Rekapitulace celostátního finále kat. P165 a P190

.

Na pražských centrech Best Bowling Zličín a Xbowling Prosek se v neděli 15. 8. 2021 sešli hráči a hráčky výkonnostních kategorií P190 a P165, aby bojovali o trofeje v celostátním finále.

Kategorie P190 odehrála svůj turnaj na Zličíně. Mezi muži si vítězství v kvalifikaci zajistil vyrovnanými výkony Josef Colon s náhozem 1204, o pouhé 4 body za ním skončil na druhém místě marek Škrabal. Z třetího místa pak postupoval Teame Habtegabriel. Na postup do play-off bylo potřeba hodit 1063, toto číslo zahrál René Bejdl a byl tak posledním postupujícím.

Mezi ženami byla situace na čele kvalifikace ještě vyrovnanější. Anna Stromšíková i Ivana Fojtíková zahrály 1196, první místo získala nakonec Anna díky lepší nejvyšší hře 256, což byla i nejlepší hra celého turnaje. Z třetího a čtvrtého místa pak postupovaly Jitka Nosková a Dagmar Prokopová.

Čtvrtfinále play-off nabídlo řadu napínavých zápasů. Josef Colon vyhrál o 16 bodů nad René Bejdlem. Josef Bočan si podobným způsobem poradil s Josefem Mihulkou a Habtegabriel Teame ve svém zápase porazil Stanislava Nejezchlebu. Divácky nejatraktivnějším byl rozhodně poslední zápas mezi Markem Škrabalem a Janem Hoschnou, kde hráči předváděli velmi povedené výkony a Jan Hoschna nakonec zvítězil v poměru 459:418.

V semifinále Janu Hoschnovi již došly striky a Habtegabriel Teame tak bez větších problémů postoupil do finále. V druhém zápase suverénně zvítězil Josef Colon a stal se tak druhým finalistou.

Semifinálové zápasy žen proběhly podle papírových předpokladů po kvalifikaci. Do finále postoupily Anna Stromšíková a Ivana Fojtíková. Na společném třetím místě se umístily a bronzové medaile získaly Jitka Nosková a Dagmar Prokopová.

V mužském finále si Josef Colon první hrou 213 udělal slušný náskok a vzhledem k tomu, že druhá hra skončila remízou 171:171, tak Josef Colon vyhrává celostátní finále kategorie P190. Druhé místo bere poražený finalista Habtegabriel Teame.

Finále žen bylo napínavé od začátku do konce. Anna Stromšíková vyhrála první hru o pouhých 5 bodů. Ivana Fojtíková ve druhé hře zabojovala a podařilo se jí průběh zápasu obrátit a celkově vyhrála o 10 bodů a získala tak trofej za první místo v kategorii žen P190. Cenu za druhé místo si odváží její týmová kolegyně Anna Stromšíková.

Děkujeme centru Best Bowling i jeho obsluze za bezproblémový průběh turnaje a rozhodčím v čele s předsedou STK Jiřím Beranem za skvělou přípravu akce. Zároveň také gratulujeme všem hráčům k předvedeným výkonům.

Finále kategorie P165 probíhalo na centru Xbowling Prosek.

Mužskou část kvalifikace ovládl teprve dvanáctiletý Matyáš Mňačko s průměrem 186 před druhým Filipem Jiránkem a třetím Tomášem Kajzarem. Posledním postupujícím do play-off byl na osmém místě Petr Henzl s náhozem 948.

Kvalifikace žen byla již čistě juniorskou záležitostí. Nejlépe zahrála Eliška Brychová s náhozem 1030. Na další místa se do pouhých 11 bodů vměstnaly Martina Honomichlová, Annabel Brokešová a Pavla Žáčková.

V mužském čtvrtfinále postoupil z prvního zápasu vítěz kvalifikace Matyáš Mňačko, který porazil Petra Henzla. V druhém zápase vyhrál jasně Vladimír Paclík nad Janem Hrazdírou i díky první hře 256, která byla, stejně jako v kategorii P190, nejvyšším náhozem turnaje. Drama nám připravil třetí zápas, ve kterém postoupil Michal Mareš na úkor Tomáše Kejzara o pouhé dvě kuželky. V posledním zápase porazil překvapivě sedmý hráč po kvalifikaci Milan Krčma druhého Filipa Jiránka, ten tak končí již po čtvrtfinále.

V prvním zápase začal dobře Matyáš Mňačko hrou 200, v druhé však hodil jen 128 a prakticky tak daroval postup Vladimíru Paclíkovi. Třetí místo je však pro tohoto mladého hráče skvělý úspěch. V druhém semifinálovém zápase porazil rozjetý Milan Krčma Michal Mareše a postoupil do finále. Michal Mareš tak bere trofej za společné třetí místo.

Mezi ženami v prvním zápase nezaváhala vítězka kvalifikace Eliška Brychová, která výkony 197 a 220 vyřadila Pavlu Žáčkovou a postoupila do finále. V druhém zápase obdobně nezaváhala Martina Honomichlová a stala se tak druhou finalistkou. Trofej za společné třetí místo si domu odváží poražené semifinalistky Pavla Žáčková a Annabel Brokešová.

V napínavém mužském finále vyhrál o 17 bodů Milan Krčma a ze sedmého místa po kvalifikaci si tak dokráčel až pro vítězství v kategorii P165. Druhé místo získal Vladimír Paclík.

Ve finále žen suverénní Eliška Brychová nenechala nic náhodě a stylem start cíl vyhrála celé celostátní finále P165. Na druhém místě končí poražená finalistka, Martin Honomichlová.

Gratulujeme všem hráčům k předvedeným výkonům. Zároveň bychom rádi poděkovali centru Xbowling Prosek, jeho obsluze a rozhodčím v čele s Ingrid Liebichovou Fantovou za pohodový průběh turnaje.