K.O. devítka na Radavě

TŘICET hráčů i hráček dorazilo ve středu 10. srpna na K.O. devítku na Radavě. Je vidět, že se pomalu blíží nové bowlingové ligové sezóny, a tak se zúčastnili tohoto turnaje i ostřílená dvojice z Podnikové ligy Pepa Mach a Vladimír Pavlíček, juniorskou kategorii tentokrát zastoupil Robert Fešar a samozřejmě nechyběla početná řada zástupců soutěžících z Pivní ligy a dalších tradičních turnajových radavských hráčů.

První kolo patřilo jednoznačně Aleši Vlasákovi. S výkonem 491 nastavil laťku hodně vysoko. Druhé místo držel s náhozem 458 bodů Dan Morávek a průběžné bronzové umístění držel Honza Doubrava se součtem 450 bodů se zvou her. Z žen nejlépe do turnaje odstartovala Romana Kauerová, která díky kvalitnímu výkonu 426 bodů obsadila šesté místo.

Druhé kolo se hrálo K.O. systémem: první proti poslednímu, druhý proti předposlednímu a tak dál a tentokrát tedy K.O. souboje stály zato. Z patnácti soubojů vyhrálo jen sedm „favoritů“ (těch co zvládli první kolo lépe než jejich soupeři) z prvního kola. Druhé kolo nezvládli Lukáš Vojáček, který podlehl Lence Blažkové, Romana Kauerová podlehla Janě Kubíčkové, ale díky výkonu 380 bodů postoupila do finále jako třetí a poslední „šťastný poražený“. V souboji převtělené zkušenosti s dravým mládím podlehl Roman Šindler Petrovi Haisovi a v souboji nejpikantnějším z druhého kola Marek Straka porazil bratra Martina Straku, kterého tak vyřadil z turnaje.

Finále z žen nejlépe zvládla Jana Kubíčková, která skončila zásluhou finálového výkonu 390 bodů na jedenáctém místě. Boj o bronz byl nesmírně vyrovnaný. Pepa Mach naházel 403 bodů, ale se ztrátou pěti kuželek obsadil „až“ sedmé místo. O kuželku více měl šestý Dan Morávek. Ještě jednu kuželku navíc přidal pátý Honza Doubrava. O medailovém umístění dokonce rozhodl vyšší nához, a tak se shodným skóre a horším vyšším náhozem jedné hry obsadil nepopulární bramboru Tonda Matějka. Marek Straka začal finále hrou 233 bodů a nebýt posledního frejmu ve druhé hře, tak mohl být i lepší, ale nakonec byl rád za finálové skóre 408 bodů a hlavně bronzovou medaili . Stříbro zůstalo u orginzátora Jirky Kotába za povedených 425 bodů. Fantom devítky byl však Aleš Vlasák. Obhájce vítězství z minulé devítky předvedl, že tento formát turnaje mu svědčí a za bezkonkurenční finálový výkon 497 bodů mu vynesl obhajobu v turnaji K.O. devítka. Gratulujeme!

Foto nejlepších a celkové výsledky turnaje najdete v příloze.

Následující turnaj je ve čtvrtek 25. srpna od 18 hodin – Přijď a Překonej Rekord – poslední možnost, jak se zvěčnit na tabulky rekord dráhy pro tuto sezónu. Dále aktuálně až do soboty 20. srpna probíhá 3. kolo distančního Letenského Letního poháru.