Valašská devítka, 3. turnaj

Láďa Šmelcer nedal ve finále nikomu šanci

V neděli 31. května 2020 se v Xbowlingu ValMez odehrál třetí turnaj bowlingové série Valašské devítky s měšcem. I s předehrávkou se do soutěže zapojilo celkem 27 hráčů, z toho opět krásný počet 8 žen. I když byla tato poslední májová neděle deštivá, tak náladu to hráčům nevzalo a všichni jsme si toto odpoledne náležitě užili.

Kvalifikaci ovládl s parádním výsledkem 1010 bodů Jarda Mičkal a s pořádným odstupem se mu z uctivé vzdálenosti dívali na záda druhý Libor Kadlečík (937 b.), třetí Radek Tichý (921 b.) a přes devítistovku se přehoupl ještě i čtvrtý Víťa Hasník (915 b.). Své místečko v nejlepší kvalifikační šestce si vybojovali také pátý Mira Staněk (876 b.) a šestý Láďa Šmelcer (867 b.). O co menší byl boj o lídra, o to větší byl o poslední osmnácté postupové místo. Žanda Hubertová i Katka Mičkalová zahrály shodně 721 bodů a o postupu rozhodl vyšší nához, který měla lepší Žaneta. Cenu útěchy za 27. místo má u nás schovanou Dáša Kapustová.

A jako obvykle přišlo na řadu losování Měšce. V třetím pořadí byla částka 230,- Kč a stejně jako cena útěchy je uschována k vyzvednutí, tentokrát se o ni může přihlásit Michal Kapusta. I když se manželům Kapustovým turnaj nevydařil, s prázdnou neodjeli, i když vlastně fyzicky odjeli. V druhém pořadí byla připravena částka 350,- Kč a štěstěna byla v neděli hodně nakloněna Žanetě Hubertové. Po šťastném postupu do semifinále si ještě odnesla obálečku. Ani Maruška Hermanová nevydržela až na losování a tak do třetice. Cena Lucky player - Dárkový poukaz na 1 hodinu bowlingu je pro ni uschován na recepci. Poslední lísteček se jménem šťastlivce vytáhla z poháru naše Linda a bylo tam napsáno – Katka Mičkalová. Tak upřímnou radost jsme již dlouho neviděli a moc to Kačce přejeme. Po jejím smolném vypadnutí z turnaje je tak první pořadí s částkou 580,- Kč ve správných rukou.

První polovina turnaje je za námi a jdeme na tu druhou. Po kvalifikaci zařadil vyšší rychlostní stupeň Radek Tichý (705 b.) a bezpečně ovládl semifinále. Velmi dobře zahrál také druhý Lukáš Vávra (667 b.), polepšil si i třetí Vítek Hasník (660 b.) a mezi nejlepších šest hráčů se prosadili ještě čtvrtý Tonda Váňa (639 b.), pátý Libor Kadlečík (635 b.) a šestý byl lídr kvaldy Jarda Mičkal (629 b.). O překvapení nouze nebyla a s turnajem se museli rozloučit například spolufavorité Iva Fojtíková, Radek Capil či Tomáš Blaha. Smutným prvním nepostupujícím byl o 9 bodů Daniel Handl.

Finálová dvanáctka byla tedy známa a mohlo se jít na tři rozhodující hry. Velmi dobře začal Jarda Mičkal (253) a v těsném závěsu byli Láďa Šmelcer (246), Lojzík Horák (245) a Libor Kadlečík (242). V druhé hře zaútočil Láďa (290) a vytvořil si v čele slušný náskok na druhého Jardu (221) a třetího Libora (209). V závěrečné třetí hře (235) si svou pozici již pouze kontroloval Láďa Šmelcer (771 b.) a nikým neohrožen a zcela suverénním způsobem si po 14 měsících dokráčel s obrovským náskokem pro svou druhou Skleněnku. Velký finiš (278) předvedl Radek Tichý (687 b.) a po nevydařené první hře se vydrápal až na konečné druhé místo a potvrdil tak svou celodenní formu. Krásné třetí místo si díky vyrovnaným výkonům vybojoval Libor Kadlečík (663 b.). Nebýt totálně zpackané druhé hry, mohl Lojzík Horák (661 b.) brát jistě lepší umístění než čtvrté místo. Závěrečná hra nevyšla Jardovi Mičkalovi (650 b.) a byl z toho propad až na páté místo. Velkou bojovnost předvedl Tonda Váňa (635 b.) a vyválčil cenné šesté místo. Svůj velmi vydařený den korunovala Žanda Hubertová celkově osmým místem, vítězstvím v Kategorii B a hlavně se stala nejlepší ženou květnové Devítky.

Po třetím turnaji se do čela série vyhoupl Radek Tichý (137 bodů), na druhé místo klesl Tomáš Blaha (127 bodů) a třetí je Lojza Horák (125 bodů). V ženách kraluje Iva Fojtíková (73 bodů) a v Kategorii B je i nadále nejlepší Žaneta Hubertová (70 bodů). Kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích jsou k dispozici ke stažení ZDE.

Máme tedy za sebou vydařený třetí turnaj Valašské devítky s měšcem. Ke čtvrtému dílu se sejdeme v Xbowlingu ValMez v neděli 28. června 2020, obsazovačka je již delší dobu aktivní. Díky za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.