Senior Open Divizion, 5. turnaj

Staronový vítěz, zdravé jádro…

Máme za sebou 5. turnaj tohoto seniorského seriálu. V sobotu 9.9. si našlo cestu do herny Kaštanka Brno 13 hráčů.. I přesto byl k vidění opět „Krásný seniorský bowling“. Kratší model mazání dával ze začátku zabrat i zkušenějším hráčům, ale pohled na tabulku po kvalifikaci naznačuje, že ti na předních místech se s tím vyrovnali, protože prvních 5 mělo průměr s hendikepem přes 200.

Kvalifikaci vyhrává O. Surán s průměrem 226,25 a jako vítěz postupuje přímo do Divize „A“, protože je lichý počet hráčů.

K.O. Většina výše nasazených hráčů postupuje do Divize A, ostatní do Divize B.

Finále : Opět 3 hry od nuly + hendikepy. Divize „A“ tentokráte v levé části herny, Divize „B“ v pravé části herny. A tady se ukazuje, že dnešní mazání přeci jenom není z těch nejlehčích a tak vidíme „ pouze „ 9 dvoustovek a z toho si připisuje 3 O.Surán, který jednoznačně vítězí. Druhé místo si připisuje spolehlivě hrající P. Tomášek a bronz zůstává „doma“ u pořadatele. V Divizi „B“ si „spravuje náladu“ po nepovedeném káóčku F. Mlčák a vítězí s náhozem 639, který by mu v Divizi „A“ zajistil 2. místo. Bowling je nevyzpytatelný…

Cenu za nejvyšší nához 279 si opět nenechal ujít O. Surán.

A nesmíme také zapomenout na nejlepší ženu sobotního turnaje a tou byla tentokrát Věrka Krejchová, v celkovém pořadí na 7. místě.

Opět byla pohodová atmosféra, dobré občerstvení a všichni hráči si dostatečně zatrénovali, protože já tvrdím, že nejlepší trénink je dobrý turnaj. Pro vás, kteří ještě váháte, zda do tohoto seriálu „naskočit“ připomínám, že máte další šanci 14.10. Je to opět sobota. Obsazovačka se už plní!!

A POZOR! Již dopředu upozorňujeme hráče, že v případě vyššího počtu hráčů nad 24 dojde k rozdělení hráčů na 2 rundy a úpravě hracího systému. Budete včas vyrozuměni!

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.