Valašská devítka s měšcem, 5. turnaj

Mira Staněk na druhou Skleněnku čekal skoro tři roky

V neděli 28. května 2023 se turnajem Valašská devítka s měšcem uzavřely májové bowlingové turnaje. Xbowling ValMez přivítal k tomuto pátému turnaji série celkem 26 hráčů. Někteří tradiční a pravidelní účastníci chyběli, z druhé strany si k nám opět přijeli zahrát Devítku hráči z jiných koutů Moravy.

V předehrávce kvalifikace se představil pouze jediný hráč, tedy abychom byli konkrétnější, tak hráčka, Jarka Matochová a střihla si parádních 966 bodů, které okořenila v druhé hře třístovkou. Bylo jasné, že tohle na postup určitě bude stačit. V nedělní 1. rundě nám zahrál nejlépe Láďa Šmelcer (905 b.), Mira Staněk (897 b.) a Jarda Mičkal (836 b.), ale vedoucí post Jarušky to neovlivnilo. Jenže na startu byly připravené ještě dvě zcela naplněné rundy.

V 2. rundě se ve výborné formě představil Tonda Ulička (928 b.) a usadil se na průběžném druhém místě. Velmi solidní výsledek předvedla také Dáša Kapustová (886 b.), což v tu chvíli bylo aktuální páté místo. Na další „lepší“ výsledky jsme si museli počkat až do závěrečné 3. rundy. Tady předvedla své umění Lenka Zvěřinová (1006 b.), jako jediná překonala tuto TOP hranici a je jasné, že se stala nejlepší hráčkou kvalifikace. Hned za ní skončila Jarka Matochová a na třetí místo se v této závěrečné kvalifikační rundě vyšvihl Ladik Stodůlka (941 b.). Čtvrté místo nakonec bral Tonda Ulička, pátý byl Láďa Šmelcer a šestý Mira Staněk. Takže tohle byla nejlepší šestka turnajové kvalifikace.

V Měšci jsme tentokrát měli 1.280,- Kč a při losování se štěstí usmálo na Svaťu Pavlíčka (3. pořadí s částkou 256,- Kč), Karla Pokorného (2. pořadí s částkou 384,- Kč) a Jindřišku Váňovou (1. pořadí s částkou 640,- Kč). Cena útěchy, Lucky player, pak připadla Drahomíru Krečmerovi.

Štěstí se usmálo na Dana Handla, když se na semifinále nemohla dostavit Jarka Matochová a postoupil tak mezi nejlepší osmnáctku jako Lucky loser. Tady však již jeho cesta turnajem skončila. Prvním nepostupujícím se stal David Klanica (588 b.), kterému na dvanáctého Ladika Stodůlku chyběl jenom jediný bodíček. Jinak z prvního místa bezpečně postoupila Lenka Zvěřinová (738 b.), následována Liborem Kadlečíkem (705 b.) a Michalem Cenkem (666 b.).

Tři finálové hry od nuly rozhodly, jako vždy, o vítězi květnové Valašské devítky. Skvěle tento závěrečný step rozjeli Peťa Janošec (278) a opět Lenka Zvěřinová (251). V druhé hře napálil třístovku Mira Staněk a ta jej katapultovala do čela tabulky (532 b.). V tuto chvíli byl druhý Peťa J. (485 b.) a 277 bodů katapultovalo na průběžné třetí místo Ladika Stodůlku (464 b.). Lenka Z. zahrála „jen“ 210 a bohužel klesla na čtvrté místo (461 b.). Ve hře o bednu byli ještě Svaťa Pavlíček a Tonda Váňa (oba 454 b.). V závěrečné hře již žádné drama nepřipustil Mira Staněk (762 b.) a bezpečně si po téměř třech letech dokráčel pro svou druhou Sklěněnku z Valašské devítky. Gratulujeme. V této poslední hře zahráli shodně 212 bodů Petr Janošec (697 b.) a Lenka Zvěřinová (673 b.) a i tady bylo jasno o druhém a třetím místě. Lenka k tomu samozřejmě získala i ocenění pro nejlepší ženu turnaje. Toník Váňa (671 b.) finišoval, ale nakonec o 2 body skončil za Lenkou na čtvrtém místě. Své postavení v tabulce nakonec vylepšili pátý Luba Matera (667 b.) a šestý Jarda Mičkal (658 b.). Naopak finiš vůbec nevyšel Ladikovi Stodůlkovi (645 b.) a skončil až na sedmém místě a také Svaťovi Pavlíčkovi (604 b.) na osmém místě. Toho však může hřát finálová účast a ocenění pro hráče Kategorie B.

Po pátém turnaji máme překopané pořadí nejlepších hráčů celoroční série. Na pozici lídra se vyšvihl Petr Janošec (202 bodů), na druhé naopak „klesl“ Dan Handl (200 bodů) a změnu máme také na třetím místě, kde se díky vítězství vyhoupl Mira Staněk (190 bodů). Mezi ženami máme novou vedoucí hráčku a tou je nyní Lenka Zvěřinová (92 bodů). V Kategorie B vládne tvrdou rukou i nadále Svaťě Pavlíček (115 bodů). Kompletní výsledkový servis a pořadí v kategoriích si můžete prostudovat ZDE.

Šestý turnaj Valašské devítky s měšcem je naplánovaný na neděli 25. června 2023 s klasickou čtvrteční předehrávkou 22.6.2023 od 18:00 hodin. Obsazovačka je v tuto chvíli již připravená a nezapomeňte, že se hraje o dvojnásobný počet bodů..

Děkujeme všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou. Třeba při Mistrovství Valašského Meziříčí, které se hraje 6. a 7. června 2023 a samozřejmě, že i tady je obsazovačka již otevřená. Pro přihlášení stačí kliknout ZDE.