Letenský pohár jednotlivců, 1. turnaj

První Letenský pohár na Radavě vyhrál Vyhnanovský

Zářijový Letenský pohár jednotlivců absolvovalo na Radavě ve čtvrtek 30. září 20 hráčů. Do prvního kola vletěl jako uragán Lukáš Vojáček a s náhozy 210 a 215 bodů tuto část turnaje opanoval. S lehkým odstupem za Lukášem byl i díky nejvyššímu náhozu večera 240 bodů Jirka Nechutný. A průběžné třetí místo držel Martin Vyhnanovský za 344 bodů. Z první kola postupovali všichni, tak se hrálo pouze o bonusové body.

Ve druhém kole už se vyřazovalo a překvapením bylo, že nepostoupili do finále dva zástupci ze „zvířecí říše“ Martin Beránek a čokoládový Marek Straka. Ve druhém kole si nejvíce bonusových bodů uhrál Standa Musil za 367 bodů, na druhé místo „klesl“ Lukáš Vojáček za 355 bodů a průběžný bronz a 10 bonusových bodů do finále obhájil Martin Vyhnanovský.

Ve finále soutěžila už jen osmnáctka nejlepších. Nejlepší ženou turnaje se stala celkově 10. Jana Kubíčková. Až osmý skončil Aleš Vlasák, kterému tak nějak tento turnaj nesedl. Lukáš Vojáček bohužel pro něj předvedl svůj nejslabší výkon ve finále a skončil šestý. Standovi Musilovi chyběl k medaili jeden bod – skončil bramborový. Bronzovou medaili zásluhou vynikajícího finiše (poslední hra 215 bodů) a celkovému výkonu 358 bodů vybojoval Honza Brix. O devět kuželek ho překonal stříbrný Jirka Nechutný. Nejstabilnější formu, nejlepší hrací průměr a hlavně výkon 426 bodů ve finále, tak těmito superlativy se může pyšnit Martin Vyhnanovský, který tak ovládl první ze série čtyř turnajů a do Letenského poháru si připisuje nejvíce bodů. Gratulujeme nejlepším a těšíme se na příští turnaj třeba i s více vyzyvateli, kteří se zapojí do sbírání bodů v rámci Letenského poháru jednotlivců.

.

Příští Letenský pohár proběhne ve čtvrtek 21. 10. od 18 hodin. Pro příznivce dalších radavských turnajů, tak ještě před Letenským pohárem proběhne Radavský Double ve středu 13. 10. od 18 hodin. Přihlašovat se můžete e-mailem na adrese miladka@radava.cz, telefonicky na čísle 233 101 211, přes rezervační systém či osobně u bowlera.