Letenský pohár na Radavě, 1. turnaj

Letenský pohár a Jiří Nechutný opět vítězí

Nakonec osmadvacet účastníků si zasoutěžilo v prvním turnaji letošní série Letenského poháru. Ten netradičně začal až ve čtvrtek 17. února. Ale snad byl leden jediná výjimka a jinak se budou hrát bowlingové turnaje již bez omezení.

V prvním kole se dařilo Jaromírovi Cvrčkovi, který nastřádal 370 bodů a toto kolo vyhrál. Další kvalitní výkon a rekord na jedné dráze si přivlastnil Dimitrij Tokarev a jen o jednu kuželku za Dimitrijem zaostal s 366 body Jiří Nechutný na třetím místě. Pozici nejlepší ženy za první kolo si odnesla za 312 bodů Albína Stukalo.

Ve druhém kole se Jaromír Cvrček ještě o jeden bod zlepšil a s celkovým výkonem 371 bodů si připsal opět další dílčí vítězství. I Jiří Nechutný se opět objevil na pomyslné bedně, když tentokrát zaznamenal druhé místo. 356 bodů představovalo třetí místo pro Josefa Colona. Mezi ženami se ve druhém kole nejlépe předvedla Květa Doubravová. Deset startujících nepostoupilo do finále. Tradičně odstoupil po druhém kole Robert Martiška. A jeho místo ve finále: „tzv. Martiškova volba“ připadla na Dimitrije Tokareva. A pak už byla celá plejáda nepostupujících. U takových jmen jako Kotáb, Plzenský, Stukalo či Böck se to asi nečekalo, ale takový je bowling.

Ve finále se již tolik nedařilo Jaromírovi Cvrčkovi a skončil v turnaji „až“ devátý. 367 bodů získal ve finálovém kole Honza Doubrava a byl celkově šestý. V interním rodinném souboji si 368 bodů vyházela Květa Doubravová, a kromě cenného rodinného skalpu to znamenalo i pozici nejlepší ženy v celém turnaji. O kuželku více s celkovým ziskem 369 bodů si na pomyslné brambory počíhal Marek Straka. No a bylo to tak vyrovnané, že bronz si v těsném finiši za celkových 370 bodů vybojoval Josef Colon. Od třetí do šesté pozice byl rozdíl jen tři kuželky! 390 bodů naházel ve dvou hrách na dráze ČÍSLO JEDNA Aleš Vlasák. S tímto výkonem obsadil Aleš stříbrnou pozici. Celkový finálový výkon se skládá z náhozů dvou finálových her a bonusových bodů získaných za umístění ve druhém kole, i proto vítězství v tomto turnaji doslova vydřel Jiří Nechutný za finálových 393 bodů. Gratulujeme!

Nezbývá než poděkovat Podpůrnému a garančnímu rolnickému a lesnickému fondu, který nám věnoval rodinné vstupenky do Národního zemědělského muzea jako ceny pro nejlepší účastníky a zmínit, že druhý letošní Letenský pohár proběhne ve čtvrtek 24. března po 18 hodin.

Celkové výsledky turnaje a fotografie nejlepších najdete v příloze.

Do té doby Vás zveme:

• Ve středu 23. února od 18 hodin na Radavský Double
  • V sobotu 5. března od 14 hodin na turnaj Víkendových dvojic
  • Ve středu 9. března od 18 hodin na Večerní růži – společenský večer s bowlingovým turnajem v devítce pro ženy.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.

14.02.2024 v 09:07

Ve čtvrtek 15.2. v 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na březnový turnaj PRESTIGE.

26.01.2024 v 22:29

Lukáš Jelínek vybojoval v Světovém poháru juniorů do 21 let bronzovou medaili.

14.01.2024 v 14:45

Obsazovačka na únorový turnaj PRESTIGE bude otevřena v úterý 16.1. v 20.oo hod.

14.12.2023 v 08:51

Sobotní Baráž pro MČR 5 čl. družstev ZRUŠENA. Hrací den MČR pro přihlášená družstva začíná místo 13.oo hod. již v 11.oo hod.