Večerní Růže na Radavě, zářijová

Večerní růži vyhrála Miloslava Suchánková

Ve středu 22. září proběhl na Radavě společenský večer s bowlingovým turnajem v devítce pro ženy všech věkových kategorií a bowlingových dovedností. Dávno jsou časy, kdy jsme atakovali padesátku přihlášených, přesto seznam přihlášených sliboval slušnou účast. Nicméně nakonec počet prezentovaných byl 14 – což je maličko zklamání a trošku teď apeluji na ty, co se u nás na obsazovačku zapíšou a poté nedorazí, jelikož pro vás chystáme poměrně dost věcí, bylo by fér nám nějak dát vědět, že nedorazíte.

Ale nyní již k bowlingu. V prvním kole bylo vidět, že tu byla dlouhá přestávka, a tak se hráčky rozjížděly pomaleji. V prvním kole, kdy se bojovalo o bonusové body, si nejlépe vedla Míla Suchánková za 392 bodů, druhé místo zapsala Anna Rychterová za 349 bodů a třetí místo za 333 bodů držela Marie Drbalová. První přestávku obstaralo bohaté občerstvení. Šéfkuchař místní nové asijské restaurace se činil, a kromě kila řízků donesl bohatý tác s ovocem, a aby prezentoval to, co umí nejlépe, tak připravil několik sushi setů.

Druhé kolo se na Večerní růži pravidelně bojovalo o finále, ale tentokrát díky menšímu počtu hráček se hrálo opět „jen“ o bonusové body a lepší nasazení na dráhy. Míla Suchánková i tentokrát nechala startovní pole za sebou, především díky nejvyššímu náhozu večera 266 bodů v jedné hře. Druhá po druhém kole byla Lenka Blažková a na pomyslné třetí místo klesla Anna Rychterová. Ve druhé přestávce proběhla tradiční tombola o deset cen. Kromě poukazů na Radavu a tekutých odměn, dámy vyhrály i dva balíčky od kosmetické značky Oriflame, kdy paní Chyská tentokrát nebyla přítomna osobně, ale ceny pro nejlepší a do tomboly nám dodala – děkujeme!

Ve finále startovala pořád ta stejná čtrnáctka soutěžících jako na začátku. Potom, co jsme spočítali finálové výsledky, tak došlo k situaci, kdy o bronzové medaili musel rozhodovat rozstřel jelikož dvě hráčky na třetím až čtvrtém místě nastřádaly stejný počet bodů. V rozstřelu byla o jednu kuželku horší Anna Rychterová, a nakonec obsadila celkové čtvrté místo. To Jana Kubíčková v rozstřelu vyhrála a připisuje si bronzovou medaili za tuto Večerní růži. Nejstabilnější finálové výkony předvedla Štěpánka Rejžková a získala tak stříbrnou medaili za 398 bodů. Zlato vybojovala Míla Suchánková – jednak předvedla velmi dobrý výkon a jednak během prvních dvou kolo nastřádala dost bonusových bodů, které ve výsledku daly celkových 399 bodů – tedy jedna jediná kuželka rozhodla o jejím vítězství. Gratulujeme nejlepším a všem ostatním díky za účast!

Další Večerní růže proběhne 3. listopadu od 17:30 a 18:30 hodin. Do té doby nás však jistě můžete navštívit v rámci turnajů (Letenský pohár 30. 9. od 18h.), lig (Pivní a Podniková liga) a nebo jen tak dorazte na Radavu si zahrát (25. – 28. 9. hrajeme za 50 %).

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.