Pivní liga, 3. nadstavbový hrací večer

Pivní ligu tříčlenných družstev vyhrály Radavské Nuly

Šedesát zápasů v základní části a patnáct zápasů v nadstavbové části – to byla úctyhodná porce, kterou letos absolvovaly týmy, které hrály Pivní ligu tříčlenných družstev na Radavě. Na závěrečném, třetím, nadstavbovém večeru 29. května se prezentovalo už jen devět týmů. K týmům, které odpadly během sezóny se přidali Broučci, jejichž kapitán Standa Nový už odletěl do teplých krajin

Ve spodní skupině o celkové sedmé místo dohrávaly už jen tři celky. Tak, aby jim to nebylo líto, přidali jsme jim jedno kolo navíc a odehrály celkem šest soutěžních kol tento poslední hrací večer. Výsledky tohoto večera však opět kopírovaly předchozí večery a nekonala se žádná velká překvapení, a tak na třetím místě skončil tým MBL. Druzí byli Kačeři, i když tentokrát si svoje postavení museli potvrdit i lepším průměrem, než měl tým MBL. A suverénním vítězem spodní skupiny byl tým Dáme Kuželky. Ve všech třech nadstavbových hracích večerech neztratil ani bod a zaslouženě vyhrál spodní skupinu a obsadil celkové sedmé místo. Tento tým jistě vyhlíží další sezónu a bude nepochybně prohánět týmy z horní části tabulky Pivní ligy družstev.

Ve skupině o vítězství se tentokrát (podobně jako v prvním nadstavbovém večeru) neprosadil tým KSN MM. A tak KSN NN jednoznačně skončil na celkovém šestém místě. V kuloárech se však hovoří o posilách, takže se máme v příští sezóně na co těšit. Od pátého do druhého místa byl rozdíl pouze dvou výher. A na pátém místě letos skončilo Hokaro. Honza Doubrava zaznamenal tři dvoustovky a Hokaro v tomto večeru porazilo i Heavy Bowlers i Radavské Nuly. Po prvním nadstavbovém večeru vévodili tabulce Veselí Pumprlíci s.r.o. (společně s Heavy Bowlers), ale další hrací večery jim už nebylo přáno a celkem o 17 kuželek skončili mimo medailové pozice na čtvrtém místě. Ozdobou večera byl jejich vítězný zápas proti Radavským Nulám 584:556 podpořený 225 body Míry Makovce, nejvyššího náhozu večera. Za to Veselým Pumprlíkům patří palec nahoru.

Ten, kdo nakonec vyšplhal na pohár a bronzové medaile, byl dlouhodobý vítěz a obhájce vítězství v Pivní lize celek RazDvaTři. Špatný start do nadstavbové části postupně vylepšoval a výhrou v tomto hracím večeru se dostal na pohár za třetí místo - tak alespoň malá satifakce. Heavy Bowlers předváděli celou sezónu velmi dobré výkony. Paradoxně tento poslední hrací večer štěstí neměli: prohry o jednu kuželku s Hokarem a o šest kuželek s RazDvaTři znamenaly, že Heavy Bowlers za tento rok obsadili v Pivní lize pěkné druhé místo. Vítězství v této sezóně získaly Radavské Nuly. Přesvědčivě zvítězily v základní části a nakonec i přesvědčivě zvítězily i v nadstavbové části Pivní ligy tříčlenných družstev. Nejlepším týmům patří gratulace, ale díky patří všem zúčastněným. A už nyní můžeme vyhlížet další soutěžní ročník.

Pořadí za tento hrací večer, výsledky jednotlivců za tento hrací večer, celkové výsledky v nadstavbové části v obou skupinách a fotografie tří nejlepších týmů najdete v příloze.