Letenský pohár na Radavě, 6. turnaj

​Vážení bowlingoví příznivci,

28 účastníků si dalo 10. října dostaveníčko na šesté pokračování o nejlepšího bowlingového hráče na Letné – tedy seriálu Letenský pohár na Radavě pro každého jednotlivce.

V prvním kole vyhlásil útok na vítězství Aleš Vlasák. Obě hry přes 200 bodů znamenaly průběžné vedení a naznačovaly, kdo je na Radavě pánem. Na záda mu však po prvním kole dýchal Jaromír Makovec. V souboji o nejlepší ženu si nejlépe vedla Helena Mojková.

Druhé kolo bylo Strakovo. Marek Straka sice zahájil kolo 132 body, ale ve druhé hře naházel 279 bodů a díky tomuto počinu si vydobyl pozici vedoucího hráče po druhém kole i mále děti si na jeho výkony ukazují. Dvě vyrovnané hry předvedl Martin Ryznik a byl pomyslně druhý a „až“ třetí byl Aleš Vlasák. Dva „Pumprlíky“ Stanislava Musila a Jaromíra Makovece tentokrát nezastihlo druhé kolo v optimální formě a skončili před branami finále. Na finále nedosáhl ani Martin Beránek a ani smolně první nepostupující Roderick Sekowski snad příště.

Helena Mojková ve finále skončila celkově šestá, vybojovala titul nejlepší ženy večera a stáhla náskok Marty Völfelové v celkovém žebříčku Letenského poháru. Nepopulární bramboru obsadil tentokrát Marek Straka. Bronz si těžko vysvětlitelným finálovým útokem vybojoval Lukáš Vojáček, hodinu před tím skoro již na odchodu, když se domníval, že se do finále vůbec nepodívá. Výborně se v premiéře na „leteňáku“ uvedl Martin Hypius a bylo z toho stříbro! No a absenci Davida Fuchse využil nejlépe Aleš Vlasák. S průměrem přes 200 bodů na hru úplně zaslouženě vyhrál a dostal se na druhé místo v celkovém žebříčku! Gratulujeme!

Celkové výsledky turnaje a fotografie nejlepších jsou v příloze.

Žebříček Letenského poháru je v příloze.

Pozor změna! Příští díl Letenského poháru proběhne netradičně v úterý 12. listopadu 2019 od 18.30 hodin na Radavě. Děkujeme za pochopení!

V pondělí 28. 10. od 17 hodin proběhne turnaj tříčlenných týmů, více info bude zítra na webu!

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.