Valašská devítka s měšcem, 11. turnaj

Vítězný návrat Davida Kleina na Valašskou devítku

V neděli 26. listopadu 2023 se v našem centru Xbowlling ValMez odehrál tradiční turnaj s názvem Valašská devítka s měšcem. V tomto kalendářním roce to byl turnaj s pořadovým číslem 11 a před námi je pouze závěrečný prosincový Masters, který definitivně rozhodne o Hráči Xbowlingu ValMez 2023.

Tentokrát se do turnajové soupisky zapsalo celkem 24 hráčů a hodně z nich využilo také možnosti zahrát si i restart. V kvalifikaci zahrál první tři hry Radek Capil jako neřízené střela (854), až se toho asi lekl, aby v závěrečné hře sundal nohu z plynu a bylo z toho krásných 1064 bodů. Po hodně dlouhé době se představil na naší Devítce dvojnásobný celoroční vítěz David Klein a hned si střihl krásných 1012 bodů.

To byli také jediní dva hráči s průměrem nad 250. Až do 7. místa byla pokořena také devítistovková hranice a od nejvyššího součtu se seřadili hráči následovně: 3. Dan Handl (971), 4. Ladik Stodulka (954), 5. Jarka Matochová (941), 6. Jarda Mičkal (909) a 7. Tonda Ulička (908). Do dalších bojů nepostoupilo pouze šest hráčů a prvním nepostupujícím byl Michal Kapusta (768), kterému na Karla Pokorného (780) chyběl jen 12 bodíků. Mimochodem Karla do dalších bojů posunula jediná třístovka v kvalifikaci.

Na řadu přišlo po kvalifikaci tradiční losování Měšce, v kterém bylo tentokrát celkem 1.240,- Kč, a šťastnými výherci byli tito playeři: 1. pořadí – Tonda Ulička (620,- Kč), 2. pořadí – Daniel Handl (372,- Kč) a 3. pořadí – Michal Kapusta (248,- Kč). Všem výhercům gratulujeme.

V semifinále udržoval svou vysoko stanovenou laťku David Klein (762), výborně vyšel tento step Lence Zvěřinové (735) a sedmistovku pokořil ještě Radek Capil (716), který však již v druhé hře jel s vyřazenou rychlostí. Jinak do TOP šestky se ještě prokousali Laďa Stodulka (698), Dan Handl (669) a Jarda Mičkal (658).

Samotné finále pak perfektně rozjel Láďa Šmelcer a po druhé hře vévodil celému startovnímu poli (540). David Klein (504) pochopil, že čísla pod 250 k vítězství nepovedou a tak i on musel pořádně zabrat. A pak již to byl boj o třetí místo a ta zbylá, kde se nejlépe průběžně orientoval Jarda Mičkal (454), ale v těsném závěsu zle dotírala Lenka Zvěřinová (446). Radek Capil (432) ne a ne najít tu správnou lajnu, ale šance alespoň na bednu tu pořád byla. Závěrečná hra přinesla již pouze jediné, ale to nejdůležitější. David Klein (804) zakončil turnaj tou nejlepší možnou hrou, třístovkou a po svém návratu na naši Devítku hned slaví vítězství. Gratulujeme. Láďa Šmelcer (714) se zřejmě zalekl šance získat plaketu Hráče měsíce, ruce se zasekly, ale k druhému místo jej nakonec dovedly. Třetí místo si v klidu a bezpečně pohlídal Jarda Mičkal (699) a letos poprvé se „podíval“ na bednu Valašské devítky. Finiš posunul na čtvrté místo Miru Staňka (670) a TOP šestku ještě doplnili Dan Handl (654) a Radek Capil (643). Nejlepší ženou byla Lenka Zvěřinová (582) na konečném osmém místě a hráčem kategorie B se stal Vláďa Brichta (571) na místě desátém.

Po 11. turnaji série máme opět změnu v pořadí nejlepších hráčů. Do čela se vyšvihl Radek Capil (387 bodů), na druhé místo nám klesl Tonda Ulička (372 bodů) a na „svém“ třetím místě zůstává Mira Staněk (354 bodů). Po minulém turnaji ještě druhý Laďa Stodulka (359 bodů) nezapisoval body a klesl na páté místo za čtvrtého Dana Handla (361 bodů). Mezi ženami zůstává v čele Lenka Zvěřinová (189 bodů) a Kategorie B je samozřejmě ve vedení Svaťa Pavlíček (180 bodů), který to takticky koulí tak, aby byl stálé v Béčku. Kompletní výsledkový servis a pořadí v kategoriích si můžete prostudovat ZDE.

Masters, dvanáctý turnaj Valašské devítky s měšcem, je naplánovaný na neděli 10. prosince 2023 s předehrávkou ve čtvrtek 7.12.2023 od 18:00 hodin, či Vámi jiném zvoleném termínu (mimo pátky a soboty od 18:00 hodin). Obsazovačka je v tuto chvíli již připravená. Děkujeme všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.