Strašnická Xbowling Devítka, 10. turnaj

​Ondřej Trojek odváží Strašnickou skleněnou kuželku na Moravu

V úterý 11. října proběhla jubilejní desátá letošní Strašnická Xbowling Devítka, nakonec s účastí 26 hráček a hráčů. Znamenalo to, že z kvalifikace čítající čtyři hry na součet postupovali pouze da nejlepšípřímo do finále. Těmi byli novic turnaje OndřejTrojek, který zahrál dokonce maximálních devítkových 300 bodů a vítěz kvalifikace Josef Colon, jemuž se téhož zadařilo dokonce dvakrát. Ostatní si zahráli dvě hry semifinálové od nuly na součet o postup tamtéž, když oproti zvyklostem však postupovalo ne 14, nýbrž hned 16 nejúspěšnějších. Tím, na koho se již bohužel nejtěsněji nedostalo, byl Zdeněk Kučera s 358 body, odnesl si však alespoň cenu útěchy. Pravdou je, že před branami finále skončilo několik favoritů na příčky nepoměrně vyšší. Ve finále se klasicky hrálo znovu na dvě hry od nuly a to ve třech hráčích na dráze o celkového říjnového krále StrašnickéXbowling Devítky. Bylo znát, že jde o finálové souboje, protože kvalita výkonů byla na vysoké úrovni, ovšem když Ondřej Trojek zahrál úvodní hrou 279 bodů a druhou přidal svou druhu maximální hru, nebylo o vítězi pochyb. Získává tak premiérovou skleněnou kuželku a po těch Valaššskomeziříčských tentokráte Strašnickou. Na stupínku stříbrném skončila a současně Nejlepší ženou turnaje se stala s výkony 266 a 264 bodů Miloslava Suchánková a bronz za 278 a 227 bodů připadl Janu Rothovi. Až bramborový skončil Josef Colon a do hodnocené osmičky patří ještě Michal Grebeníček, Martin Jindřich, Miroslav Jiránek a Jakub Novák. Cenu pro Nejvyšší výkon turnaje si odnesl Josef Colon, když ten výkonu 300 bodů dosáhl jako první. Za svůj tentýž druhý počin, zrovna tak jako OndřejTrojek za oba, dostal odměnu zrovna tak. Příští turnaj se koná klasicky v úterý a sice 8. listopadu a obsazovačka tam je již aktualizována.