Radavský double, zářijový

Radavský Double vyhráli Musilovi a rekordy drah ovládl Vlasák

V úterý 7. září 2021 proběhl Radavský Double za účasti 15 bowlingových dvojic. Opět mezi sebou soupeřily různé dvojice jak čistě mužské, tak smíšené a dokonce i jedna dámská dvojice. A právě Albína Stukalo + Marie Štajncová zvítězily v úvodním kole, když s výkonem 661 ze součtu čtyř her ukázaly všem ostatním dvojicím záda. Za nimi se na druhém místě drželi Jan Brix a Jiří Boháč s výkonem 643 bodů a třetí místo obsadili Jindřiška Hipmannová s Františkem Kolářem. Z úvodního kola sice postupovaly všechny dvojice, ale i tak se hrálo o bonusové body.

Ve druhém kole se sčítaly tři hry, kdy se oba hráči z dvojice střídají po frejmu. V tomto kole zazářili Jiří Nechutný a Marek Straka, když ve druhé hře naházeli 232 bodů, druzí byli Martin Vyhnanovský s Romanem Šindlerem a průběžné třetí místo drželi Jan Brix s Jiřím Boháčem. Mnohem napínavější však byl konec startovního pole, kde se počítala každá kuželka, jelikož v tomto kole už se vyřazovalo a tři dvojice tak zůstaly za branami finále a někteří se dočkali postupu až opravdu na poslední chvíli.

Finále obstaraly 3 hry se střídáním po každém hodu. Tento systém obzvlášť prověří především morální připravenost a souhru všech dvojic. Ve finále totálně selhala favorizovaná dvojice Aleš Vlasák a Michal Černý, ten mě prosil ať jejich výkony nehodnotím, ale jak se říká: „hlásit se to musí“. Na medaile tentokrát nedosáhli ani František Kolář s Jindřiškou Hipamnnovou, ani Honza a Květa Doubravovi a těsně unikla dvojici Jiří Nechutný a Marek Straka. Bronz vybojovali za 500 bodů v součtu Roman Šindler s Martinem Vyhnanovským, který dělal všechno možné i nemožné při dohozech, a nakonec to cinklo. Do finále vstoupili velmi povedeně Jiří Boháč s Janem Brixem, ale po několika nedohozech to s nimi nevypadalo dobře, naštěstí však měli výborný finiš a dospurtovali v celkovém skóre 512 bodů pro stříbro. Finále nejlépe vyšlo Vojtovi a Standovi Musilovi, kteří byli nejstabilnější dvojici a za výkon 530 bodů získávají zaslouženě zlaté medaile.

Výsledky a fotografie nejlepších dvojic najdete v příloze. Nejlepším gratulujeme! A těm co zrovna nezvítězili, tak to mohou zkusit zase jindy.

REKORDY DRAH

Do 31. srpna 2021 se bojovalo o rekordy drah pro minulou sezónu 2020/2021. Vlastník rekordu obdrží láhev Bohemia Sekt. V příloze najdete rekordy drah, které jsou možná i vlivem absencí turnajů, lig a soutěží o něco menší než bývaly v loňských sezónách. Nicméně nijak to nesnižuje bowlingové kvality Aleše Vlasáka, který si odnese basu sektu a ještě jednu láhev navíc, jelikož vybojoval rekordy drah na sedmi drahách. A zároveň jak uzavíráme starou sezónu otevíráme tu novou, takže sbíráme nové rekordy drah a pokud hodíte 200 bodů a více hlaste to bowlerovi, aby vám Váš výsledek zapsal.

CO SE BUDE DÍT NA RADAVĚ?

Příští týden zahajují radavské ligy nultými hracími večery v pondělí 13. 9. od 18 hodin ta Podniková liga (čtyři hráči v týmu), v neděli 19. 9. od 17.30 hodin ta Pivní liga (tři hráči v týmu).

Nulté hrací večery mají týmy, které hráli naše ligy i loni zdarma. A pokud byste si s kamarády či kolegy chtěli vyzkoušet atmosféru našich lig vyzkoušet nově, tak přijďte na nulté hrací večery, které se nepočítají do celkového pořadí a jako nový tým zaplatíte startovné 100 Kč za osobu (na Podnikovou ligu 400 Kč a na Pivní ligu 300 Kč). A až poté se budete moct rozhodnout, zda je to pro vás to pravé a přihlásit se do dlouhodobé soutěže.

22. 9. proběhne Večerní růže pro ženy, 30. 9. Letenský pohár pro jednotlivce a příznivci Radavského Doublu si do diářů mohou zapsat termín 13. 10.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.