Pivní liga, 2. turnaj

Heavy Bowlers a Radavské Nuly stoprocentní

Druhý hrací večer se musel obejít bez řádně omluvených Broučků, a tak si to pod taktovkou Milana Kotába, mimořádného turnajového ředitele, rozdalo první říjnovou neděli o body pouze devět týmů Pivní ligy v klasickém pětikolovém klání.

A hned v prvním kole kapituloval lídr soutěže RazDvaTři, když v pěkném souboji podlehl Veselým Pumprlíkům s.r.o. 494:531. Překvapivě jednoznačně skončil duel Heavy Bowlers vs. Hokaro 497:402 – někteří členové týmu Hokaro zřejmě ještě bowlingově dovolenkovali.

Druhé kolo už to bylo staré dobré Hokaro naházelo 509 bodů, ale bohužel se střetlo s týmem RazDvaTři, který se rozhodl odčinit porážku a jejich nához byl vítězných 534 bodů. Nad pětset bodů v tomto kole si připsaly členky týmů MBL a porazily Kačery. Standard pětiset bodů držely i Radavské Nuly (s lehce pozměněnou sestavou po minulém propadáku), ale nejlepším výkonem druhého kola se zaskvěli Heavy Bowlers, když 554:474 porazili KSN MM.

Ve třetím kole v krasojízdě pokračovali Heavy Bowlers a Radavské Nuly. KSN MM bylo tentokrát za otloukánka večera, když je v tomto kole zničil celek RazDvaTři vysokým rozdílem 593:451.

Čtvrté kolo se dočkali výher týmy Hokaro a KSN MM, jehož členové se rozhodli, že s nulou rozhodně neodejdou. Odnesli to Pumprlíci, když KSN MM vracelo porážku vysokým rozdílem 552:437. V nejtěsnějším zápase večera udržely neporazitelnost Radavské Nuly proti MBL, když zvítězily o pověstná prsa atletické vytrvalkyně, tedy přesně o dvě kuželky poměrem 459:457.

V posledním kole si favorité víceméně pohlídali výhry ve svých v zápasech (vyhráli Heavy Bowlers, Radavské Nuly i RazDvaTři), a tak nejzajímavější zápas v páté rundě byl mezi týmy, které se zvedly ve čtvrtém kole, tedy mezi KSN MM a Hokrao. KSN MM potvrdilo lepší formu 563:493, a Hokaro si tak snad jen obrazně dopilo pověstný bowlingový kalich hořkosti. S takovým bodovým průměrem získat dva body je mrzuté.

Radavské Nuly zůstaly stoprocentní, ale vítězem večera se stali Heavy Bowlers, když také neztratili ani bod a navíc se prezentovali lepším herním průměrem. V tabulce si oba týmy polepšili ale s náskokem v čele celkové tabulky bezpečně zůstává tým RazDvaTři. Gratulujeme!

Týmové pořadí za tento hrací večer, individuální výkony za tento hrací večer a celkovou tabulku Pivní ligy po dvou večerech najdete v příloze.

Těšíme se na Vás zase příště v neděli 16. října od 18 hodin a zveme jednotlivce na čtvrtek 13. října na Letenský pohár jednotlivců, kde se bojuje nejen o medaile a čokoládu v samotném turnaji ale také o body do celoročního žebříčku.