Valašská devítka s měšcem, 2. turnaj

Radek Capil opět ukázal srdce bojovníka

Velmi náročný víkend připravil Xbowling ValMez svým věrným od pátku 24. do neděle 26. února 2023. Třídenní kemp neskončil v neděli obědem, ale byl zakončen Valašskou devítkou s měšcem. I přes pouhé dvě otevřené nedělní rundy se turnaje zúčastnil parádní počet 34 hráčů.

Čtvrteční předehrávka se naplnila plným počtem 12 hráčů, a když k tomu dopočítáme dalších 22 nedělních hráčů, dostaneme se k této krásné účasti. A to jsme ještě museli „sebrat“ potvrzený restart Michalu Cenkovi a Jirkovi Buroňovi, aby si mohl zahrát Kačka a Jarda Mičkalovi. Ještě jednou touto cestou děkujeme prvně jmenovaným za jejich vstřícnost. No a nyní již pojďme na rekapitulaci samotného turnaje.

Výborný návrat na naši Devítku po téměř pěti letech předvedl Richard Balušek (926 b.) a s těsným náskokem vyhrál kvalifikaci. Ten náskok byl opravdu minimální a jen o bodík zpět byl Dan Handl (925 b.) a ani třetí Petr Janošec (922 b.) nebyl daleko od postu hráče kvalifikace. Mezi nejlepších šest se zařadili také skvěle hrající Svaťa Pavlíček (911 b.), Láďa Šmelcer (877 b.) a Mira Staněk (872 b.).

V Měšci bylo tentokrát 1.440,- Kč a tři pořadí se nalosovala následovně. V třetím pořadí bylo připraveno 288,- Kč a pro obálku si přišla Maruška Hermanová. Obálka s částkou 432,- Kč za druhé pořadí je uschována na recepci a vyzvednout si ji může Radek Skýpala, kterému kvalifikace moc nevyšla a na nedělní losování tak nebyl přítomen. 720,- Kč za první pořadí jistě udělalo radost Toníkovi Platošovi, který si kemp prodloužil ještě tímto turnajem.

Dvě semifinálové hry byly dramatičtější více, než bývá obvyklé. Ani nás tak nezajímala čísla nejlepších hráčů jako těch, co bojovali o dvanácté, poslední postupové místo. Nakonec byl mezi devátým Tondou Platošem (611 b.) a patnáctým Láďou Šmelcerem (586 b.) rozdíl pouhých 25 bodů, do kterých se vměstnalo hned sedm hráčů. Přešťastným musel být dvanáctý Radek Capil (596 b.), který o bodíček přetlačil třináctého Davida Klanicu (595 b.).

Jako vždy přišlo ve finále okřídlené, že „Finále je jiná liga“. Tady již Radek Capil (719 b.) neponechal nic náhodě a bojoval tak, jak jej známe. Jeho vítězství se nerodilo snadno, protože v první a třetí hře se našli hráči, kteří zahráli více než on, ale s odřenýma ušima to vyšlo. O pouhé tři bodíky zpět skončil na druhém místě Dan Handl (716 b.) a dosáhl tak na jeden ze svých nejlepších výsledků v tomto turnaji. Jedinou třístovku zahrál Richard Balušek a přišla v pravý čas, v první finálové hře. Bohužel ty další dvě již byly o poznání horší, ale i tak si odváží za výkon 686 bodů třetí místo a vítězství v Kategorii B. Na čtvrtém stupínku skončila nejlepší žena turnaje, Jarka Matochová (645 b.) a TOP šestku doplnili pátý Peťa Janošec (635 b.) a šestý Tonda Platoš (624 b.).

Po druhém turnaji jsou v čele série s 85 body Dan Handl a Libor Zádrapa, třetí Ondra Kurka má 80 bodů. Mezi ženami se o vedení dělí Maruška Hermanová a Katka Mičkalová (obě 40 bodů) a v Kategorii B má zatím Svaťa Pavlíček 44 bodů. Uvidíme, jak to bude dál s touto kategorií, protože to tak vypadá, že za chvíli tam bude náš Svátík hrát sám, protože ostatní hráči šli průměrově nahoru. Kompletní výsledkový servis a pořadí v kategoriích si můžete prostudovat ZDE.

Třetí turnaj Valašské devítky s měšcem je naplánovaný na neděli 26. března 2023 s klasickou čtvrteční předehrávkou 23.3.2023 od 18:00 hodin. Obsazovačka je v tuto chvíli již připravená. Děkujeme všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se s Vám v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

30.03.2024 v 23:36

Tým chlapců získal na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže týmů.

28.03.2024 v 19:55

Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa vybojovaly na ME juniorů stříbrné medaile ze soutěže dvojic.

18.03.2024 v 21:10

V úterý 19.3. po 20.oo hod. bude otevřena obsazovačka na dubnový turnaj PRESTIGE.