Nové MČR družstev ještě tento rok

Kalendář bowlingových akcí je sice nabitý akcemi, ale jeden typ soutěže v naší zemi dlouhodobě chybí. Na VH zazněla idea uspořádat Mistrovství České republiky v kategorii pětičlenných družstev a STK tedy připravila propozice pro tuto akci a našla i místo v kalendáři.

Pokud se porozhlédneme po ostatních, třeba našich západních sousedech, právě toto mistrovství patří k jedněm z neprestižnějších akcí. Klade na hráče vysoké nároky, především na jejich koncentraci, tempo hry je pomalejší, než na jaké jsou zvyklí z ostatních soutěží a týmový duch zde hraje zásadní roli.

Pilotní ročník tohoto nového Mistrovství České republiky bude hostit pražské centrum BestBowling Zličín v neděli 12. listopadu 2017. Každý klub může postavit jedno pětičlenné družstvo. Za družstvo mohou nastoupit pouze hráči, kteří mají klubovou příslušnost nebo jsou na hostování v tomto klubu. V případě nejasností kontaktujte prosím předsedu STK, který ověří, kdo a jak může za Vaše družstvo případně nastoupit, aby se předešlo případným nedorozuměním. Některé kluby hrají například ligové soutěže pod různými názvy, ale jedná se stále o stejný klub (například klub Bowling Olomouc má v lize družstva BO Šantovka, BO Litovel a Bowling Academy, klub Strike má družstva Strike, StrikeRS atp.)

Přiznáváme, že se jedná o pilotní projekt. Nejsme nyní schopni přesně odhadnout zájem družstev, od kterého je odvislý model soutěže. Přeci jen počet zápasů, které je možné během jednoho dne odehrát, je relativně nízký (jeden zápas trvá cca hodinu), očekáváme tedy tento rok finále pravděpodobně jen pro 8 družstev, v případě vyššího počtu přihlášek bude tedy před finále předcházet baráž, ze které vzejdou účastníci finálového hracího dne. Do budoucna při vyšším zájmu týmů je možná úprava propozic (i vzhledem k počtu drah na centru, kde se bude akce konat), finále by mohlo být třeba dvoudenní nebo naopak jednodenní, sehrané sice „každý s každým“, ale ve dvou skupinách s následným „superfinále“ vítězů skupin atd.

I když je termín finále sice daleko, hraje se až v listopadu, již nyní otevíráme obsazovačku a prosíme družstva/kluby, aby neváhaly s přihlášením, pokud mají o účast v novém MČR zájem. Děkujeme a doufáme, že se Vám nová soutěž bude líbit.

Krátké zprávy

30.06.2018 v 14:04

Na mistrovství Evropy seniorů 2018 získala dvojice Lébrová - Nováková bronzovou medaili. Gratulujeme!

30.06.2018 v 14:04

Na mistrovství Evropy seniorů 2018 získala dvojice Hanusíková - Hanušová zlatou medaili. Gratulujeme!

30.06.2018 v 09:25

Na mistrovství Evropy seniorů 2018 získala trojice Uhlíř-Drábek-Hindrák stříbrnou medaili. Gratulujeme!

Galerie

Lorenc Jaroslav ml.
expert King Pins
Lorenc Jaroslav ml.

Lorenc Jaroslav ml.

expert King Pins
Nejlepší hráč Prestige 2017-2018
Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club
Nejlepší hráč Prestige 2017-2018, kat. P190
Petáková Anna
Rabbits Praha
Petáková Anna

Petáková Anna

Rabbits Praha
Nejlepší hráčka Prestige 2018-2019
Stupka Jan
KRPA
Stupka Jan

Stupka Jan

KRPA
Nejlepší hráč Prestige 2017-2018, kat. P165