Tacl cup, 9. turnaj

​Sedm kandidátů bylo na dvě ceny, ...

Sedm kandidátů bylo na dvě ceny, které získala dvojice na první fotce. Je to cena pro nejlepšího hráče, který se nedostal do osmičlenného finále a cena, která se losuje pro zbývající odpadlíky. Tím nejlepším byl Viktor Vodák, který stojí vlevo, tím vylosovaným byl šťastný Vlastík Fuchsa. Šťastným byl proto, že se opět, podle jeho slov, našel jeden pytlík, který skončil ještě za ním. Tím pytlíkem měl být Míra Klapal, ale v jeho případě je to jinak. On mohl turnaj i vyhrát, ale v srpnu se provinil, tak to chtěl tím patnáctým místem urovnat. Nehrál tedy naplno. Tato dvojice měla místa na chvostu pod kontrolou prakticky celý turnaj. K nim se s výjimkou první hry na třináctém místě tulil Petr Přibyslavský, který je ovšem, stejně jako Míra, delikventem. Takže i on má pro svůj výkon slušnou výmluvu. Bez výmluvy jsou oba Koblížci, kteří se do finále taky nedostali, i když při dobré vůli – Pavel děd je velmi stár a Pavel syn je trumbela. Nevím, jestli je to výmluva, ale je to rozhodně pravda. O víkendu si byl zatrénovat a měl průměr ze tří her kolem 230. Teď to bylo o cca 80 bodů horší. O Jirkovi Kužílkovi se dá mluvit jako o Pavlovi ml., Kůža totiž minule vyhrát a teď neurval ani deváté místo. Vyjmenovaná skupina, včetně Viktora, hrála turnaj celou dobu vyrovnaně. Viktor byl po jedné hře pátý a po dvou šestý, mladý Pavel jednou sedmý ale jinak se mezi elitní osmičku necpali vůbec. To nejlepší žena turnaje, Eva Appeltauerová, byla po páté hře sedmá, po druhé hře devátá a jinak stále osmá. Titul nejlepší ženy vybojovala v těžké konkurenci zcela jasně, proto je na druhé fotce s Rosťou Ondráčkem. Ten měl dva nejvyšší náhozy turnaje, takže je na fotce s Evou s velkou jistotou. Se stejnou jistotou i zvítězil. Bude to tím, že se vrátil z kolébky bowlingu, Sardinie, kde načerpal zkušenosti s whisky. Ta je tam kolébkou stejně jako bowling. Rosťa začal prachbídně, ale pak šlapal tak, že měl jako jediný průměr přes 200 bodů. Druhého hráče v pořadí, Frantu Staňka, porazil o víc než 150 bodů, když Franta zvolil stejnou taktiku hry jako Rosťa. Obráceně na to šel třetí v pořadí, Marcel Sršeň. Byl většinu turnaje první a po páté hře šel na čtvrté místo. Na třetí flek šel po spolupráci s Pupíkem Vávrou. Ten hodil ve finálové hře 166 a tak na něho nezbylo místo na třetím obrázku. Ten zdobí zleva Franta, Rosťa a culící se Máca. Pupík byl rád, že o dva body porazil nebezpečného Pavla Nádvorníka, který po první hře dokonce vedl. Jarda Klapka, což je zodpovědný bratr Míry, byl jen třetí, nebo pátý, výjimku učinil po poslední hře. Mezi ním a Evou byl nakonec, bohužel, Marcel Svoboda. Ten vypadal, že do finále nepostoupí a na mou radu se chystal hned odjet domů. Že byl šel bronzový Marcel domů pěšky, bylo nám oběma úplně fuk, to jen tak na okraj. A na úplný závěr, že na říjen je přihlášeno osmnáct hráčů, tak ještě šest a bude plno. ZB