Prosecká Popo Devítka, 5. turnaj

Až (nej)vyšší nához rozhodl o vítězství Vladimíra Baborovského

V úterý 16. května se odehrál další, v pořadí pátý letošní turnaj série Prosecké Popo Devítky. Ačkoli vinnou oddílových povinností chyběla téměř desítka ze stálých hráčů, účast 44 dalších je skvělá.

Všichni si v kvalifikaci odehráli čtyři hry devítkovým způsobem na jedné dráze, tedy při shození již devíti kuželek prvním hodem je počítán strike. Komu se podařilo mít jakýkoliv strike minimálně pětkrát po sobě, patřila mu sušenka, komu se podařilo hodit strike čistý při postavení vložené červené kuželky mezi ostatní na pozici té první, získal energetický nápoj.

Po kvalifikaci tři nejlepší měli zajištěn přímý postup do finále a nikdo se jej z tria Martin Hypius (986 bodů), Jana Marešová (1017 bodů) ani vítěz Jan Štulc (1065 bodů) nezřekl. Následovalo semifinálové Play Off, kde na sebe naráží čtvrtý s pětatřicátým, pátý s třicátým čtvrtým a tak dále, poslední, komu se do K.O. podařilo klínit, byla se 740 body Miloslava Suchánková, naopak 729 bodů již Evě Kopecké bohužel nestačilo a odnesla si tak aspoň cenu útěchy coby první nepostupující.

Ze semifinálových duelů na součet dvou her, kde hráči jsou sestupně na dráhy nasazováni podle kvalifikačního pořadí, do finále postupovali nejen vítězi, šanci však měli i ty prohravší, když hned pětice s nejvyšším součtem coby Lucky Loser postupovali zrovna tak. Týkalo se to i Petra Vrby, který však chybou odjel k domovu dříve, nežli jeho postup mohl být oficiálně potvrzen, dostalo se tak na pětici šťastných v pořadí Miroslav Jiránek, Jan Chalupa, Martin Boháč, Jakub Marek a Josef Hladík.

Pro finále si již hráči podle pořadí semifinálového volili dráhy dle uvážení a asi nejšťastnější ruku i volbu měli Miroslav Nýč a Vladimír Baborovský, když v součtu dvou her znovu od nuly zahráli shodný součet 535 bodů, avšak pro druhého jmenovaného hovořil vyšší nához a ten byl dokonce hodnoty maximální – devítkových 300 bodů, čímž po zásluze vítězí. Na stupně nejlepších putoval jako bronzový i Miroslav Jiránek, čtvrtý skončil Ondřej Kvasnička, a ještě pátý jmenovec Trojek překonal finálový průměr 250 bodů součtem 517 bodů. Do honorované osmičky ještě patřili Dušan Kovařík, Janko Purgaj a Jakub Šarišský.

Nejlepší ženou se stala Jana Marešová a byla oceněna i jako autorka Nejvyššího výkonu, když byla první, kdo zahrál hru třístovkových parametrů. Dalšími byli kromě závěrečné Vladimíra Baborovského ještě Jakub Šarišský i Jan Štulc. Příští turnaj je v plánu posledního úterý v měsíci červnu, konkrétně 27. června, kam je již obsazovačka otevřena a aktualizována a pochopitelně všichni srdečně zváni.

Tento turnaj se připojuje k podpoře charitativní akce CHARITA PRO EVULKU, když z veškerých turnajů měsíce května pořádaných na herně Bowlingu Vojkov, Xbowlingu Strašnice a Xbowlingu Prosek Duo je ze startu každého hráče přispíváno 50,- Kč na tuto dobrou věc. Nadto z turnajů Strašnické ProShop Dvojice a Prosecká Popo DUOjka je věnována rovná polovina z celého vybraného startovného.

Proto každý, kdo se jakéhokoli turnaje zúčastní, nejen, že si může vyhrát nějakou ze zajímavých cen, bavit se bowlingem, ale přispět hlavně chvályhodných způsobem.

Prozatím odehranou Proseckou ProShop Desítkou, Strašnickou Popo Devítkou, Vojkovskou Desítkou, Strašnickými ProShop Dvojicemi a tímto turnajem jsme již nasbírali částku 8250,- Kč.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.