EBONITE tour, 10. turnaj

Ondřej Michal měl nabito ostrými.

Osmdesát šest účastníků, se objevilo ve startovní listině závěrečného (desátého) turnaje ze série EBONITE tour 2019. Listopadový turnaj se hrál na dlouhém mazacím modelu a padala překvapivě vysoká čísla, zaznamenána byla i jedna PERFECT GAME tentokráte v podání Jaroslava Lorence.

KVALIFIKACI vévodil Pavel Čermák s 1421 bodem (Ø 236,83) a za ním se umístil Lukáš Homola (1354b, Ø 225,67) a Anna Petáková (1290b, Ø 215 + 10 hdc). Všichni tři si vybojovali postup přímo do finále a s nimi postupovalo dalších 9 hráčů (Mazalová, Pitaš, Lorenc, Krňák, Bešík, Nosek, Čikeš, Soukup, Rain). Hranice postupu do finále byla na 1237 bodech.

Na postup z kvalifikace do semifinále, kam postupovali hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1176 bodu (minule 1179b). Celkem tradičně na semifinále nedorazili někteří hráči a postupovalo se z řady náhradníků až do 40. místa.

SEMIFINÁLE, to byla parketa pro juniora Tomáše Liebicha který zahrál průměr 230,33 a s 910 body postupoval z prvé pozice. Poslední z dvanáctky postupujících musel mít na svém kontě 809 bodů.

Účast ve finále letos již podruhé odřekl Pavel Čermák a tak ve FINÁLE bylo o jednoho z favoritů méně a finále bylo doplněno o Milana Jindřiška. Říjnový „třístovkář“ Ondřej Michal si tentokráte výborně načasoval formu a po výkonech 234, 215, 259 si na své konto připisuje prvé letošní vítězství. Druhé místo vybojoval Richard Nosek a třetí se umístil Tomáš Liebich.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- nejlepší senior – Jan Kolář (2. místo)

- nejlepší junior – Tomáš Liebich (3. místo

- nejlepší juniorka – Andrea Mazalová (13. místo)

- nejlepší hráč výkonnostní kategorie P165 – Karolína Černíková (19. místo)

ŽEBŘÍČEK celoročního hodnocení, v němž se hrálo o 15 bowlingových koulí za umístění v TOP 15 a o 5 bowlingových koulí dostal konečnou podobu.

- Vedoucí pozici udržel seniorský matador Stanislav Nejezchleba s 582 body. Druhé místo vybojoval Tomáš Liebich s 562 body a třetí v pořadí je Pavel Čermák s 547 body.

Žebříček naleznete v příloze.

.

Ve čtvrtek 31. října na dlouhém mazacím modelu odstartoval v Praze na centru Best Bowling desátý (závěrečný) turnaj VIII. ročníku „áčkové“ turnajové série EBONITE tour 2019. Zde se v celoročním pořadí hraje o 20 bowlingových koulí za umístění v TOP 15 a o dalších 5 koulí hrají senioři umístění až za TOP 15.

- Druhý hrací den má start v pátek 1.listopadu v 17.00 hod. Sobotní, třetí den kvalifikace začíná v 9.00 hod, volná místa naleznete >> zde.

- Semifinále, kam postupují hráči umístění do 36. místa bude začínat cca 16.30 hod. výběrem drah. Výběr drah pro finále, kam postupuje přímo 12 nejlepších hráčů z kvalifikace, začíná cca v 18.00 hod. Prezence a výběr drah pro semifinále a finále cca. 15 min před plánovaným začátkem.

- Po ukončení turnaje a spočítání výsledků bude následovat předávání cen za umístění v letošní sérii EBONITE 2019. Oceněno bowlingovou koulí bude celkem 20 hráčů. Originální skleněné trofeje jsou připraveny za umístění pro 1,2,3. místo v celoročním pořadí, dále pro nejlepší ženu turnajové série, nejlepšího seniora, nejlepší seniorku, juniora + ceny pro nejlepší 3 hráče ve výkonnostní. kat. K190 a nejlepšího hráče výkonnostní. kat. K165. Odkaz na žebříček a pořadí před posledním turnajem >> zde.

- Průběžné výsledky naleznete v příloze.

- Jak se hrálo naposled a kolik bodů stačilo na postup na minulých turnajích, najdete v článcích z této série pod termíny v článcích o turnajové sérii EBONITE - ZDE.

Přílohy

Výsledky

P. Příjmení a jméno Náhozy Průměr FT
1. Michal Ondřej 165 200 163 235 246 215 269 235 185 234 215 259 218,42 86
2. Nosek Richard 192 174 202 229 199 219 223 278 172 209,78 85
3. Liebich Tomáš 247 190 198 196 170 214 226 245 220 276 180 222 215,33 84
4. Krňák Pavel 245 233 213 168 225 193 230 159 278 216,00 83
5. Homola Lukáš 244 235 227 217 226 205 179 254 237 224,89 82
6. Lorenc Jaroslav 255 159 184 195 300 236 215 205 248 221,89 81
7. Čížek Daniel 182 216 128 212 212 204 199 204 226 210 214 228 202,92 80
8. Pitaš Vladimír 246 219 183 211 169 182 180 180 242 201,33 79
9. Robertson Tom 167 200 246 183 224 176 248 193 240 222 181 255 211,25 78
10. Rain David 203 267 194 178 203 192 247 167 232 209,22 77
11. Bešík Josef st. 212 181 232 167 150 195 190 199 194 191,11 76
12. Nejezchleba Stanislav 180 171 219 180 194 212 195 214 210 190 193 214 197,67 75
13. Mazalová Andrea 178 218 202 204 177 211 190 204 163 194,11 74
14. Petáková Anna 181 265 180 247 195 222 180 182 210 206,89 73
15. Sýkorová Andrea 200 177 164 227 192 178 174 201 179 200 160 186 186,50 72
16. Janošcová Kateřina 177 248 131 176 188 177 195 155 212 179 184 166 182,33 71
17. Stulíková Dagmar 198 171 212 166 157 144 159 185 193 180 175 148 174,00 70
18. Květenský Vítězslav 170 194 205 168 167 214 173 215 197 183 188 139 184,42 69
19. Černíková Karolína 184 125 182 201 148 224 178 180 193 145 169 174 175,25 68
20. Soukup Libor 196 166 236 210 162 246 192 155 180 193,67 67
21. Jindřišek Milan 174 171 176 203 173 127 170 188 171 146 157 151 167,25 66
22. Bobek Vlastimil 166 203 149 188 180 243 231 196 203 176 161 161 188,08 65
23. Čikeš Milan 202 204 191 217 165 214 160 189 137 186,56 64
24. Malcová Gabriela 187 166 176 181 179 154 170 216 215 178 117 163 175,17 63
25. Čermák Pavel 224 206 234 267 243 247 236,83 62
26. Rác Václav 215 166 218 246 183 231 209,83 61
27. Kolář Jan st. 183 214 201 197 225 200 188 192 211 201,22 60
28. Klečka Jiří 171 216 194 226 172 188 198 181 173 191,00 59
29. Flieger David 182 179 187 167 211 225 219 157 182 189,89 58
30. Kunc Oto 203 156 181 199 179 203 152 180 171 180,44 57
31. Mach Libor 130 221 188 235 212 197 185 199 179 194,00 56
32. Slavíková Kateřina 157 202 167 216 173 183 170 168 181 179,67 55
33. Prokopová Dagmar 191 178 168 147 179 158 135 177 149 164,67 54
34. Štafa Pavel 167 146 178 204 195 209 144 179 168 176,67 53
35. Vácha Petr 136 158 164 200 246 196 158 178 138 174,89 52
36. Paračka Andrej 168 161 180 145 212 244 156 165 153 176,00 51
37. Hora Jiří 266 173 198 131 192 161 150 178 122 174,56 50
38. Malec Jaromír 195 244 175 165 204 214 199,50 49
39. Mička Daniel 147 158 238 213 192 204 192,00 48
40. Fleischmann Jan st. 181 180 207 141 158 249 186,00 47
41. Horáček Petr 193 183 197 154 215 192 189,00 46
42. Jirsa Miloš 145 138 184 178 180 182 167,83 45
43. Butal Jaroslav st. 160 186 182 228 173 179 184,67 44
44. Švec Ladislav 180 179 233 174 193 192 191,83 43
45. Kolářová Hana 163 187 178 161 143 168 166,67 42
46. Sopková Irena 157 161 165 147 178 184 165,33 41
47. Strejcová Tereza 149 164 145 158 191 182 164,83 40
48. Schön Viktor st. 183 145 175 178 152 146 163,17 39
49. Antalík Ivan 156 186 174 149 197 180 173,67 38
50. Synek Aleš 206 159 150 204 208 186 185,50 37
51. Prokop Zdeněk 155 187 142 146 161 214 167,50 36
52. Vacek Pavel 200 175 179 203 150 174 180,17 35
53. Parkan Miloš 155 167 177 171 182 143 165,83 34
54. Krňáková Šárka 130 169 193 195 162 122 161,83 33
55. Schönová Jana 136 233 178 142 147 124 160,00 32
56. Šafařík Luděk 171 158 211 169 173 177 176,50 31
57. Suchánek Jan 167 169 149 158 146 165 159,00 30
58. Staněk Libor 150 201 171 175 203 153 175,50 29
59. Nejezchleba Daniel 168 146 150 184 156 147 158,50 28
60. Černíková Michaela 138 181 196 162 130 140 157,83 27
61. Tětková Lenka 145 168 164 178 145 146 157,67 26
62. Vlček Josef 161 161 175 163 150 145 159,17 25
63. Ferens Jaroslav 124 180 166 179 197 182 171,33 24
64. Liebichová Fantová Ingrid 150 149 204 158 129 154 157,33 23
65. Závladský Dušan 155 146 160 197 149 201 168,00 22
66. Bora František 127 155 153 143 161 187 154,33 21
67. Kopřiva Milan 128 122 183 183 180 202 166,33 20
68. Černík Vojtěch 134 181 186 144 169 168 163,67 19
69. Guič Boris 116 159 199 151 162 201 164,67 18
70. Honomichlová Martina 134 175 157 151 163 148 154,67 17
71. Nováková Iva 169 140 167 150 113 177 152,67 16
72. Tětek Petr 167 198 199 165 124 146 166,50 15
73. Černá Pavla 181 155 142 190 139 154 160,17 14
74. Heřmánek Jiří 180 198 162 157 177 153 171,17 13
75. Slezák Luboš 158 157 161 165 164 178 163,83 12
76. Sovová Alena 152 160 116 179 153 159 153,17 11
77. Sýkora Jan 155 123 179 157 145 182 156,83 10
78. Egert Jiří 132 139 168 125 137 192 148,83 9
79. Závladská Svatava 145 142 155 157 143 160 150,33 8
80. Homola Ladislav 129 171 138 203 143 126 151,67 7
81. Harvánek Petr 127 148 145 154 164 101 139,83 6
82. Brychová Eliška 102 148 149 127 166 132 137,33 5
83. Suchánková Miloslava 166 127 132 159 103 128 135,83 4
84. Brázda Bohumil 165 149 141 159 111 151 146,00 3
85. Uher Dušan 159 149 147 124 166 164 151,50 2
86. Ježková Jana 129 91 87 134 104 96 106,83 1
ReKolář Jan st. 151 182 212 182 240 193 193,33
ReSynek Aleš 198 167 156 189 195 193 183,00
ReKvětenský Vítězslav 143 179 203 169 187 171 175,33
RePitaš Vladimír 181 144 153 181 182 210 175,17
ReSlavíková Kateřina 174 170 161 212 156 157 171,67
ReVácha Petr 146 211 224 137 137 173 171,33
ReSynek Aleš 158 164 156 168 152 208 167,67
ReŠtafa Pavel 164 150 138 166 176 202 166,00
ReAntalík Ivan 184 141 182 207 132 141 164,50
ReProkop Zdeněk 168 170 187 165 129 163 163,67
ReSlezák Luboš 172 157 151 170 151 175 162,67
ReKrňáková Šárka 134 155 152 136 205 181 160,50
ReKlečka Jiří 152 181 181 156 135 147 158,67
ReKolářová Hana 139 178 137 165 188 135 157,00
ReSopková Irena 158 168 153 157 133 144 152,17
ReTětek Petr 155 129 151 186 148 139 151,33
ReKunc Oto 178 135 146 137 152 160 151,33
ReEgert Jiří 168 168 124 127 130 142 143,17
ReStaněk Libor 152 118 160 127 129 137 137,17
ReTětková Lenka 145 125 118 138 150 146 137,00

Krátké zprávy

04.11.2019 v 13:01

Do článku o MČR seniorů 2019 byl přidán orientační časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.11.2019 v 13:46

Dnes v 24.00 hod. proběhne uzávěrka na MČR seniorů.

01.11.2019 v 07:41

Otevřena "obsazovačka" na 5. turnaj PRESTIGE, který se hraje v Pardubicích.

18.10.2019 v 07:30

UPOZORNĚNÍ STK: Juniorská STORM Extraliga sk.C je přesunuta z technických důvodů z Ústí nad Orlicí do Pardubic.

15.10.2019 v 15:07

UPOZORNĚNÍ STK: Juniorská STORM Extraliga sk.B začíná dne 20.10.2019 na centru Lucerna až v 11.00 hod.

Galerie

Lorenc Jaroslav
expert King Pins
Lorenc Jaroslav

Lorenc Jaroslav

expert King Pins

Vítěz 4. turnaje Prestige 2019-2020

Beštová Kateřina
expert King Pins
Beštová Kateřina

Beštová Kateřina

expert King Pins

2. místo na 4. turnaji Prestige 2019-2020

Tříska Jan
Bowland Olomouc
Tříska Jan

Tříska Jan

Bowland Olomouc

3. místo na 4. turnaji Prestige 2019-2020

Vojkovský Matěj
Bowland Olomouc
Vojkovský Matěj

Vojkovský Matěj

Bowland Olomouc

Nejlepší hráč kategorie P190, 4. turnaj Prestige 2019-2020

Mach Libor
Semtamstrike
Mach Libor

Mach Libor

Semtamstrike

Nejlepší senior, 4. turnaj Prestige 2019-2020

Varhaníček Pavel
Kelímci
Varhaníček Pavel

Varhaníček Pavel

Kelímci

Nejlepší hráč kategorie P165, 4. turnaj Prestige 2019-2020

Partneři České bowlingové asociace
  • ETBF
  • World Bowling
  • Česká unie sportu
  • ČOV
  • Best Bowling
  • Bowland
  • Bowling Zone
  • Bowling Brno
  • Xbowling
  • Bowling Radava
  • Storm
  • ProBowling
  • Kegel
  • UK FTVS