Večerní růže na Radavě, lednová

Večerní růži 25. ledna ovládlo sesterské duo!

V lednu se na Večerní růži na Radavě sešlo poslední středu v měsíci úctyhodných 33 účastnic bowlingového turnaje a i několik dalších hostů, kteří fandili. Tentokrát to byla, co se týká obsluhy, mužská přesila – kromě organizátora, barmana, bowlera a mladého brigádníka se o dámy starali dva vinaři, kteří k degustaci nabízeli jihoafrická vína FANGALO až do začátku druhého kola v turnaji. Samozřejmostí byla tombola (opět veřejné poděkování patří Jitce Marešové, která nám dodala mnoho čokoládových cen), občerstvení donesené přímo asijským šéfkuchařem, růže a dárky od partnerů pro všechny účastnice večera a tuto růži velmi exponovaný mobilní stánek s kosmetikou značky ORIFLAME, který nám vždy přiváží a obsluhuje paní Chyská.

V devítkovém turnaji se v prvním kole dařilo Karolíně Lhotové s náhozem 492 bodů ze dvou her. Druhé místo obsadila za úvodní kolo Anička Doubravová za 443 bodů a 428 bodů nasbírala průběžně třetí Helena Mojková. Z prvního kola postoupily všechny hráčky a až ve druhém kole se rozhodovalo o osmnácti finalistkách. Prostřední kolo jasně ovládla Lucie Věříšová za 506 bodů. Druhá rovněž s hezkým výkonem 489 bodů skončila v tomto kole Vlasta Eidernová a třetí místo za druhé kolo měla díky náhozu 398 bodů Mína Juráčková. Postupový klíč byl docela drsný, jelikož na postup do finále musely soutěžící ženy porazit patnáct respektive třináct soupeřek – juniorka Eliška Hirschová měla ještě studijní povinnosti, a pokud jde o vzdělání, tak to má samozřejmě přednost. Na postup to dotáhla i osmnáctá Zuzana Šafaříková. Zuzaně se to povedlo na dráze číslo jedna, která není pro některé hráčky oblíbená. Zuzana nahrála 299 bodů ze dvou her, což byla tentokrát hranice postupu ze druhého kola oproti 277 bodům, které byly postupové na poslední Večerní růži v loňském roce. Na tomto čísle je vidět, že všechny dámy se nám zlepšují.

V závěrečném finálovém kole, které rozhoduje o celkovém pořadí turnaje, se na stupně vítězů prosadily ženy, které nakonec i v průměrech měly nejlepší čísla. Bronzovou medaili tentokrát vybojovala Adélka Janoutová s náhozem 415 bodů. O devět bodů ji předčila Karloína Lhotová, a získala stříbro. Vítězskou se s krásným skóre 484 bodů stala sestra Karolíny Vlasta Eidernová. Oběma sestrám i Adélce gratulujeme! Kompletní výsledky turnaje, fotku všech účastnic večera a medailistek turnaje najdete v příloze.

Věříme, že se všem dámský společenský večer líbil a jako důkaz můžeme uvést, že na další Večerní růži, která proběhne ve středu 8. března 2023 na Mezinárodní Den Žen již máme DVACET zapsaných účastnic. Děkujeme a těšíme se zase příště na viděnou!

Pro příznivce nejen ženských turnajů Vás zveme na středu 1. února od 18.00 na Radavský Double, na sobotu 11. února na odpolední Víkendové dvojice od 14 hodin a na čtvrtek 16. února od 18 hodin Letenský pohár jednotlivců.