Letenský pohár jednotlivců, 3. turnaj

Jirka Nechutný obhájil

Poslední povolenou akci i pro neočkované (snad tedy jen po dobu nezbytně nutnou!!!), kterou jsme na Radavě pořádali, byl Letenský pohár jednotlivců, který proběhl ve čtvrtek 18. listopadu za účasti 27 soutěžících.

V prvním kole se tradičně testovala forma všech soutěžících, hrálo se bonusové body a o lepší nasazení na dráhy. Ale nakonec postupovali všichni účastníci, a tak se mohlo hrát poněkud uvolněně. V tomto kole se vyšvihl Aleš Vlasák dvěma dvoustovkami. Druhé místo držela Adéla Janoutová za hezký výkon 360 bodů a Adéle obrazně „dýchal na záda“ třetí Franta Kolář s 359 body.

Druhé kolo bylo ve znamení vypadávání, jelikož finále je pouze pro 18 nejlepších. Ve druhém kole ukázal Jirka Nechutný, že je oprávněným lídrem žebříčku a zapsal 424 bodů. 399 bodů nastřádal Honza Doubrava a držel průběžné druhé místo. Pro třetí místo si v této fázi soutěže došel Martin Vyhnanovský. Mnohem zajímavější však byl souboj o postup do finále. Jedno finálové místo již tradičně uvolnil Robert Martiška, který tak vždy udělá jednomu z nepostupujících radost. Přesto však na 18. – 20. místě došlo k zajímavé shodě a musel rozhodnout rozstřel. V rozstřelu na jeden hod nakonec uspěli Lenka Málková a Jirka Kotáb, když Martin Straka nedostál svému věhlasnějšímu hokejovému jmenovci a v této disciplíně nezaskóroval. O tom, že to byl tentokrát kvalitně obsazený turnaj vypovídá seznam jmen soutěžících, kteří nepostoupili, tak namátkou jimi byli například Robert Kováčik, Jiří Boháč, Květa Doubravová nebo František Nečas.

Finále (krom bonusových bodů) začínalo dvěma novými hrami, a tak měl každý finalista šanci v tomto turnaji zvítězit. Standa Musil ani Martin Vyhnanovský tentokrát nepotvrdili vysoké postavení v celkovém žebříčku a skončili 11. resp. 8. Titul nejlepší ženy turnaje tentokrát putuje zaslouženě k Adéle Janoutové, která skončila na celkovém pěkném sedmém místě. Roman Šindler a Aleš Vlasák vyprodukovali na vlas stejné finálové výkony v obou hrách (158 a 189 bodů), a bylo z toho páté a šesté místo v turnaji. Nepopulární bramborová medaile patří Mírovi Cvrčkovi, litovat může hlavně druhé finálové hry - 144 bodů je na pódiové umístění málo. A teď už k medailistům. Vizuální podobnost (viz foto) je čistě náhodná : -), ale tentokrát „vlasáči“ ani „Vlasáci“ neměli šanci. 374 bodů, které naházel Honza Doubrava, znamenaly bronz. Dvě parádní hry (194 a 196 bodů) předvedl Franta Kolář a vybojoval stříbrnou medaili. Vyhrát Letenský pohár je složité, ale obhájit je to ještě těžší. Nicméně Jirkovi Nechutnému se to povedlo, a to především zásluhou dvou finálových her 208 a 206 bodů, takto ve finále hraje skutečný šampion. Jirko, gratulujeme!

V celkovém pořadí žebříčku po třech odehraných turnajů ze čtyř Jirka Nechutný odskočil nejbližším pronásledovatelům, ale jak se říká: „zajíci se počítají až po honu“, tak uvidíme, kdo se bude radovat příště po posledním turnaji.

Kompletní výsledky turnaje, žebříček Letenského poháru a fotografii nejlepších najdete v příloze.

Od pondělí 22. listopadu se zpřísňuje vstup do restaurací, barů a na sportoviště, tudíž vás prosím o to, abyste respektovali aktuálně platná pravidla, jinak Vás nemůžeme na Bowling RADAVA pustit. Děkujeme za pochopení!

Každopádně vyvrcholení letošního Letenského poháru jednotlivců na Radavě proběhne v sobotu 11. listopadu od 16 hodin, kdy proběhne čtvrtý a poslední turnaj této sezóny. Oceníme nejlepší v turnaji i v celé sérii a všichni ostatní se můžete těšit na drobné pohoštění, které pro vás přichystáme.