Přebor Radavy, 5. turnaj

Jedno družstvo bylo namotáno ve dvou plichtách ...

Jedno družstvo bylo namotáno ve dvou plichtách s úspěšností 1 : 1. Jedna plichta byla v boji o nejvyšší nához. Ten měl hodnotu 549 bodů, což se podařilo hodit vedoucímu družstvu Přeboru Radavy, Ohnivým drakům. Ti skončili v tomto hracím dni „až“ třetí, když se jim podařilo prohrát semifinálové i finálové utkání. Mohou si to dovolit, v elitní pětce mají tři hráče a na VoKA, druhý tým soutěže, náskok dvanácti bodů. Tato parta se zúčastnila druhé plichty (obou plicht ((nebo plichet?) se zúčastnil pátý tým tabulky, na ty teprve dojde), která spočívala v počtu získaných bodů. Těch bylo patnáct a Viktor, Eva a Jarda si tím upevnili druhé místo v tabulce. Předvedli vyrovnanou hru, druhé místo v bodové i v ligové části. Co se týče elit, tak vévodí Jarda. Stal se totiž starostou, kdežto Eva je jen pouhá učitelka a Viktor, to je jenom důchodce. Co se týče žebříčku, tam je to jinak. Eva je druhá, Jarda třetí a Viktor je sedmý. Dívám-li se na tabulku, zdá se být o trojici na stupních vítězů rozhodnuto. JaR je za VoKY o pět bodů, což je zásluha hlavně Gabči Růžičkové. Ta je totiž v žebříčku (žen) první. Její maminka je čtvrtá a chlapi jsou daleko za nimi. Táta je devátý a Luboš až třináctý. Na fotce je Gabča, která měla nához žen, culí se na Romana, zdá se, že se jí líbí. Holá hlava, vous, to by nemělo nechat chladnou žádnou. Jaři získali po šesti bodech v obou částech soutěže, což je cennější u první části. V ligových to byly tři vyrovnané boje, hlavně ty, které vyhráli. Dračice jsou nejlepší ze skupiny střed, najdete je na čtvrtém místě. Bez opor (chyběl například Olda 33. nejlepší hráč soutěže) získaly devět bodů a nic na tom nezměnil šestý nejlepší muž (na fotce) ani druhá, pátá a šestá žena. Sehrály nejvyrovnanější utkání pátého hracího dne a nejsem si jistý, že na něj budou vzpomínat dobře. Ruply totiž s Moto FGRna shodný výkon. Motoristé vlastně byli ve třech plichtách. Udělali patnáct bodů, stejně jako VoKA, Draky obrali o nejvyšší nához proto, že měli lepší druhý nejvyšší nához (proto jsou na fotce, zleva Kuba, Martin, Láďa a Lukáš) a Dračice porazili na shodný výkon 3:2. To bylo v nejdůležitějším boji dne, což je čtvrtfinále, finále vyhráli o pět bodů. Mají druhého hráče soutěže (Jakuba), ztrátu tři body na Dračice a náskok jednoho bodu na Pozdní sběr, který je na šestém místě. Opět selhal Pavel Koblížek ml., šestý nejlepší hráč soutěže. Tentokrát měl až třetí nejlepší průměr kola, takže se svými spoluhráči (70 – 80 let) získal jen šest bodů. Sběrači patřili mezi vyrovnané týmy (3 + 3 body), když jim sebedůvěru zřejmě sebralo čtvrtfinále, které rupli o dvanáct bodů. Bubáci se potýkají. Jednak s Vaškem Martincem (10. hráč soutěže), který místo aby hrál, tak se jim zraněn posmívá. Chyběl i druhý nejepší hráč týmu, kapitán Ondra (který doma naříkal) a ten zbytek získal čtyři (2+2) body. Není to špatné, bo Eyafjallajoküll, osmý tým tabulky, je dostatečně daleko za Bubáky. Sopki (to oni jsou, počkejte, až to v nich bouchne) získali v obou částech soutěže stejně bodů, nejblíž k vyššímu zisku to měli ve finále, které fakt rupli jen těsně. Ale jak píšu, počkejte…., což je pro dnešek vše, sejdeme se za tři týdny. ZB