kotjužanský, jemuž 793 v součtu 4 her nestačilo. Po odehrání dvou semifinálových her hráčů umístěných na 5. až 28. místě, turnaj opustila další desítka hráčů a zde nejvíce smutným byl Jan Roth, jemuž se součtem 410 chyběla pouhopouhá 1 kuželka na šťastnějšího, tedy postupujícího Jana Stupku. Finále se hraje od nuly znovu na dvě hry s tím, že na dráze spolu soupeří 3 hráči a součet určuje celkového vítěze. Závěr byl skutečně galapředstavením vynikajících náhozů, kdy Jaromír Makovec chytil nečekanou šanci a coby náhradník si dokráčel až pro bronzovou pozici se součtem 507, byť jen díky vyššímu náhozu před čtvrtým Antonínem Platošem (pánové měli shodou okolností totožné součty i v semifinále). Druhý skončil premiant minulého měsíce Martin Russ, jenž ve finále zahrál 512 a vítězem se po kratší odmlce stal nestor dnes už nejen místní herny Ladislav Švec, který pro jistotu zahrál druhou hrou 300 a celkem 548. Vyzvednout lze i jeho celodenní průměr 266, 5. V hodnocené osmičce se umístili ještě Josef Colon, Vítězslav Květenský, Václav Janeček a Karel Jašek. Nejlepší ženou turnaje se stala na konečném 12. místě Edita Mazzaferro a nutno podotknout, že ve finále byla jedinou zástupkyní hezčího a něžnějšího pohlaví. Paroháčem s rovnými 10 splitovými hody se stal Michal Havelka, dámám diktovala tempo s devíti Marcela Serbusová. 300 tentokrát zahráli pouze zmiňovaný Ladislav Švec, kdy přidal druhou hned v kvalifikaci. Tam jí dosáhl i jeho v ABL týmový kolega David Rain. Všem děkujeme za účast, fajn večer a těšíme se znovu ve sváteční májové dny, kdy je obligátně v pondělí 8. Května předehrávka a v úterý 9. pak hlavní hrací den.

14.05.2024 v 00:30

Zveřejněny rozdělení do hracích rund a časový harmonogram Mistrovství České republiky jednotlivců 2024.

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.