Letenský pohár jednotlivců, 4. turnaj

Josef Colon vyhrál turnaj, Jirka Nechutný sérii

Již se stalo tradicí, že závěrečný turnaj série Letenského poháru probíhá druhou prosincovou sobotu, hraje se o dvojnásobné body a je přichystané občerstvení pro všechny turnajové hráče.Vlivem covidové situace v letošním ročníku proběhly pouze čtyři turnaje a ten poslední turnaj završil ročník Letenského poháru 2021 v sobotu 11. prosince od 16 hodin.

Na finálový turnaj se prezentovalo čtyřiadvacet hráčů i hráček, což se dá považovat za úspěch v této bizarní době plné nemocí a omezení. První kolo ovládl dosavadní lídr žebříčku Jirka Nechutný – 190 a 206 bodů v prvním kole zastínilo i nedávného medailistu z MS v bowlingu seniorů Pepu Colona, který skončil v této části hry třetí. Mezi tyto dva borce se vměstnal ještě doposud druhý v pořadí žebříčku Letenského poháru Martin Vyhnanovský za vynikající nához 388 bodů ve dvou hrách.

Po prvním kole proběhla občerstvovací přestávka – servírovaly se řízky a také mongolské taštičky Buuz. Poté, co se všichni hráči posilnili, tak se vydali do druhého kola. V něm již úřadoval Josef Colon. 216 a 211 bodů to jsou jeho výborné semifinálové náhozy, které Pepovi vynesly průběžné vedení. Druhé místo vybojoval Standa Musil, který živil naději na medailové umístění v celkovém pořadí série. Třetí místo v této části hry si naházel Honza Doubrava za 377 bodů. O pozici nejlepší ženy letos nejvíce soupeřily Jana Kubíčková a Adéla Janoutová. V prvním kole byla lepší Jana, ve druhém Adéla. Co bylo důležité, že obě postoupily do osmnáctičlenného finále. Tentokrát ve druhém kole nedošlo k žádnému velkému překvapení a všichni favorité na celkové umístění postoupili do finále.

Finále tentokrát nevyšlo Standovi Musilovi a Jaromírovi Cvrčkovi. Oba živili naději na třetí místo v celkové sérii, ale jejich umístění v tomto turnaji desáté resp. dvanácte místo jim odválo naděje.I v tomto kole porazila Adéla Janoutová Janu Kubíčkovou a jelikož Adéla skončila o sedm finálových míst lépe, tak v celkovém účtovaní Janu přeskočila. Dámy, děkujeme za pěkný souboj a gratulujeme Adéle Janoutové k titulu nejlepší ženy.

Roman Šindler ze začátku sezóny neměl tak dobrou formu, ale v jejím závěru ji vyladil na pěkné šesté místo v turnaji, které mu zajistilo celkový bronz v sérii. Jirka Nechutný předvedl na něj slabší finálové výkony a v tomto turnaji skončil pátý. Jediný, kdo ho reálně mohl z trůnu nejlepšího radavského jednotlivce za rok 2021 sesadit, byl Martin Vyhnanovský - ten sice předvedl lepší finálový výkon než Jirka, ale lepší než čtvrté místo v turnaji to nebylo a tak bylo rozhodnuto o pořadí v sérii. Vítězem série se letos stal Jirka Nechutný a druhé místo obsadil Martin Vyhnanovský.

Stejný finálový nához 363 bodů včetně bonusů z druhého kola zapsali ve finále turnaje Honza Doubrava a Michal Havelka, a jelikož máme jen jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili, tak následoval rozhoz. V tom byl o kuželku lepší Michal Havelka. Na bronzovém místě v turnaji skončil tedy Honza Doubrava a stříbro vybojoval Michal Havelka. Triumf v závěrečném finálovém turnaji putoval zaslouženě Josefovi Colonovi, když se ve finále jako jediný přehoupl přes 400 bodů. Ten tak jedinou svoji účast přetavil ve vítězství.

Výsledky turnaje, celkový žebříček a foto oceněných hráčů najdete v příloze.

Gratulujeme všem oceněným a zbývajícím všem účastníkům děkujeme za účast a už teď vyhlížíme rok 2022! Přejeme Vám krásné Vánoce a kdo bude chtít je zvaný na Štěpána 26. prosince od 16 hodin na Radavský Double – turnaj pro libovolné dvojice.