Echo Express Cup

Franta Ludvík nenechává nic náhodě!

S blížícím se závěrem letošní série ECHO EXPRESS CUP 2008 by se dal očekávat zvýšený zájem hráčů. Ve čtvrtek 20. listopadu se však v herně Na Ovčíně zúčastnilo 11. turnaje jen 39 bowlingových hráčů a hráček. Proto i touto cestou všem zúčastněným ještě jednou děkujeme za to, že nám svůj čas věnovali(y), a doufáme, že poslední turnaj spojený i s rautem pro hráče se pones ve znamení jejich zvýšené účasti.
Herna byla od první rundy připravena poměrně dobře, dráhy nezlobily a přestože jsme zpočátku nabrali zpoždění, nakonec jsme opět skončili v předstihu. Zásluhu na tom měly i výkony hráčů, kteří se snažili strikovat ostošest.

Přestože jsme se tentokráte sedmistovky nedočkali, hra těch nejlepších v kvalifikaci byla opravdu velice dobrá, první 4 hráči přes 620 kuželek hovoří samo za sebe. Čekatelem na nejvyšší nához byl po kvalifikaci Mirek Cifra s výkonem 268 kuželek. Nicméně, historie z minulého turnaje se opakovala a tuto trofej si nakonec odnesl někdo zcela jiný.
V čem byl však tento turnaj poněkud zvláštní, byl výkon přítomných hráček. Pouhé 4 hráčky ze sebe zřejmě vydaly to momentálně nejlepší, ale snad poprvé za tu dobu, co se tento turnaj pořádá v herně Na Ovčíně, se ani jediná neprobojovala do semifinále. Michaela Volšičková, ač se stala kvalifikačním výkonem 478 kuželek včetně handicapu nejlepší ženou turnaje a současně si odnesla za výkon 197 kuželek ceny za nejvyšší ženský nához, nepřipsala ke svému stávajícímu bodovému kontu vůbec nic. Dámská část turnaje tak bude opravdu gradovat při prosincovém finále.
Na 33., prvním nepostupovém místě, se umístil Kamil Konečný, a tak mu cenu útěchy, 2 lístky na Slavii převzal Luděk Suchánek.

Při semifinálové 2 hrách zaútočili úspěšně Petr Richter a Richard Nosek, ale zejména Pavel Diviš. Ten hned v první semifinálové hře střádal strike za strikem, aby z toho byl nakonec výkon 275 kuželek, tedy nejvyšší mužský nához turnaje.
Výkon 915 kuželek, které zahrál Jiří Kopecký znamenal první nepostupové místo a opět „jen“ cenu útěchy v podobě dvou lístků na fotbalové utkání Slavie.

Rovnost finálových výkonů nastala součtem 399 kuželek na 4. a 5. místě. Proto i poukaz na startovné zdarma získal díky vyšší jednotlivé finálové hře „ztracený syn“ turnaje, Miroslav Duška.
Na „bednu“ se muselo jít přes 400 kuželek. Miroslav Cifra je zvyklý hrát lépe než předváděl ve čtvrtek, ve finále zahrál 405 kuželek a obsadil na turnaji 3. místo, které mu zajistilo posun na stříbrný stupínek celkového pořadí.
Trochu nečekaně vyšlo finále i jednomu z pořadatelů - Petr Florík zahrál 412 kuželek, které mu vynesly 2. místo na turnaji.
A jsme u vítěze. František Ludvík se po první hře 163 kuželek se pohyboval na „nešťastném“ 13. místě, ale skvělých 257 kuželek a celkový součet 420 kuželek ho vynesl až na piedestal pro vítěze. Jako první letos tak zvítězil potřetí a zvýraznil svoje šance na celkový triumf.

Děkujeme všem zúčastněným hráčům a hráčkám, bowlerovi Martinovi i obsluze na baru. Zároveň děkujeme i našim partnerům, firmám Victoria - AG Art, s.r.o., Bowlingové a relaxační centrum Na Ovčíně a Bowlingwshop PERFECTGAME.
A nezapomeňte – dvanáctý, závěrečný turnaj roku 2008 se koná tradičně ve čtvrtek, 18. prosince opět v herně Na Ovčíně. Hlásit se jako vždy můžete různými cestami. Buďto on-line obsazovačkou na webových stránkách herny Na Ovčíně (www.ovcin.cz), kde najdete i výsledky turnaje a celkovou tabulku i výrazně rozšířený komentář k turnaji, nebo e-mailem, telefonicky či SMS. V neposlední řadě se můžete zapsat do obsazovačky na nástěnce přímo v herně. Veškeré kontaktní údaje máte uvedeny v propozicích - též na webu Ovčína.

Ještě jednou díky a na závěrečném turnaji letošního roku se těšíme opět na viděnou se všemi.

14.05.2024 v 00:30

Zveřejněny rozdělení do hracích rund a časový harmonogram Mistrovství České republiky jednotlivců 2024.

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.