Mistrovství regionu severní Morava

Mistrovství severní Moravy ovládli David Klein a Dana Klusáčková

V Xbowlingu ValMez se v neděli 15. ledna 2023 odehrál finálový turnaj jednotlivců regionu podzimní části ABL, Mistrovství severní Moravy. Ke svému startu dorazilo všech 36 kvalifikovaných hráčů a jako již tradičně jsme byli svědky výborných a také zajímavých a občas i nečekaných výsledků.

Čtyři kvalifikační hry u žen žádné překvapení nenabídlo, ale u mužů to již bylo jiné a v soutěži nečekaně brzy skončili například R. a D. Novákovi a také K. Orság. První 4 muži kvalifikace (S. Žák, J. Novák, K. Šatný a I. Mácha) si zajistili účast ve čtvrtfinále a tím i na MČR ABL. Nejlepší 2 ženy (N. Capilová a I. Fojtíková) si zajistily účast v bojích o medaile a při již známé konstalaci hvězd i republikovém finále.

Osmifinále mužů přineslo postupy papírových favoritů a tím byla odtajněna první část tajenky, postupující muži na MČR ABL. K již výše jmenovaným přibyli M. Indra, Z. Kosiec, J. Klusáček a D. Klein. Čtvrtfinále bylo konečnou pro M. Indru, Z. Kosiece, K. Šatného a I. Máchu, ale v kapse je již hřála platná vstupenka na republikové finále. V ženách nám dohrály A. Kudělková a A. Valíčková a ve hře o titul Mistra regionu tak zbývalo posledních 8 hráčů. 4 muži a 4 ženy.

V závěrečné fázi dostanou přednost ženy. Oba semifinálové zápasy nabídly dramatickou podívanou a po bojích se do finále probojovaly J. Orságová, která překonala po A. Kudělkové i druhou těžkou překážku v podobě N. Capilové a obhájkyně titulu D. Klusáčková, která svedla již „xtý“ super souboj se svou velkou rivalkou z 1. ligy, I. Fojtíkovou. V boji o 3. místo nám nakonec vyhrála zkušenost nad bujarým mládím a bronzovou medaili vybojovala po výsledku 370:327 Iva Fojtíková. Čtvrté místo nakonec pro Nelu Capilovou nebylo tak špatné, protože při omluvě I. Fojtíkové z republikového finále si právě Nela tímto výsledkem zajistila postup. Postupu v kapse měla již jistý také Jana Orságová, která sice ve finále prohrála 357:422 s Danou Klusáčkovou, ale i tak je druhé místo a právě postup pro Janu vynikajícím úspěchem. A co říci o šampionce? Že je třetí titul Dany ve správných rukou, protože obhájit titul je vždy několikanásobně těžší. Gratulujeme. A ještě jedna technická. D. Klusáčková se rovněž omluvila z MČR ABL a tak si svůj další start může připsat celkově pátá Andrea Kudělková.

A nyní se podíváme na závěrečné hry mužů. Jakékoliv by bylo složení semifinále, žádné by nemělo jasného favorita. A tak se po bojích sečetly výsledky a bylo jasné, že z dvojice S. Žák – J. Klusáček si finále zahraje Jiří a z dvojice J. Novák – D. Klein se k Jirkovi dopsalo Davidovo jméno. Boj o 3. místo vyzněl stejně jako u žen, tzn., že vítěz kvalifikace nakonec na bednu nedosáhl a tak po krásném boji a výsledku 401:396 pro sebe urval bronzovou medaili Josef Novák a tu pomyslnou bramborovou si odvezl Standa Žák. Výsledkem 441:405 pak nadchlo finále, po kterém se mohl radovat ze svého (stejně jako Dana) již třetího titulu šampiona severní Moravy David Klein. Pro Jirku Klusáčka je naopak stříbrná medaile opravdu prvním ziskem cenného kovu z tohoto typu turnaje. Gratulujeme.

Kromě bojů o Mistra a Mistryni se bojovalo i o medaile v Kategorii P165. A tady se vítězi stali Richard Malenda a Agáta Valíčková, druhá místa vybojovali Milan Bohačík a Alina Kosiec a třetí místa získali Michal Poprocký a Miloslava Lesniaková.

Tímto máme uzavřeno podzimní Mistrovství regionu severní Moravy. Všem medailistům a medailistkám a také samozřejmě potupujícím hráčům a hráčkám moc a moc gratulujeme a přejeme jim hodně dobrých her v neděli 29. ledna 2023 v pražském centru Xbowling Prosek (hotel Duo) při Mistrovství ČR ABL jednotlivců.

8. Lesniaková Miloslava 121 116 154 134 131,25

Zuzana kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

26.01.2024 v 22:29

Lukáš Jelínek vybojoval v Světovém poháru juniorů do 21 let bronzovou medaili.

14.01.2024 v 14:45

Obsazovačka na únorový turnaj PRESTIGE bude otevřena v úterý 16.1. v 20.oo hod.