Finále Seniorské bowlingové ligy 2020/21

.

Finále Seniorské bowlingové ligy se hrálo v Pardubicích v neděli 22.8.2021. To bylo spojeno v rámci seniorského víkendu se sobotním MČR seniorských dvojic a večerním ohlédnutí za 15 lety seniorského bowlingu, kdy si účastníci připomněli nejen všechna uplynulá mistrovství, ale i vývoj seniorského bowlingu u nás. Zde byl oceněn dlouholetý předsedu sdružení Seniorbowling CZ Ing. Milan Soušek, který převzal z rukou prezidenta asociace ocenění za významný a výjimečný přínos k rozvoji seniorského bowlingového sportu v naší zemi. V rámci večera byly též připomenuty všechny úspěchy seniorského bowlingu na mezinárodní scéně.

Poslední odložená akce, a to celostátní finále Seniorské bowlingové ligy 2020 začalo v 10.00 hod. Přijelo všech 16 nejlepších týmů ze základních skupin SBL v ČR, ti byly rozřazeni do dvou skupin, kde hrály každý s každým, jako na běžném ligovém kole. Průběžné výsledky byly k dispozici jako vždy online a najedete je zde:

Skupina A

Skupina B

Situace ve skupině A byla velmi vyrovnaná, mezi týmy na prvním a pátém (nepostupovém místě) byl rozdíl jen tří bodů a mezi týmy na třetím až pátém místě byla dokonce bodová shoda, takže o postupu do play-off rozhodoval průměr. Z postupu se tak radovaly týmy Fortunate, Notaxo, Tacl Letohrad a Bacardi.

Ve skupině B byla situace trochu jiná, zde trojice Bowleři, Black Riders a Chotěšov jasně odskočila od zbytku pole a poslední postupové místo nakonec urvala plzeňská Lucerna RSTS.

Pavouk play-off pro nejlepších 8 týmů (příloha pod článkem) pak přinesl nejedno překvapení.

Lucerna RSTS, poslední postupující ze skupiny B vyřadil vítěze skupiny A tým Fortunate, obdobně Bacardi vyřadilo Bowlery, vítěze skupiny B. Do semifinále pak prošly ještě týmy TACL letohrad a o pouhých 8 kuželek i tým Notaxo.

TACL pokračoval v semifinále ve spanilé jízdě a o dvacet kuželek porazil Lucernu, kterou tak odsoudil k boji o třetí místo. Podobně Notaxo ve velmi nervózním duelu porazilo o 25 kuželek tým Bacardi a dostalo se do finále.

Ve finále TACL Letohrad už nepolevil a právem si odváží zlaté medaile i mistrovský titul. Připomínáme, že nový mistr hrál ve složení Jaroslav Morávek, Petr Tomášek, Pavel Koráb, Jaroslav Klapal a Drahomíra Morávková. Gratulujeme!

Druhé místo tedy patří pražskému Notaxo (Stanislav Semerák, Alena Sovová a Ladislav Švec) a v zápase o třetí místo nakonec slavila Plzeň, Lucerna RSTS ve složení Stanislav Nejezchleba, Zdeněk Havlíček, Jiří Klečka a Jiří Dlabáček si odváží bronzové medaile.

Již na podzim 2021 nás čeká nová sezóna Seniorské bowlingové ligy, která se vrací do svého původního modelu a jako ostatní ligy se bude hrát systémem podzim-jaro. Cílem asociace je otevřít co nejvíce základních skupin po centrech po celé České republice tak, aby se tato soutěž stala dostupné všem seniorům v rámci jejich domovského centra či nejbližšího okolí. Sledujte náš web a včas se přihlaste!