Senior Cup Tour ValMez, 6. turnaj

Motto Radima Hruškovského je: Všechno nebo nic

Ve čtvrtek 8. června 2023 nám v Xbowlingu ValMez vyvrcholil druhým hracím dnem poloviční Masters, červnový Senior Cup Tour ValMez. Do tohoto turnaje se během dvou dnů zapojil parádní počet 29 hráčů a magická hranice 30 startujících je již na spadnutí. A že to nebyl turnaj jen o počtu hráčů, to dokazují výsledky.

Ve středu 7/6 jsme rozehráli turnaj 1. rundou, v které se představilo 6 hráčů, a byla tam zajímavé jména. Samozřejmě, co se týče turnaje, protože o body přišlo hrát několik vítězů, medailistů či spolufavoritů. Nejlépe zvládla úvodní soutěžní rundu Iva Fojtíková a se součtem 965 bodů se ujala vedení turnaje. V těsném závěsu byl druhý Radek Šobora (960 b.) a na třetí místečko si na chvíli „sedl“ Láďa Šmelcer (945 b.). Hranice 1000 bodů nepadla a tak nějak jsme tušili, že to asi na bednu tentokrát stačit nebude.

2. runda se již hrála ve čtvrtek 8/6 a hráčsky byla skoro kompletně naplněna. Z 11 playerů se zadařilo především dvěma mužům a to Radimu Hruškovskému (1032 b.) a Vláďovi Kutáčovi (1028 b.). Oba borci překonali TOP soutěžní tisícovku a tyto výsledky již hooodně naznačovaly, že tudy by ta cestička k piedestalu mohl vésti. Zbylých 9 hráčů se již mezi nejlepší neprosadilo a tak za novou vedoucí dvojicí bylo pořadí stejné, jako po středeční rundě.

3. runda pak 12 startujícími doplnila výše zmíněný celkový počet. Samozřejmě, že i tady byli horcí adepti na vítězství, především fantom série Pepa Novák (980 b.) nebo v posledních týdnech v parádní fazóně hrající Radek Capil (981 b.), či Dana Klusáčková (972 b.), na jaře jedna z nejlepších žen našeho regionu razovitého. Všichni tři jmenovaní zahráli velmi, opravdu velmi dobře, ale ta třešinka na dortíčku nám tam chyběla. A tu nám ke svému výkonu dosadila žena, od které bychom to, při vší úctě, asi nečekaly. Nicméně fantastický turnaj odehrála Iva Nováková (1008 b.) a v této rundě byla prostě nejlepší.

Suma sumárum, vítězem červnového půl sezonního Masters se stává Radim Hruškovský, druhé místo vybojoval Vláďa Kutáč a třetí místo, současně s titulem nejlepší ženy turnaje, získala Ivča Nováková. TOP šestku nám pak doplnili skoro posledně jmenovaní čtvrtý Radek Capil, pátý Pepa Novák a šestá Danuška Klusáčková.

Po šestém turnaji vypadá pořadí série Senior Cup Tour ValMez následovně. Na vedoucím postu se nic nezměnilo a i nadále je v čele, v tuto chvíli bezpečně, Josef Novák (176 bodů). Změnu máme na druhém místě, kam se díky vítězství vyhoupl dvojnásobný letošní šampion Radim Hruškovský (150 bodů) a třetí místečko si drží nejlepší žena série Iva Fojtíková (133 bodů). Průběžné pořadí série je ZDE

A to je přátelé vše z šestého turnaje Senior Cup Tour ValMez. Sedmý díl je naplánovaný na 12. – 13. července 2023 a jsou opět připravené 3 rundy. OBSAZOVAČKA je již aktivní, můžete se začít přihlašovat a my Vám všem moc děkujeme za krásný bowlingový turnaj. Těšíme se brzy na viděnou.