Srpnová devítka na Radavě

Vážení bowlingoví příznivci,

Jelikož se nám zdála pauza od skončení červnových soutěží na Radavě již tuze dlouhá, přichystali jsme pro vás na turnaj Srpnová K.O. devítka. A bowlingových nedočkavců se sešlo nakonec úctyhodných devětatřicet, což nás samozřejmě příjemně překvapilo a Vám patří pochvala za účast. K atmosféře večera přispěl jistě 30l sud piva Mustang, který byl pro plnoleté účastníky turnaje v rámci startovného k dispozici.

První kolo rozhodovalo „pouze“ o nasazení do sedmnácti K.O. dvojic a jedné trojice, ale všichni postupovali. Přesto si někteří soutěžící dobře otestovali formu. V základním kole zahráli výborně Josef Colon (489b.), Ondřej Košata (486 b.) a Vlastimil Rojík (461b.).

Ve druhém kole nebyla nouze o překvapení – tak například Stanislav Musil podlehl 385:397 Janu Brixovi, který se vyšvihl druhou hrou (245b.). Helena Hanzalová překvapila Petra Havlína (388:370). Pěkný souboj předvedli Helena Mojková a Dmitry Tokarev 401:389. A s Robertem Kováčikem nepochodil Honza Doubrava 377:359. Nicméně všichni výše poražení se vešli do šestice tzv. lucky looserů a do finále se nakonec kvalifikovali. Smolařem večera nebyl tentokrát Petr Smolař, ale Mirek Richter, který nepostoupil do finále o jednu kuželku. Porážku v K.O. souboji utrpěl Vlastimil Rojík s Janou Balákovou. A v pikantním souboji radavských juniorů vypadl ve druhém kole Roderik Sekowski s Mínou Juráčkovou.

Ve finále potvrdila pozici nejlepší ženy večera Martina Šnajderová – všechny tři kola zvládla s průměrem na hru přes 217 bodů a celkově skončila na pěkném sedmém místě. Pomyslnou bramborovou medaili získal Jaromír Makovec - na bronz mu scházely dvě kuželky, ale jak sám poznamenal, dal při vstupu na pódium starším kolegům. Souboj o stříbro byl velmi napínavý a 453 bodů ze dvou her a bronzovou medaili nakonec získal Josef Colon. Jen o jednu kuželku více získal Antonín Matějka a byl celkově stříbrný. Nejlepší formu si na finále schoval Bohdan Kobal. Po dlouhé pauze se objevil na Radavě a zvítězil moc pěknými finálovými náhozy 233 a 263 bodů. Bohdanovi gratulujeme a těšíme se na Radavě na viděnou na dalších akcích. Výsledky a foto nejlepších najdete v příloze.

Již ve čtvrtek 29. srpna od 18.30h proběhne akce Přijď a překonej rekord, kdy je poslední šance překonat rekordy na drahách v této bowlingové sezóně a nesmazatelně se zapsat do kroniky této sezóny a vyhrát si šampus.

Samozřejmě od září se můžete těšit již na tradiční radavské akce a ligy – Letenský pohár pro jednotlivce, turnaj pro juniory, Večerní růže pro ženy, Radavský double, Pivní a Podniková ligy.