Podnikovka, 8. turnaj

9. večer Podnikovky 13. 2. znovu v režii Zatím Nevím

Plná sestava 11 týmů se prezentovala v pondělí 13. února na již devátém hracím večeru Podnikové ligy čtyřčlenných týmů na Radavě. Tentokrát byl už rozpis od začátku v pořádku, a nakonec problémy s dráhami nebyly takové, jak to zpočátku hrozilo.

V prvním kole to rozjeli dobře Barokrati, když si připsali cenný skalp SFD Bowlingu po výhře 653:595. Ve vyrovnaném souboji se štěstíčko přiklonilo na stranu Kolibříků, když Ouřady porazili 584:573, tedy jen o jedenáct kuželek. Ještě těsnější souboj proběhl mezi Sem Tam Ťuk a Pomlčkami. Pomlčky tentokrát měly silnou sestavu, ale nakonec jim nebylo přáno, když prohrály o pouhé tři kuželky v poměru 586:589.

Ve druhém kole si hráči týmu SFD Bowling spravili náladu výhrou a pěkným výkonem 684 bodů proti 553 bodům Lautr Nic a připsali si do tabulky dva body. Pomlčky útočily na lídra soutěže ŠumaFuk-Rodamiento, ale i tentokrát nakonec podlehly (o 25 bodů).

Třetí kolo pokračovaly série třetích výher: Kolibříci na samotce připsali pátý a šestý bod z tohoto večera. Potřetí zvítězili také hráči týmu Zatím Nevím, když jejich duel proti SFD Bowlingu skončil 634:605. A výkonem večera porazili Barokrati 685:611 lídra soutěže ŠumaFuk-Rodamiento, rovněž pro Barokraty to byla třetí výhra.

V závěrečném kole černou sérii završily Pomlčky, ač předváděly docela dobré výkony, tak to tentokrát na body nebylo. Tým Lautr nic dostál svému jménu a připsal si do tabulky dlouhodobé soutěže také nula bodů. Na opačné straně výsledkové listiny skončili Kolibříci, kteří dokázali vyhrát i čtvrté kolo a plným bodovým ziskem si pomohli v celkové tabulce a v posledních dvou hracích večerech zabojují o postup do první šestky. Plný počet bodů a nejlepší průměr však zaznamenal tým Zatím Nevím a jeho ztráta na vedoucí tým ligy se pomaličku ztenčuje. Gratulujeme!

V mimořádném pátém kole ještě vyhrál SFD Bowling nad Zálesáky, tak aby oba týmy dorovnaly počet her ostatních týmů, po naší minele v minulém rozpisu.

V Podnikové lize nás čekají jistě ještě dva napínavé večery v základní hrací části 27. 2. a 13. 3.

Ligovou tabulku po devíti z jedenácti hracích večerů, pořadí týmů a individuální výkon najdete v příloze.

Těšíme se na vás zase příště a příznivce turnajů zveme již na tento čtvrtek 16. února od 18 hodin na Letenský pohár jednotlivců.