Večerní Růže na Radavě, 2. turnaj

Poslední letošní Večerní růže pro Vlastu Eidernovou!

Dámy se tentokrát dostavily na Večerní růži v téměř dvojnásobném počtu oproti zářijové Večerní růži, kde bylo pouhých 14 soutěžících. Celkem se na Radavě ve středu 3. listopadu 2021 prezentovalo 26 účastnic do společenského večera s bowlingovým turnajem v devítce.

Všem jsme zkontrolovali bezinfekčnost a poté už to probíhalo zaběhnutým koloběhem Večerních růží – welcome drink, první kolo, rautové občerstvení, druhé kolo, tombola, focení, finále a závěrečné vyhodnocení a předání cen a dárků od partnerů večera – to všechno představuje ve zkratce společenský večer Večerní růže na Radavě. Partnerem večera byla tradičně společnost Oriflame. Paní Jana Chyská vždy přiveze spoustu kosmetiky, za což ji patří velké díky!

Ale teď už k bowlingovému turnaji. V prvním kole zvítězila Vlasta Eidernová, druhé místo si připsala Adéla Janoutová a pomyslný bronz držela Jana Kubíčková. Všechny tři dámy naházely přes 400 bodů, ač v devítce, na tyto výkony to už chce mít jistý bowlingový um. Z prvního kola postupovaly všechny hráčky, a tak se bojovalo o lepší nasazení na dráhy a také o bonusové body.

Ve druhém kole si Vlasta Eidernová a Adéla Janoutová prohodily pořadí na čele turnaje a ukazovaly, že dnes je někdo bude těžko porážet. Třetí místo tentokrát obsadila Karolína Lhotová. Zajímavější než výsledky v popředí druhého kola však byly výsledky na opačném konci výsledkové listiny. Protože do finále se kvalifikovala jen nejlepší osmnáctka soutěžících. Některé soutěžící už se přezouvaly, že půjdou domů, tak snad je příjemně překvapilo, když se nakonec vešly do finálové sestavy. Nicméně osm jich zůstalo za finálovými branami.

Ve finále padlo mnoho dvoustovek. Jana Kubíčková hodila 229 bodů v první hře, ale ta druhá horší hra (151 bodů) ji odsoudilo k šestému místu. Obhájkyně vítězství Míla Suchánková hodila dvě dvoustovky (200 a 202 bodů), ale na výše než páté místo to tentokrát nestačilo. Nepopulární bramborová medaile připadla na Adélu Janoutovou, ačkoliv se celý večer pohybovala stále na čele turnaje, tak ve finále byla „až“ čtvrtá. Bronz vybojovala Helena Mojková za 435 bodů. Stříbrná medaile měla hodnotu 439 bodů a její autorka byla Šárka Machytková. Herní průměr přes 234 bodů v celém turnaji a hlavně nejlepší výkon ve finále 488 bodů zaznamenala Vlasta Eidernová a poslední letošní Večerní růži zcela ovládla! Gratulujeme!

Foto nejlepších, všech účastnic Večerní růže a kompletní výsledky najdete v příloze.

Termín další Večerní růže pracovně nastavuji na středu 19. ledna 2022, ale pro jistotu sledujte web a jistě ještě pošlu pozvánku. Do té doby nás můžete navštívit na Letenském poháru pro jednotlivce – 18. 11. a kdo tráví rád Vánoční svátky aktivně, tak 26. 12. proběhne tradiční Radavský Double.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.