Prosecká Popo Devítka, 3. turnaj

I Prosecká Popo Devítka má premiérového šampiona

V úterý 21. března proběhla třetí letošní Prosecká Popo Devítka, poprvé i s možností individuální předehrávky. Navzdory absenci velkého množství stálých hráčů díky kolizi s ABL, cestu na hernu našlo 42 bowlerek a bowlerů a ačkoli tentokráte padly pouze dva výkony maximální hodnoty devítkových 300 bodů, bylo se na co dívat.

V kvalifikaci všichni odehráli své čtyři hry, aby pak nejlepší trio, shodou okolností se součtem přes 1000 bodů, postoupilo přímo do finále. Těmi byli Jan Štulc, Karel Jašek a úplně nejlepším Petr Vrba. Karel Jašek se svého práva vzdal a přenechal své místo dalšímu v pořadí, jímž byl Petr Ondrejec. K jeho smutku se však nevstoupení do téže řeky právě tatáž situace opakovala, jako na Devítce Strašnické, kde nakonec smutným byl Josef Trojan, Když Karel Jašek nezvítězil ve svém semifinálovém K.O. duelu a ani jeho součet nebyl dostačující pro účast ve finále.

Semifinále se totiž hraje na součet dvou her jako Play Off, kde na sebe narazí hráči umístění na 4. a 35. místě, 5. s 34. a tak dále. Vítězi mají cestu do finále dlážděnou a nadto k nim přibude ještě pětice, byť prohravších, ovšem s nejvyšším bodovým součtem. Komu postup do semifinále unikl o jednu pozici, byla zde poprvé hrající Nikola Fialová a odnesla si aspoň cenu útěchy v podobě zlevněného startovného. Dále nepostupovali ani leadeři nejen celkového pořadí Martin Palas s Dušanem Kovaříkem, byť by svými kvalifikačními výkony patřili ke špičce pořadí, ale účast na hracím dni 1. ligy ABL jim pokračování v turnaji znemožnila.

Ze semifinále posledním šťastným „Lucky Loserem“ byl Petr Pilař, a to doslova a do písmene, neboť cenou útěchy obdarovaný Tomáš Brich coby první nepostupující měl tentýž součet 402 bodů, rozhodoval jen nižší nához. Pro semifinále jsou účastníci na dráhy podle pořadí nasazováni, pro finále si už podle semifinálového pořadí volí a tentokráte bylo opravdu velmi zajímavé. Nakonec do umístění na čelních pozicích promluvilo i několikero úplných nováčků turnaje, všem vlčákům však vypálil rybník konečný vítěz, jímž se stal s finálovým součtem dvou her 518 bodů Jan Štulc, o 9 bodů získal skalp vítěze únorové skleněné Prosecké kuželky Josefa Hladíka, čímž březnová tedy právoplatně patří jemu. Bronz o čtyři body při součtu 494 uhájil před dalším elévem Erikem Vojtíškem Pavel Vacek. Do honorované osmičky se vešli ještě Vladimír Merva, trpělivostí obrněný Petr Ondrejec, Marek Navrátil a Petr Kaprálek. Vladimír Merva se stal držitelem Nejvyššího výkonu turnaje, když jako první zahrál hru hodnoty 300 bodů, druhým poté byl Pavel Vacek. Nejlepší ženou se stala na celkově (ne)šťastném 13. místě Miloslava Suchánková.

Na viděnou se budeme těšit, když ne dříve na jakémkoli jiném turnaji v místních hernách, na dubnovém pokračování série Prosecké Popo Devítky, jež se bude konat v úterý 18. dubna 2023 a obsazovačka je již aktualizována, otevřena a velmi slušně zaplněna.

26.01.2024 v 22:29

Lukáš Jelínek vybojoval v Světovém poháru juniorů do 21 let bronzovou medaili.

14.01.2024 v 14:45

Obsazovačka na únorový turnaj PRESTIGE bude otevřena v úterý 16.1. v 20.oo hod.

14.12.2023 v 08:51

Sobotní Baráž pro MČR 5 čl. družstev ZRUŠENA. Hrací den MČR pro přihlášená družstva začíná místo 13.oo hod. již v 11.oo hod.