BBO NejKUFRY.cz devítka, 4. turnaj

​Honza Kolář ml. vyhrál turnaj, Petr Vácha kufr a Irča Straková plechovku

Ve čtvrtek 18.6. se na Zličíně za účasti 69 hráčů konal 4. turnaj z letošní série BBO NejKUFRY.cz devítka. Jak název napovídá, hlavní losovanou cenou je vždy cestovní kufr věnovaný generálním partnerem série - firmou Pavla Diviše NejKUFRY.cz. V proběhlých turnajích kufr získali – Naďa Holinková (leden), Iva Ondráčková (únor), Iva Ondráčková (květen) a tentokrát se štěstí poprvé usmálo na muže a tím byl Petr Vácha. Gratulujeme.

Po kvalifikaci postupovalo do semifinále 33 hráčů, z prvního místa Pepa Colon (805) a z třiatřicátého po odstoupení Káji Šípka a Víti Květenského Pavel Vrtiška (617). Po dvou semifinálových hrách postupovalo šestnáct lepších do finále, z prvního místa Michal Janovský (545) a z šestnáctého René Bejdl (440). Dvě následné finálové hry nejlépe zvládl Honza Kolář ml. (543) a v turnaji zvítězil, druhý skončil Michal Chrdle (541) a třetí Albert Jarovský (499). Do desátého místa se umístili Irča Straková (498), Pepa Colon (486), Michal Janovský (484), Vašek Rác (480), Pavel Diviš (475), Bob Ondráček (456), Tonda Matějka (451) a pivo na cestu dostali i zbylí finalisté – Luboš Slezák, René Bejdl, Marek Chovanec, Martin Křížek, Pepa Sihelník a Pavel Vrtiška. Během turnaje padly jen dvě devítkové třístovky a stovku za ně dostali René Bejdl a Vašek Rác. Cenu pro nejlepší ženu získala Irča Straková a sladkostí bylo oceněno i všech pět přítomných juniorek – Julie Rácová, Maruška Vávrová, Zuzka Kvasničková, Ema Ondráčková a Adélka Chrdlová. Zde je fotogalerie a BBO video.

Očekávaným okamžikem bylo po tradičním losování cen pro každého hráče i losování šťastné plechovky, v níž se nastřádalo velmi pěkných 8560,- a při takto velké hráčské účasti se dalo očekávat, že bude konečně pokořena. A stalo se, šťastným číslem bylo 245, které v kvalifikaci jako jediná hodila Irča Straková a penízky tak putovaly do jejích rukou. Gratulujeme.

Celoroční pořadí BBO nejKUFRY.cz devítky po 4. turnaji - zapsáno je 96 hráčů a zde je desítka průběžně nejlepších: Albert Jarovský (278 b), Luboš Slezák (214 b), Irča Straková (214 b), Honza Kolář ml. (208 b), Jára Maňásek (202 b), Tonda Matějka (202 b), Bob Ondráček (202 b), Pepa Colon (201 b), Marek Chovanec (193 b), Ivan Kober (184 b).

Aktuální červnový BBO bodovací žebříček – pořadí k 19.6. – zapsáno je 133 hráčů v šesti průměrových kategoriích a zde jsou průběžní lídři: Michal Janovský (A), Pavel Diviš (B), Bob Ondráček (C), Martin Bula (D), Pavel Vrtiška (E), Eliška Bulová (F).

Na Zličíně se na vás budeme těšit na 5. BBO NejKUFRY.cz devítce 9.7. -obsazovačka, nebo ještě předtím 25.6. na BBO dvojicích a 1.7. na BBO klasickém turnaji.

Byly přidány dva nové letní termíny BBO NejKUFRY.cz devítky jako náhrada za jarní neuskutečněné turnaje – konat se budou netradičně v úterý a to 21.7. a 11.8.