Vojkovská desítka, 5. turnaj

Jana Marešová vítězkou Vojkovské Desítky

První školní čtvrtek, tedy 7. září, se na herně Říčanského Bowlingu Vojkov odehrál letošní již pátý turnaj díky pozdějšímu startu série a sice Vojkovská Desítka. Byť je zařazen do kategorie B, hraje se americkým způsobem a každý měsíc na odlišném mazacím modelu, tentokráte byl zvolen lehčí LADIES & SR. Asi i vlivem termínu, kdy školní rok se teprve rozjíždí, a naopak počasí ještě nahrává mimobowlingovým aktivitám, nejen pozdějším dovolenkářům, byla návštěva slabší očekávání i turnaje minulého, a tak cestu si zahrát našlo 19 hráček a hráčů.

Každý v kvalifikaci odehrál tradičních pět her na předem zvoleném páru drah, aby poté lepší třináctka kvalifikačního pořadí postoupila přímo do finále. Zbylí měli právo startu v dodatkovém Desperátu, kde mají právo účasti ti skončivší po úvodních hrách na místě 14. až 21., což při zmíněné účasti měli všichni. Nadto Jan Fleischmann st., který byl dokonce přímo postupujícím, před vyvrcholením hracího dne dal přednost sledování blamáže našich (ne)kopů v duelu s nejmenovanými Albánskými borci, a tak se jediné hry bez tréninku i handicapu o tři poslední finálová místa účastnila pětice nejhůře umístěných a Jaromíra Malce st. se tato kratochvíle díky jednomu uvolněnému finálovému místu vyhnula.

Nakonec tedy pouze dva hráči do finále nepostoupili a tím, kdo byl první nepostupující, a tedy alespoň obdarován cenou útěchy, se stal Tomáš Rathouský. Přímo v Desperátu se zrodil i Nejvyšší výkon celého turnaje, když za 247 bodů byl oceněn Martin Vala. Pro finále, na rozdíl od Desperáta, kde jsou podle pořadí postoupivší na dráhy nasazeni, si hráči dle pořadí kvalifikačního dráhy volí a zřejmě nejšťastnější ruku i volbu měla Jana Marešová, která zahrála v součtu 654 bodů i opět včetně handicapu a stala se po zásluze nejen současně Nejlepší ženou turnaje, ale hlavně jeho vítězkou.

Nejlepší z rodu Malcových byl na místě stříbrném Jaromír synátor s devítibodovým deficitem na vítězku a bronz patřil leaderovi průběžného celkového pořadí Pavlu Lukešovi díky součtu 630 bodů. Do hodnocené osmičky patřili ještě oceněný vítěz kvalifikace Jan Štulc, Ondřej Kvasnička, Jiří Egert, Lukáš Gurgul a Michal Dobiáš. Doplňkové kategorie P165 ovládl Jaromír Malec ml. a P150 Anežka Lencová. Poprvé se finále hrálo, tak jak propozičně hrát má a mělo, tedy se dvěma reálně odehranými hrami a k nim se coby třetí přičítal průměr her kvalifikačních, což občas přineslo zajímavou zápletku i zvýšenou motivaci pro všechny hráče.

Losoval se v pauze před finálovým zúčtováním i již tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, avšak díky taženému číslu 30 částka 5280,- Kč znovu odolala a převádí se tak na turnaj následný, jímž je nejblíže v neděli 10. září znovu Desítka, ovšem ta zavedenější a kategorie A, tedy Prosecká ProShop, kde tedy v součtu s předpokládanou účastí se bude hrát o téměř 6000,- Kč, což jistě za pokus stojí.

Příští turnaj této série, tedy Vojkovské Desítky, čeká na všechny opět úvodního čtvrtku měsíce a sice 5. října, kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována. Hrát se tentokráte, a to již podruhé, bude na místním sportovním modelu SPORT 3-1, což zejména pro hráče hrající vyšší soutěže ABL i ČBA je příhodnou průpravou pro právě herní dovednosti při těchto kláních.