Prestige 8. turnaj

Ohlédnutí za osmým turnajem, postup. na MČR, konečné žebříčky,

(aktualizováno 18.4.2014)
Osmým turnajem byla dohrána letošní série Prestige, která určila přímo postupující do celostátních kol MČR 2014 pro všechny kategorie a též uzavřela nominační žebříčky pro reprezentace mužů a žen. Tradičně se v rekapitulaci nejprve podíváme na samostatné výsledky mužů a žen poslední Prestige, představíme jména tří nejlepších hráčů a hráček v jednotlivých kategoriích a nahlédneme poté na konečné žebříčky celoročního pořadí Prestige, kde jsou nejen postupující ale i barevně označení hráči, kterým náleží volné starty ve finálové části MČR. Nechybí Nominační žebříčky pro výběr repre.

Osmý turnaj Prestige se hrál na centru Best Bowling v Praze. Zúčastnilo se jej celkem 45 hráčů ( 28 mužů a 17 žen ) a nejlepším hráčem turnaje byl Homola Lukáš. Účasti v jednotlivých kategoriích a získané body pozměnily v některých kategoriích zásadně žebříčky celoročního hodnocení.

ŽEBŘÍČKY A CELOROČNÍ HODNOCENÍ bojů o postupy na MČR 2014

Pořadí výkonnostních kategorií po 8. turnaji, postupující hráči se již mohou hlásit do aktuálně otevřených obsazovaček

- Kat. Master: V kategorii mužů je hodnoceno hráčů 45. Vítězem letošního ročníku se 464 body se stal Lukáš Homola a druhé místo vybojoval se 411 body Petr Harbáček před Jaroslavem Lorencem (359b). Do finálové části MČR postupuje 24 nejlepších hráčů a osm dle bodového pořadí zde má zaručen bezplatný start, viz. žebříček zde. V ženách je hodnoceno 20 hráček a i v této kategorii hrály hráčky o přímé postupy a bezplatné starty. Zvítězila Jana Lébrová (490b), na druhém místě se nakonec umístila Sylva Šlechtová (465) a třetí místo vybojovala Kateřina Beštová (435). Bezplatné starty mají tři nejlepší hráčky, postupuje osm hráček viz. celkové pořadí zde.

- Kategorie Standard: do celostátní části MČR postupuje 8 mužů a 4 ženy.
V kategorii mužů je hodnoceno 31 hráčů. Volné starty do celostátní části si vybojovali Tomáš Severa (547b) před Zdeňkem Žabkou (536b) a Petrem Holancem (531b). Konečné pořadí mužů a postupující zde. V kategorii žen je evidováno 9 hráček. Posledním turnajem se posunula na čelo Klára Nefová (651b) před Evu Appeltauerovou (559b) a Drahomíru Morávkovou (539b). Pořadí žen zde.

- Kategorie Amatér: do celostátní části MČR postupuje 8 mužů a 4 ženy.
Dvanáctičlenné skupince vévodil téměř celý rok Petr Váradi, který suverénně zvítězil s 690 body. Druhý je Jiří Appeltauer (439b) a třetí Luboš Slezák (430b). Pořadí mužů zde. Ve skupině žen zvítězila Jiřina Zapletalová (478b), před Annou Brokešovou (384b) a Kristýnou Filípkovou (361b). Pořadí a body žen zde.

PS: Pokud jste omylem zařazeni do jiné kategorie, nebo jste našli jinou nesrovnalost, tak se omlouváme. Kontaktujte prosím ohledně opravy emailem nebo formou SMS předsedu STK Jana Vojtíška, (stk@czechbowling.cz, tel: 777 691 106).

NOMINAČNÍ ŽEBŘÍČKY pro výběr reprezentace

Jsou zveřejněny níže v příloze. Hráči dle pořadí budou osloveni prezidentem ČBA Karlem Vopičkou.

Druhý hrací den

(aktualizováno 8.4.2014 v 23.45) Druhý hrací den uzavřel závěrečný turnaj a letošní sérii. Do úterní dohrávky se zapojil podobný počet hráčů jako v neděli, ale průměr 200 byl pro hráče nedosažitelný. Nejlépe zahrál Ladislav Schůt s Ø 189,67 (9. místo) a tak se pořadí po prvém hracím dnu v čele neměnilo ani v popředí ostatních kategorií. Konečné výsledky po 4. hrací rundě přidány níže v příloze.

První hrací den

(aktualizováno 7.4.2014)
V neděli dne 6.4. začal poslední turnaj z série PRESTIGE 2013-2014. Po dvou odehraných rundách vede Lukáš Homola (BC Most) s průměrem 221,67 a s 1330 body. Na druhém místě je Michal Mužík (Ø 213,17 - BC Most) následován Pavlem Vackem (Ø 206,00 – Rabbits Praha).

Nejlepší ženou turnaje v průběžném pořadí je Sylva Šlechtová (Ø 201,50), kategorii Standard vévodí Nefová Klára (Ø 193,00) a kategorii Amatér Petr Váradi (Ø 193,00). Níže v příloze přidány výsledky z prvého hracího dne po 2 hrací rundě.

PS: Turnaj se dohrává v úterý 8.4.2014 v hracích rundách od 17.00 hod a 19.30 hod. Hrací rundy jsou po uzávěrce, ale pokud se chcete přihlásit na volná místa, kontaktujte sekretáře ČBA (tel. 776 105 706).

Pozvánka na turnaj

(zveřejněno 3.4.2014)
V neděli 6.4. 2014 startuje na centru Best Bowling Zličín osmý (závěrečný) turnaj z série Prestige. Turnajová dohrávka se hraje v úterý 8. dubna. Hrací rundy jsou po uzávěrce, ale pokud se chcete přihlásit na volná místa, kontaktujte sekretáře ČBA (tel. 776 105 706). Delegován na nedělní a úterní hrací den byl Tomáš Gregor (tel. 775 090 394).

Žebříčky a celoroční hodnocení PRESTIGE 2013-2014 po sedmém turnaji ve všech výkonnostních kategoriích naleznete ZDE

JKM bowling

Nejlepší žena, nejlepší hráčka kategorie P190, nejlepší juniorka - 10. turnaj Prestige Tour 2023/24