Letenský pohár na Radavě, 2. turnaj

​LP únor na Valentýna zvítězil David Fuchs

31 účastníků turnaje Letenský pohár si dalo „rande“ na Valentýna na Radavě, aby svedli souboj o zlatou medaili, slávu a čest a především body do žebříčku Letenského poháru.

V prvním kole hraném o bonusové body a lepším nasazení na dráhy si bravurně vedl Milan Busta – hry 232 a 224 bodů mu vynesli pohodové první místo. Průběžné stříbro držel David Fuchs a bronz i pozici nejlepší ženy Marta Völfelová.

Ze druhého kola postupovalo 18 nejlepších a překvapivě do finále neprošli Milan Busta, Marta Völfelová a Martin Ryznik. Štěstí měl vítěz lednového poháru Mirek Richter, který postoupil z poslední osmnácté pozice. A pokud jsme hodnotili, že Milan Busta zvládl první kolo s bravurou, tak přímo famózně zvládl Aleš Vlasák druhé kolo. 499 bodů ze dvou her – na druhého Josefa Colona se díval s náskokem 128 bodů. A především jeho první hra 279 bodů byla velká bowlingová lahůdka.

Ve finále si Mirek Richter polepšil, ale obhajoba se nekonala a bylo z toho 9. místo, alespoň ho to udrželo na stupních vítězů Letenského poháru. Nejlepší žena byla tentokrát osmá Květa Doubravová. Bronz vybojoval Antonín Matějka – dvě nadstandardní hry mu vynesly skóre 377 bodů, což právě stačilo na třetí místo. Aleš Vlasák byl stříbrný, turnaj končil, jak začal tedy výkonem 180, což byly jeho dvě nejslabší hry a kromě nejvyššího náhozu si všimněte skvostného průměru 209,67 bodů.

Každé kolo Letenského poháru bylo na Valentýna one man show a platilo to i o finále, kde řádil David Fuchs. V první hře hodil 265 bodů (ano až druhý nejlepší nához večera) a protože to doplnil hrou 192, tak s přehledem zvítězil a získal zlato a také vedení a poměrně zajímavý náskok v celé sérii.

Na viděnou na Letenském poháru se budeme těšit opět ve čtvrtek 14. března od 18.30 hodin!!!