Senior Cup Tour ValMez, 3. turnaj

Seniorům ve ValMezu vládne nepolapitelný Tomáš Frydrych

V Xbowlingu ValMez proběhl třetí turnaj z celoroční série Senior Cup Tour ValMez 2022. Letošní změna propozic zřejmě nasvědčuje tomu, že rozdělení turnaje na dvě samostatné rundy je ku prospěchu věci. 1. runda se odehrála ve čtvrtek 10.3.2022 a 2. runda pak v sobotu 12.3.2022.

Čtvrteční 1. rundy, včetně předehrávky, se zúčastnilo 14 hráčů a především jsme byli zvědaví, jak si povedou dva průběžně nejlepší hráči série. Pozornost tedy byla upřena především na Tomáše Frydrycha, vítěze prvních dvou turnajů a Ivu Fojtíkovou, dlouhodobě nejlepší ženu Valašského Meziříčí. Nakonec to bylo drama málokdy vídané. Po závěrečné sedmé hře se každému z hráčů škrtla ta nejslabší a jen jsme nevěřícně koukali. Rozdíl mezi prvním a pátým hráčem byl pouhopouhých 15 bodíků. V čele se usadil, zcela nečekaně, Tomáš Frydrych (1160 b.) a v těsném závěsu, se ztrátou tří bodů, byl na druhém místě Pepa Novák (1157 b.), který podstatně vylepšil svou hru oproti lednovému a únorovému Senior Cupu. Ovšem o průběžné třetí místo byl boj ještě vyrovnanější. Posuďte sami. Třetí Radek Šobora (1147 b.), čtvrtá Iva Fojtíková (1146 b.) a pátý Zdeňa Labaj (1145 b.), to už není ani o dohozu. Šestý Zigi Kokurowski (1129 b.) již prohrával o „vagón“, v porovnání s minimálními rozdíly prvních pěti hráčů.

Karty byly rozdány a 13 hráčů sobotní 2. rundy se mohlo začít snažit. Ale bohužel, žádné velké náhozy jsme v úvodních čtyřech hrách, před přesunem, u žádného z hráčů neviděli. Snad jen Láďa Krusberský a Luba Matera měli reálnou naději zabojovat alespoň o nejlepší šestku turnaje. Jenže se tak nestalo. Ze sobotní rundy byl nakonec nejlepší Láďa Krusberský (1124 b.) a tento výsledek stačil pouze na konečné sedmé místo. Luba Matera (1123 b.) také nezahrál potřebná čísla k postupu tabulkou a tak ani on nepromluvil do pořadí nejlepších a skončil na devátém místě. Nakonec to byli jediní dva hráči, kteří se probojovali alespoň mezi nejlepších deset hráčů turnaje.

Tím pádem bylo vše jasné. Konečné pořadí TOP šestky zůstalo takové, jaké bylo po čtvrteční 1. rundě. Takže již bez čísel jen zrekapitulujeme. Husarský kousek se povedl Tomovi Frydrychovi. Jako první hráč v naší sedmileté historii turnaje dokázal zvítězit na třech turnajích po sobě. Ano, Rosťa Kala dokázal od nás odjet neporažen 6x za sebou, jenže mezi jednotlivými turnaji si dal vždy pauzičku. Takže, Tome, klobouček a velká gratulace. Své první postavení na pomyslné bedně, druhé místo, konečně vybojoval Pepa Novák a třetí místo nakonec v těžkém souboji urval náš bowlingový nestor, Radek Šobora. Po únoru připadlo i tentokrát to nejméně oblíbené čtvrté místo Ivě Fojtíkové, jinak nejlepší ženě turnaje. Pěkné páté místo získal Zdenda Labaj a náš polský přítel Zigi Kokurowski uzavřel TOP SIX turnaje.

Po třetím odehraném druhém turnaji je v čele série samozřejmě Tomáš Frydrych (90 bodů), druhá je Iva Fojtíková (73 bodů) a na třetí místo nám poskočil Zygmunt Kokurowski (51 bodů). Kompletní pořadí si můžete prostudovat, když kliknete ZDE.

Za námi je tedy třetí turnaj z celoroční série Senior Cup Tour ValMez 2022. Čtvrtý díl má stanovené datum na sobotu 9.4.2022. 1. runda se bude hrát v tradičním termínu, ve čtvrtek 7.4.2022. Na dubnový Senior Cup je OBSAZOVAČKA již připravena, takže se můžete začít přihlašovat.

Díky všem za krásný, pohodový a bezproblémový turnaj a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.