Mistrovství regionu stř. & jižní Morava

Mistry stř. & jižní Moravy jsou David Barak a Martina Palečková

V Xbowlingu Tišnov se ve dnech 23. – 26. září 2021 uskutečnilo Mistrovství regionu střední & jižní Moravy. Tohoto regionálního šampionátu se nakonec zúčastnilo pouze 25 hráčů. Důvodů slabší účasti a odhlášení 12 hráčů v posledních 14 dnech je hned několik, ale to tady nebudeme rozebírat a raději se zaměříme na ty hráče, kteří si vyšetřili čas a bojů o Mistra regionu se mohli zúčastnit.

Celkově mezi muži zvítězil po velmi dobrém výkonu mladý David Barak (1248 b.) a může začít slavit rychlými špunty (protože je to stále ještě junior) svůj první regionální titul. Druhé místo vybojoval, stále se lepšící, Marek Škrabal (1208 b.) a pro něj je to první umístění na piedestalu nejlepších hráčů regionu. Souboj o třetí místo pro sebe urval Tomáš Kvapil (1116 b.) a i ten získává svou první regionální medaili.

Žen se nakonec zúčastnilo pouze pět a tou nejlepší se stala Martina Palečková (1180 b.). Po skvělé hře nedala ostatním ženám nejmenší šanci a své první medailové umístění proměnila hned ve zlaté. Lenka Zvěřinová (1065 b.)si zkušeně pohlídala druhé místoa vybojovala svou jubilejní, již desátou, medaili z regionálního finále. O bronzovou medaili svedly urputný boj zbylé tři ženy a nejlépe vyzněl pro Jiřinku Zapletalovou (1019 b.). A rovněž ona má z regionu svou první placku.

Kromě společné kategorie se medaile rozdělovaly v kategorii P190 a P165, vždy samostatně muži a ženy. V Kategorii P190 zvítězil v mužích Marek Škrabal, druhé místo vybojoval Tomáš Kvapil a třetí místo získal Jaroslav Pařízek. Ze dvou žen byla tou lepší Martina Palečková a zákonitě druhá poté skončila Lucie Hrazdírová.

V Kategorii P165 se nejlepším mužem stal Tomáš Laciga, druhé místo vybojoval Petr Paleček a třetí místo získal junior Adam Haxa. Tři zúčastněné ženy v této kategorii si medaile rozdělily následovně. Zlato brala Lenka Zvěřinová, stříbro Jiřinka Zapletalová a bronz Lenka Lacigová.

Zářijové Mistrovství regionu střední & jižní Moravy je minulostí. Všem zúčastněným hráčům děkujeme za správný přístup k této soutěži a velká gratulace míří k medailistům. V lednu si tento šampionát zopakujeme a věříme, že již s tradiční velkou účastí, čili plným domem centra Xbowling Tišnov.