Mistrovství světa v bowlingu 2017, Las Vegas, USA

1.12. a 2.12. se hrála soutěž 5-ti člených týmů, kde se naši hráči umístili na hezkém 19.místě v konkurenci 36 družstev z celého světa, celkovým průměrem 190 kuželek na hru. V soutěži jednotlivců všech soutěží skončil Jaroslav Lorenc na 84.místě, bohužel se mu nepovedla soutěž týmů, kde nedokázal navázat na výborné výkony z předchozích soutěží. Na 106. místě skončil Marek Talpa, Daniel Chádek ukončil soutěž All Event na 137. místě, Jan Macek na 179.místě, Jiří Hindrák na 182. místě a Lukáš Homola na 200. místě. Všem našim reprezentantům děkujeme za výkony a sportovní přístup. Velký dík patří i Honzovi Čepelákovi za velkou pomoc a podporu na drahách i mimo ně. V neposlední řadě děkujeme i členům širšího týmu reprezentace, kteří se na šampionát nedostali, Michalu Janovskému, Tomáši Plechatovi a Honzovi Třískovi.

29.11.a 30.11. se hrála kvalifikace soutěže trojic. Marek Talpa, Daniel Chládek a Jaroslav Lorenc obsadili 46. místo, průměrem na hru 190,33. Naše trojice Jan Macek, Jiří Hindrák a Lukáš Homola obsadili 66.místo s průměrem na hru 177,17. V celkovém pořadí jednotlivců (All Event) je Jaroslav Lorenc prozatím na krásném 42. místě s průměrem 202, Daniel Chládek je na 122.místě s průměrem 192, Marek Talpa je na 137.místě s průměrem 189, Jiří Hindrák je na 188.místě s průměrem 178, Jan Macek na 192.místě s průměrem 178 a Lukáš Homola na 199.místě s průměrem 176.

27.11. se hrála kvalifikace soutěže dvojic mužů. Naši reprezentanti Daniel Chládek a Jaroslav Lorenc obsadili výkonem 2396 kuželek hezké 35.místo. Jiří Hindrák a Lukáš Homola obsadili výkonem 2216 87.místo a Jan Macek s Markem Talpou obsadili 88.místo.

26.11. se hrála kvalifikace jednotlivců mužů. Jaroslav Lorenc skončil na krásném 32.místě, výkonem 1237 kuželek, 206,17 průměr. Daniel Chládek obsadil 94.místo výkonem 1166 kuželek, průměr na hru 194,33. Marek Talpa byl 135. výkonem 1124 kuželek, průměr 187,33. Lukáš Homola skončil 183. výkonem 1059, průměr 176,5, Jan Macek byl 186. výkonem 1057 kuželek a průměrem 176,17. Jiří Hindrák obsadil 190.místo výkonem 1046, průměr 174,33. Do zítřejšího finále se probojovali Holanďan Xander van Mazijk, Portoričan Israel Hernandez, Taiwanec Hao-Ming Wu a německý reprezentant Tobias Boerding. Na postup do finále bylo potřeba 1319 kuželek, průměr 219,83. 27.11. se budou hrát semifinálové a finálové zápasy soutěže jednotlivců a poté v 20.20 českého času začíná soutěž dvojic. Naši hráči nastoupí v těchto dvojicích: Daniel Chládek bude hrát s Jaroslavem Lorencem a Jirka Hindrák s Lukášem Homolou. V další rundě v 01.00 českého času pak nastoupí naše poslední dvojice Jan Macek a Marek Talpa.

25.11. měl náš tým volno a využil jej k výletu ke Grand Canyonu.

24.11. Dnes probíhaly oficiální tréninky. Mazání bylo vybráno WB Beijing (39')_17, je to velmi těžký model, který bude od hráčů vyžadovat přesnost. Zítra má náš tým volný den, protože turnaj začíná soutěží jednotlivců ženy. Naši hráči nastoupí do turnaje v soutěži jednotlivců v neděli 26.11. V 1.rundě v 18.00 českého času budou hrát Jaroslav Lorenc a Jan Macek, první hru začnou na dráze 5. 2.runda začne ve 22.40 českého času a zde budou hrát Jiří Hindrák a Lukáš Homola, první hru na dráze 26 a Daniel Chládek a Marek Talpa první hru na dráze 7. Odkaz na live stream bychom měli najít zde: http://2017wc.worldbowling.org/live-stream-details/ .

23.11. Včera dorazila naše výprava ve složení Jaroslav Lorenc, Jan Macek, Jiří Hindrák, Lukáš Homola, Marek Talpa a Daniel Chládek do místa konání v komplexu South Point v Las Vegas. Výpravu doprovází Jan Čepelák a Ivan Burian. Trenér Juha Maja se připojí dnes. 24.11. bude oficiální trénink, soutěž jednotlivců mužů začne 26.11.

Odkaz na stránky turnaje:

Ivan Burian

Viceprezident ČBA

Příloha

26.01.2024 v 22:29

Lukáš Jelínek vybojoval v Světovém poháru juniorů do 21 let bronzovou medaili.

14.01.2024 v 14:45

Obsazovačka na únorový turnaj PRESTIGE bude otevřena v úterý 16.1. v 20.oo hod.

14.12.2023 v 08:51

Sobotní Baráž pro MČR 5 čl. družstev ZRUŠENA. Hrací den MČR pro přihlášená družstva začíná místo 13.oo hod. již v 11.oo hod.