Mistrovství regionu střední a jižní Morava

J. Zapletal a L. Zvěřinová ovládli v Blansku Mistrovství regionu St.&JM

Tak se nám rozběhly finálové dny regionálních šampionátů. Jako první nám tentokrát své výsledky přinesl region střední & jižní Moravy. Tentokrát se finále nehrálo klasicky v centru Xbowling Tišnov, ale po dlouhých 12 letech se vrátilo do Bowlingu Blansko. A v sobotu 10. června 2023 tak o tituly šampionů a vstupenky na MČR ABL bojovalo celkem 31 mužů a 9 žen.

Zvolili jsme nový herní systém a myslíme si, že se povedl. Samotný turnaj byl rozdělen na dvě klasické části. Kvalifikaci a vyřazovací část. Díky 8 drahám jsme tak mohli využíti variantu více postupujících a také do vyřazovacích bojů dostalo šanci se probojovat z kvalifikace více hráče, než jsme byli zvyklí za poslední roky. Konkrétně to bylo 20 mužů a 6 žen.

Jednotlivá kola (kromě prvního) se pak hrála na součet dvou her od nuly. Postupně se sítem hráčů probojovali do semifinále nejlepší 4 muži (J. Zapletal, O. Trojek, O. Kotrla a P. Šenk) a 4 ženy (L. Lacigová, L. Hrazdírová, L. Zvěřinová a J. Krejčí). Následné další 2 hry rozhodly o finalistech a poslední 2 hry pak o samotných Mistrech a konečném pořadí.

Závěr dlouhého, ale krásného bowlingového dne, zvládl famózním způsobem v mužích Jarda Zapletal, když ve finále zahrál parádních 520 na dvě hry a po lednovém bronzu tak vybojoval svůj premiérový titul Mistra regionu. V ženách opět ukázala svou bojovnost a umění Lenka Zvěřinová, zkompletovala zlatý hattrick a definitivně se ziskem 5. titulu Mistryně regionu zapsala do historie tohoto turnaje. Oběma moc gratulujeme.

V žádném případě, pak nesmíme zapomenout na zbývající tři muže a tři ženy, kteří se rovněž zapsali do tohoto turnaje krásným písmem. Tituly Vicemistra regionu vybojovali Ondra Kotrla a Lucka Hrazdírová, třetí místa získali Ondra Trojek a Jaruška Krejčí a čtvrtými finalisty byli Peťa Šenk a Lenka Lacigová. Všem těmto jmenovaným rovněž moc gratulujeme k parádním výsledkům.

Kromě bojů o Mistra a Mistryni se bojovalo i o umístění v Kategorii P165. A tady se vítězi stali Jakub Křivský a Dáša Kapustová, druhá místa vybojovali Vláďa Paclík a Alča Bujnochová a třetí místa získali Jirka Pryček a Denča Hladíková.

Tímto máme uzavřeno jarní Mistrovství regionu střední & jižní Moravy. Všem medailistům a medailistkám a také samozřejmě potupujícím hráčům a hráčkám gratulujeme (jména všech postupujících najdete ve výsledcích) a přejeme jim hodně dobrých her v neděli 18. června 2023 v pražském centru Xbowling Prosek.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.